CalypteAviation

W Patronite od 29.06.2017

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie:

liczba Patronów:

0 patronów
0 zł miesięcznie
470 zł łącznie
CalypteAviation to blog i kanał youtube o symulacjach lotniczych, ale tematyka zahacza o historię, technikę i gry. Znajdziecie tu recenzje, poradniki i relacje, które pomagają rozpocząć przygodę z symulatorem, a bardziej zaawansowanym pokazują jak działa realne lotnictwo.

O Autorze

Cześć!

 

Nazywam się Wojciech Przybylski i prowadzę dwa blogi - CalypteAviation.com i C-Aviation.net. Ten drugi po angielsku. Piszę  na nich o symulacjach lotniczych i realnym lotnictwie, a także o grach lotniczych (DCS) i wojennych (World of Warships, Harpoon...). Zaglądając do mnie dowiesz się jak wybrać i skonfigurować komputer i symulator (zerknij do działu: poradniki -> konfiguracja), co warto kupić (dział: recenzje). Przede wszystkim jednak staram się przybliżać czytelnikom realne lotnictwo - stosowane procedury, techniki pilotażu i mój ulubiony temat, moją wielką pasję - nawigację (pozostałe działy poradnikowe). W lecie 2017 zaczynam szerzej pisać o symulatorach bojowych (Digital Combat Simulator) i wprowadzam tematykę gamingową.

Blogi mają już kilka lat - polski założyłem w 2011 roku, a angielska wersja ruszyła cztery lata później. W 2017 roku zacząłem aktywnie rozwijać kanał Youtube CalypteAviation, z którym mam nadzieję dotrzeć do nowych odbiorców i przekazać moją wiedzę w przystępny sposób korzystając z obrazu i głosu.

 

Oba blogi to również związane z nimi strony na facebooku - CalypteAviation i CAviation.net i skrzynka pocztowa wp@calypteaviation.com przez które czytelnicy kontaktują się, przesyłają komentarze i liczne pytania. Staram się, by żadna wiadomość nie pozostała bez odpowiedzi i wkładam sporo pracy w to, by moje odpowiedzi były tak pomocne jak to tylko możliwe.

 

 

Kiedy nie piszę blogów i nie tworzę materiałów na Youtube podróżuję i robie zdjęcia. Niektóre (najczęściej właśnie z podróży) możecie zobaczyć na instagramie. Poza tym żegluję i pewnie stąd moje zainteresowanie nawigacją, a szczególnie klasycznymi technikami odnajdowania drogi.

 

Pracuję na własny rachunek - tworzę multimedia, strony internetowe, bazy danych i zajmuję się doradztwem oraz szkoleniami IT. Czasami param się też zawodowo fotografią i szkoleniami sportowymi.

 

Przyjazna twarz CalypteAviation wygląda tak:

Ten na górze to autor. Na dole - przyjazna twarz - border collie o imieniu Kaszmir, który leży teraz pod biurkiem.

 

Pisanie i tworzenie filmów to trudne zajęcie - ogromnej ilości czasu wymaga zbieranie materiałów, które pozwalają publikować teksty na poziomie, na który czytelnik zasługuje. Poznawanie nowinek ze świata symulacji to często również koszty (dodatki, subskrypcje), a sprzęt, który pozwala na symulację to koszt ogromny. Po dodaniu do tego kosztów serwera, domen i programów do obróbki ilustracji oraz filmów mam całkiem sporą sumę do zapłacenia, więc jeśli do tej pory widzieliście przerwy w działalności CalypteAviation - wynikały one z konieczności uzupełnienia budżetu. 

 

Dlatego korzystam ze wsparcia czytelników i widzów, za które serdecznie dziękuję. Teraz, z tym co już udało mi się stworzyć, mam odwagę Was również poprosić o patronat. Jeśli zdecydujecie się wesprzeć blogi i kanał Youtube - będę w stanie tworzyć więcej, będę w stanie tworzyć bardziej regularnie i będę w stanie tworzyć materiały wyższej jakości korzystając z lepszego sprzętu, oprogramowania.

 

Przede wszystkim będę jednak mógł korzystać z czasu, który mi podarujecie.

 

Wojciech Przybylski

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem