Avatar użytkownika

Centrum Słowian i Wikingów w Wolinie

20
patronów
566 
miesięcznie
97 719 
łącznie
20
patronów
566 zł 97 719 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

7 zł miesięcznie
Wolin B

Bardzo dziękujemy za wsparcie!
14 zł miesięcznie
Jomsborg

Bardzo dziękujemy za wsparcie!
W zamian otrzymasz:

⚫Dostęp do dedykowanych postów na platformie Patronite - jako pierwsi będziecie się dowiadywać o tym co u nas nowego!
25 zł miesięcznie
Vineta

Bardzo dziękujemy za wsparcie!
W zamian otrzymasz:

⚫ Dostęp do dedykowanych postów na platformie Patronite - jako pierwsi będziecie się dowiadywać o tym co u nas nowego!

⚫ Jedno darmowe wejście do Skansenu dla 2 osób raz w roku
50 zł miesięcznie
Dziwna

Bardzo dziękujemy za wsparcie!
W zamian otrzymasz:

⚫Dostęp do dedykowanych postów na platformie Patronite - jako pierwsi będziecie się dowiadywać co u nas nowego!

⚫ Darmowe wejście do Skansenu przez cały rok.

⚫ Darmowy udział w jednym wybranym warsztacie organizowanym w Skansenie raz w roku.
100 zł miesięcznie
Bałtyk

Bardzo dziękujemy za wsparcie!
W zamian otrzymasz:

⚫Dostęp do dedykowanych postów na platformie Patronite - jako pierwsi będziecie się dowiadywać co u nas nowego!

⚫ Darmowe wejście do Skansenu przez cały rok.

⚫ Darmowy udział w jednym wybranym warsztacie organizowanym w Skansenie raz w roku.

Wpisanie na tablicę mecenasów umieszczoną na terenie Skansenu.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Centrum Słowian i Wikingów w Wolinie w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Skansen Centrum Słowian i Wikingów w Wolinie powstał przede wszystkim z potrzeby serca i pasji. Czy ktoś wyobraża sobie brzeg Dziwnej bez Skansenu? My na pewno nie, ale by móc z optymizmem patrzeć w przyszłość – potrzebujemy Waszej pomocy.

ENG.BELOWE

Skansen Centrum Słowian i Wikingów w Wolinie powstał przede wszystkim z potrzeby serca i pasji. Jego twórcy (członkowie Stowarzyszenia Centrum Słowian i Wikingów Wolin Jómsborg Vineta)– fascynaci historii i archeologii -postanowili w roku 2002 powołać do życia tą rekonstrukcję, a w roku 2008 otworzyć ją dla zwiedzających, by wszyscy mogli nie tylko słuchać, czy czytać o dawnym życiu na Pomorzu Zachodnim, ale mogli zacząć go doświadczać. Zobaczyć na własne oczy jak mogło wyglądać życie 1000 lat temu.

Skansen to nie tylko budynki – te 27 chat wzniesionych z drewnianych bali i pokrytych strzechą. To żyjąca osada,  która pozwala na chwilę przenieść się w czasie, przyglądając się pracy rzemieślników, słuchając muzyki, próbując dawnych potraw. To dziesiątki warsztatów poświęconych historii regionu, setki oprowadzonych wycieczek szkolnych. To w końcu fantastyczne święto jakim jest dla nas organizowany co roku Festiwal Słowian i Wikingów, tak licznie odwiedzany przez odtwórców historycznych i sympatyków  z kraju i zagranicy. To w końcu rzesze rekonstruktorów i ich rodzin, które od lat biorą udział w projekcie, zasiedlając chaty na terenie skansenu i swoim zaangażowaniem i ciężką pracą nadając osadzie ten wyjątkowy, autentyczny charakter. To turyści, którzy nas odwiedzają i dają się oczarować historii. To w końcu nasz zespół, który pracuje jak dobrze naoliwiona maszyna, dając z siebie wszystko, albo czasem i więcej. Kto nas odwiedził, ten wie, a kto nie, ten się dowie… 

To znaczy – mamy taką nadzieję, że będzie miał jeszcze taką szansę.

Czy ktoś wyobraża sobie brzeg Dziwnej bez Skansenu?

My na pewno nie, ale by móc z optymizmem patrzeć w przyszłość – potrzebujemy Waszej pomocy.

 

ENG.

The open-air museum of the Center of Slavs and Vikings in Wolin was created primarily out of the heart and passion. Its creators (members of the Association of the Center of Slavs and Vikings Wolin Jómsborg Vineta) - enthusiasts of history and archeology - decided to bring this reconstruction to life in 2002, and in 2008 to open it to visitors, so that everyone could not only listen or read about the past life at Western Pomerania, but were able to start experiencing it. See with your own eyes what life could have been like 1000 years ago.

The open-air museum is not only about buildings - these 27 huts built of logs and thatched. It is a living settlement that allows you to travel in time for a while, watching the craftsmen work, listening to music, tasting old dishes. These are dozens of workshops devoted to the history of the region, and hundreds of guided school trips. After all, it is a fantastic holiday, which is the Festival of Slavs and Vikings organized for us every year, so frequently visited by historical reenactors and sympathizers from Poland and abroad. After all, they are crowds of reenactors and their families who have been participating in the project for years, inhabiting the huts in the open-air museum and giving the settlement this unique, authentic character with their commitment and hard work. They are tourists who visit us and let themselves be enchanted by history. It's our team, after all, that works like a well-oiled machine, doing their best or sometimes even more. Who visited us knows, and who doesn't, he will find out ... I mean - we hope he has another chance.

Can anyone imagine the bank of the Dziwna River without the Open-Air Museum?

We certainly do not, but in order to be optimistic about the future, we need your help.

Cele Autora

Nasz Skansen przetrwa!
  • 4 000 zł miesięcznie
  • 3 434 zł brakuje
14%
Wszyscy wiemy, jakim trudnym rokiem był 2020. Pandemia wirusa praktycznie uniemożliwiła nasze działania. Nieliczne wycieczki w krótkim momencie „odwilży”, brak grup szkolnych na naszych warsztatach, a przede wszystkim konieczność odwołania Festiwalu Słowian i Wikingów, który od lat był dla nas potężnym zastrzykiem energetycznym i finansowym wpędziła nas w kłopoty.
Skansen jest jak żywy organizm – stale potrzebuje opieki i uwagi. Nasze konto bankowe jest puste i nie mamy z czego zakupić potrzebnych materiałów na bieżące naprawy, które są nie do uniknięcia.
Zwracamy się więc do Was – naszych przyjaciół i sympatyków – z prośbą o wsparcie, które pozwoli nam i skansenowi przetrwać. Wierzymy, że razem jesteśmy w stanie zdziałać cuda!
Cała załoga zostaje na pokładzie!
  • 7 000 zł miesięcznie
  • 6 434 zł brakuje
8%
To kolejny próg, który chcielibyśmy osiągnąć. Jeśli tak się stanie – będziemy mogli być pewni, że nasi pracownicy pozostaną na swoich posterunkach i będą dalej mogli działać na rzecz Skansenu, który od lat włącza się w programy związane z aktywacją zawodową mieszkańców regionu.
Możemy zacząć konkretne remonty!
  • 14 000 zł miesięcznie
  • 13 434 zł brakuje
4%
To już byłoby spełnienie naszych najskrytszych marzeń! Mając tak ogromne wsparcie od Was, moglibyśmy przystąpić do realizacji większych zadań budowlanych i rozwinąć skrzydła. Na pierwszy ogień poszłaby główna brama naszej osady. Moglibyśmy ją wyremontować i przywrócić jej dawne funkcje i niegdysiejszą świetność. To by było coś!

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Centrum Słowian i Wikingów w Wolinie już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Neal Quigley
Neal Quigley
14 zł
Dan Miga
Dan Miga
25 zł
Jacek Bierwidis
Jacek Bierwidis
25 zł
Jakub Morawiec
Jakub Morawiec
50 zł
Sandra Białousz
Sandra Białousz
25 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.