Strefa Patrona:

Bytom
Obserwuj
Podziel się ze znajomymi
NAPISZ WIADOMOŚĆ
1

patron

10 zł

miesięcznie

220 zł

łącznie

Od 2011 roku piszę bloga poświęconego symulacjom lotniczym. Na CalypteAviation regularnie znajdujecie recenzje, poradniki i relacje, które pomagają rozpocząć przygodę z symulatorem, a bardziej zaawansowanym pokazują jak działa realne lotnictwo i jak można rzeczywiste procedury przenieść do wirtualnego świata. Teraz prowadzę też kanał Youtube

ZOSTAŃ PATRONEM

Cele

0%
100%
osiągnięto 10%
cel: 100 zł miesięcznie
brakuje 90 zł
Uwierzyć w Patronite
Do tej pory CalypteAviation otrzymywało wsparcie indywidualne przez jednorazowe lub ponawiane wpłaty. To pomocne, ale nieregularność tej formy wsparcia uniemożliwia planowanie aktywności w dłuższej perspektywie. Jeśli Patronite zadziała - CalypteAviation będzie bardziej regularne - z przynajmniej jednym tekstem i jednym video lub "live" tygodniowo.
0%
100%
osiągnięto 4%
cel: 250 zł miesięcznie
brakuje 240 zł
Usunąć reklamy z blogów
Ja też ich nie lubię. Ale to reklamy widoczne na blogach pozwalają utrzymać serwer i domeny. To reklamy płacą za niektóre dodatki, które potem opisuję. Fajnie byłoby gdyby blog był "czysty" - bez reklam google. Prawda? Osiągnięcie celu 250zł pozwoli wyeliminować wszystkie reklamy google z bloga. Pozwoli też ograniczyć liczbę prezentowanych produktów z w programie partnerskim.
0%
100%
osiągnięto 1%
cel: 1000 zł miesięcznie
brakuje 990 zł
Seria wirtualna licencja PPL
Od dawna mam pomysł na serię filmów i powiązanych z nimi materiałów na Youtube - przejście przez wszystkie etapy szkolenia do licencji licencja pilota z relacją na blogu i Youtube.

Seria realizowana byłaby niezależnie od innych materiałów na blogu i pokazała latanie na symulatorze z perspektywy "as real as it gets". Bez uproszczeń, ułatwień. Może (pozornie) z mniejszym poziomem "funu", ale za to z lepszymi rezultatami edukacyjnymi.
0%
100%
osiągnięto 0%
cel: 3500 zł miesięcznie
brakuje 3490 zł
Licencja pilota - PPL(A)
Wyjście poza symulator! Myślicie, że się da? Prawdziwy samolot, prawdziwa licencja i prawdziwe szkolenie. Droga do licencji PPL(A) nagrana kilkoma kamerami, z obszernym komentarzem.

O Autorze

Cześć!

 

Nazywam się Wojciech Przybylski i prowadzę dwa blogi - CalypteAviation.com i C-Aviation.net. Ten drugi po angielsku. Piszę  na nich o symulacjach lotniczych i realnym lotnictwie, a także o grach lotniczych (DCS) i wojennych (World of Warships, Harpoon...). Zaglądając do mnie dowiesz się jak wybrać i skonfigurować komputer i symulator (zerknij do działu: poradniki -> konfiguracja), co warto kupić (dział: recenzje). Przede wszystkim jednak staram się przybliżać czytelnikom realne lotnictwo - stosowane procedury, techniki pilotażu i mój ulubiony temat, moją wielką pasję - nawigację (pozostałe działy poradnikowe). W lecie 2017 zaczynam szerzej pisać o symulatorach bojowych (Digital Combat Simulator) i wprowadzam tematykę gamingową.

Blogi mają już kilka lat - polski założyłem w 2011 roku, a angielska wersja ruszyła cztery lata później. W 2017 roku zacząłem aktywnie rozwijać kanał Youtube CalypteAviation, z którym mam nadzieję dotrzeć do nowych odbiorców i przekazać moją wiedzę w przystępny sposób korzystając z obrazu i głosu.

 

Oba blogi to również związane z nimi strony na facebooku - CalypteAviation i CAviation.net i skrzynka pocztowa wp@calypteaviation.com przez które czytelnicy kontaktują się, przesyłają komentarze i liczne pytania. Staram się, by żadna wiadomość nie pozostała bez odpowiedzi i wkładam sporo pracy w to, by moje odpowiedzi były tak pomocne jak to tylko możliwe.

 

 

Kiedy nie piszę blogów i nie tworzę materiałów na Youtube podróżuję i robie zdjęcia. Niektóre (najczęściej właśnie z podróży) możecie zobaczyć na instagramie. Poza tym żegluję i pewnie stąd moje zainteresowanie nawigacją, a szczególnie klasycznymi technikami odnajdowania drogi.

 

Pracuję na własny rachunek - tworzę multimedia, strony internetowe, bazy danych i zajmuję się doradztwem oraz szkoleniami IT. Czasami param się też zawodowo fotografią i szkoleniami sportowymi.

 

Przyjazna twarz CalypteAviation wygląda tak:

Ten na górze to autor. Na dole - przyjazna twarz - border collie o imieniu Kaszmir, który leży teraz pod biurkiem.

 

Pisanie i tworzenie filmów to trudne zajęcie - ogromnej ilości czasu wymaga zbieranie materiałów, które pozwalają publikować teksty na poziomie, na który czytelnik zasługuje. Poznawanie nowinek ze świata symulacji to często również koszty (dodatki, subskrypcje), a sprzęt, który pozwala na symulację to koszt ogromny. Po dodaniu do tego kosztów serwera, domen i programów do obróbki ilustracji oraz filmów mam całkiem sporą sumę do zapłacenia, więc jeśli do tej pory widzieliście przerwy w działalności CalypteAviation - wynikały one z konieczności uzupełnienia budżetu. 

 

Dlatego korzystam ze wsparcia czytelników i widzów, za które serdecznie dziękuję. Teraz, z tym co już udało mi się stworzyć, mam odwagę Was również poprosić o patronat. Jeśli zdecydujecie się wesprzeć blogi i kanał Youtube - będę w stanie tworzyć więcej, będę w stanie tworzyć bardziej regularnie i będę w stanie tworzyć materiały wyższej jakości korzystając z lepszego sprzętu, oprogramowania.

 

Przede wszystkim będę jednak mógł korzystać z czasu, który mi podarujecie.

 

Wojciech Przybylski

Zostań Patronem

5 zł / miesiąc
patroni: 0
Uczeń / Student. Każdy grosz się liczy, ale zdecydowałeś się zrezygnować z jednego piwa i pomóc rozwijać CalypteAviation. 5 złotych to może się wydawać mało, ale jeśli odłożę je co miesiąc - po roku niemal pokryjesz subskrypcję Avialogs, a dzięki temu będę w stanie czytać więcej instrukcji samolotów i znajdę jeszcze ciekawsze tematy, które trafią na bloga i youtube.

Jeśli zdecydujecie się na tę formę wsparcia - dostaniecie moje osobiste podziękowanie jeśli będzie okazja, a zanim okazja się trafi - osobistego maila z podziękowaniem i podziękowanie w najbliższej transmisji na yt.
Zostań patronem
10 zł / miesiąc
patroni: 1
Stały czytelnik! 10zł to już okrągła suma. Mogłeś za to kupić książkę w antykwariacie, kolorowy miesięcznik albo czasopismo hobbystyczne (pół dwumiesięcznika). Ja za to kupię 2/3 przeglądu lotniczego. A jeśli będę miał dwóch takich patronów to po roku przełoży się to na nowy samolot, który będę Wam pokazywał.

Oprócz podziękowań Stały czytelnik może liczyć na specjalne podziękowanie w materiale edukacyjnym na youtube. Dodatkowo Stały czytelnik może wybrać tematykę "swojego" materiału i taki poradnik lub relacja zostanie zrealizowany w ciągu trzech miesięcy.
Zostań patronem
25 zł / miesiąc
patroni: 0
Patron! Właśnie zapłaciłeś za miesiąc latania z aktualną bazą nawigacyjną. Albo za wspomnienia lotnika, które kupię w antykwariacie w Wielkiej Brytanii i z których dowiem się czegoś, o czym potem opowiem. W skali roku - może jakieś unowocześnienie sprzętu z tego będzie?

Poza poprzednimi nagrodami Patron zostanie podpisany w napisach końcowych poradników i filmów nagrywanych offline, które będą publikowane na youtube.
Zostań patronem
50 zł / miesiąc
patroni: 0
Mecenas! Tu już zaczynają się poważne kwoty. Za 50zł miesięcznie mogę regularnie kupować nowe dodatki do testów - a potem tworzyć o nich materiały. 50zł to też całkiem solidna (i niekoniecznie używana) książka lotnicza. Albo rzadka instrukcja kupiona za dewizy. To też, w skali kilku miesięcy, możliwość poprawienia dźwięku w nagraniach albo zatrudnienia grafika, który dopracuje graficznie ilustrację.

Wszystko co wcześniej, a także możliwość wskazywania tematyki czterech materiałów rocznie, a ponadto udział w konsultacjach dotyczących rozwoju bloga. A jeśli będziesz potrzebował pomocy lub wyjaśnienia jakiś problemów związanych z symulatorem - możesz liczyć na wsparcie przez skype i teamviewer (3 godziny co pół roku).
Zostań patronem
100 zł / miesiąc
patroni: 0
Członek komitetu redakcyjnego! Na tym poziomie można już myśleć o zmianach sprzętowych. Nowy procesor? Dysk SSD? Drogi samolot lub dodatkowe scenerie? Chciałbyś się przyczynić do poprawy jakości nagrań? Ułatwić nagrywanie i edycje materiałów na youtube? A może wolisz czytać i chciałbyś, żebym przeznaczył pieniądze na książki i na czas, który jest niezbędny w pracy nad materiałami wysokiej jakości? To opcja dla Ciebie.

Poza tym, na co mogą liczyć osoby, które wybrały opcje 5, 10, 25 i 50zł otrzymasz wgląd w "kuchnię" bloga i kanału youtube. Zobaczysz materiały nieopublikowane, szkice, notatki do następnych tekstów i filmów. I pisemne podziękowanie wysłane pocztą.
Zostań patronem
250 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 4
Sponsor! Opcja przewidziana dla tych, którzy już sponsorują drużyny piłkarskie, imprezy masowe i zespoły pieśni ludowej. Podoba Ci się to, co robię i chciałbyś, żebym robił więcej, częściej, w jeszcze lepszej jakości. Teraz będę mógł.

Wszystkie formy wdzięczności, które opisałem wcześniej + co najmniej 2 godziny wsparcia przez skype/teamviewer co miesiąc i wymienienie jako patrona w każdym materiale przygotowanym na youtube.
Zostań patronem

Najnowsi Patroni

Galeria mediów