Centrum Słowian i Wikingów w Wolinie

W Patronite od 11.12.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 203

Liczba Patronów: 255

Zostań Patronem
51 patronów
1 881 miesięcznie
3 324 łącznie
Skansen Centrum Słowian i Wikingów w Wolinie powstał przede wszystkim z potrzeby serca i pasji. Czy ktoś wyobraża sobie brzeg Dziwnej bez Skansenu? My na pewno nie, ale by móc z optymizmem patrzeć w przyszłość – potrzebujemy Waszej pomocy.

O Autorze

Skansen Centrum Słowian i Wikingów w Wolinie powstał przede wszystkim z potrzeby serca i pasji. Jego twórcy (członkowie Stowarzyszenia Centrum Słowian i Wikingów Wolin Jómsborg Vineta)– fascynaci historii i archeologii -postanowili w roku 2002 powołać do życia tą rekonstrukcję, a w roku 2008 otworzyć ją dla zwiedzających, by wszyscy mogli nie tylko słuchać, czy czytać o dawnym życiu na Pomorzu Zachodnim, ale mogli zacząć go doświadczać. Zobaczyć na własne oczy jak mogło wyglądać życie 1000 lat temu.

Skansen to nie tylko budynki – te 27 chat wzniesionych z drewnianych bali i pokrytych strzechą. To żyjąca osada,  która pozwala na chwilę przenieść się w czasie, przyglądając się pracy rzemieślników, słuchając muzyki, próbując dawnych potraw. To dziesiątki warsztatów poświęconych historii regionu, setki oprowadzonych wycieczek szkolnych. To w końcu fantastyczne święto jakim jest dla nas organizowany co roku Festiwal Słowian i Wikingów, tak licznie odwiedzany przez odtwórców historycznych i sympatyków  z kraju i zagranicy. To w końcu rzesze rekonstruktorów i ich rodzin, które od lat biorą udział w projekcie, zasiedlając chaty na terenie skansenu i swoim zaangażowaniem i ciężką pracą nadając osadzie ten wyjątkowy, autentyczny charakter. To turyści, którzy nas odwiedzają i dają się oczarować historii. To w końcu nasz zespół, który pracuje jak dobrze naoliwiona maszyna, dając z siebie wszystko, albo czasem i więcej. Kto nas odwiedził, ten wie, a kto nie, ten się dowie… 

To znaczy – mamy taką nadzieję, że będzie miał jeszcze taką szansę.

Czy ktoś wyobraża sobie brzeg Dziwnej bez Skansenu?

My na pewno nie, ale by móc z optymizmem patrzeć w przyszłość – potrzebujemy Waszej pomocy.

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika