Avatar użytkownika

Coins Hunters TV

0
patronów
0 
miesięcznie
50 
łącznie
0
patronów
0 zł 50 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
To wsparcie już znaczy wiele, gdy wiem że ktoś po tamtej stronie docenia owoce moich pasji, zatem i ja chętnie przedpremierowo podzielę się fotorelacjami.
25 zł miesięcznie
Jak mówią: "grosz do grosza, a będzie kokosza" Wprawdzie nie znosi jeszcze złotych jaj, ale kto wie, przy takim wsparciu. Foto migawki z poszukiwań i prac terenowych dla patronów gwarantowane.
50 zł miesięcznie
Wybierz 50 zł
12 dostępnych miejsc
Poszerzanie zakresu działań twórczych szczególnie tych filmowych, to dość istotny element. Przedpremierowe fotorelacje i filmy z badań i poszukiwań. Będzie mi przyjemnie dzielić się tym wszystkim z patronami poza kulisami.
100 zł miesięcznie
Motywacja jest ważna tak jak inspiracje.
Zmotywowany i zainspirowany do nowych poszukiwań środków wyrazu, Zapraszam Patronów do mojego świata prywatnie i zawodowo, zdradzając kulisy powstawania relacji pisanych fotograficznych i filmowych, nierzadko tych, które nie ujrzą światła dziennego.
200 zł miesięcznie
Im nas więcej tym wyższy poziom, jakość i różnorodność przekazu ze świata poszukiwań i archeologii terenowej. Patronów z tego progu wypada potraktować wyjątkowo. Pokazując wszystko to co jest związane z moimi pasjami Patroni nie tylko sprzyjają moim poczynaniom na polu filmu, muzyki, relacji pisanych, ale również rozwoju osobistego. Relacje filmowe i fotograficzne zza kulis. Pamiątki stworzone przeze mnie, a związane z miejscami w których byłem. Umieszczenie nazwiska czy znaku identyfikacji Patrona w napisach końcowych filmów. Wydrukowane i podpisane relacje zawierające elementy prozy zdjęć rysunków i opowiadań archeologicznych.
500 zł miesięcznie
Współtwórców szczególnych, zapraszam do współpracy na planie i poza nim. Zapraszam też do wspólnej przygody, do udziału w procesie twórczym wśród zabytków archeologicznych. Pamiątki dedykowane, wykonane własnoręcznie są gwarantowane, tak jak relacje pisane fotograficzne oraz filmowe.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Coins Hunters TV w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

...gdy pasja jest pracą a praca pasją. Na co dzień pracuję na wykopaliskach archeologicznych, często z kamerą i całym archeologicznym sprzętem. Za mną ciężki rok. Nie jest to łatwe zadanie, pogodzenie studiów dziennych z dwiema pracami?
Próbować trzeba, a nuż się uda.

 

Filmowiec z zamiłowaniem do archeologii

 

            

 

Brzmi nieprawdopodobnie. Jednak ciąg fortunnie następujących po sobie odkryć, zdaje się uzasadniać tę nową łatkę, jaką przyszyli mi koledzy.

Człowiek od unikatów.

Na początku drugiego sezonu badań archeologicznych , w których miałem szczęście uczestniczyć, prowadzonych na stanowisku w okolicy Żuromina.


 

Niby nieszczególne znalezisko, Jednak ta duża moneta rzymska wykonana z brązu, odnaleziona w tym rejonie jest raczej niespotykana, a nawet jak twierdzą niektórzy, rzadka, gdyż jest tak duża i ciężka, że była aż trudna do zgubienia.

 

Podziękowania dla Mariusza Goldfinder`a, z PolZone przedstawiciela firm Quest Metal Detectors oraz C.Scope w Polsce za udostępnienie do testów Questa Q40

 

Pod koniec sezonu 2019 na zaproszenia prowadzącego badania, powróciliśmy wraz z kolegami Witkiem Stusio i Łukaszem Kowalskim, na stanowisko, by przed jesiennymi pracami rolniczymi przebadać powierzchnię stanowiska. Pod koniec Witek i Łukasz pochwalili się znalezionymi fibulami oraz małym grotem strzały. Mnie przypadł w odnalezieniu między innymi obiegowy denar rzymski, a tuż przed zakończeniem poszukiwań, klamra z brązu od pasa, określona przez kierownika badań, jako klamra pasa z okresu wędrówek ludów.

 


 

Późną jesienią minionego roku, Pomagałem, w zleceniu W. K. Z. Podczas badań powierzchniowych znalazłem Paciorki szklane, przy czym jeden z nich, Archeolog, zakwalifikował jako paciorek z okresu wpływów rzymskich. Badania powierzchniowe polegają na szukaniu na danym obszarze śladów osadnictwa, między innymi pradziejowego. Przeważnie są to skupiska fragmentów naczyń ceramicznych kultury łużyckiej. Wspomniany paciorek nie jest zatem znaleziskiem i powszechnym podczas takich badań.


 

22.02.2020 r. na zaproszenie archeologów, prowadzących badania archeologiczne w Uniejowie, brałem udział w pracach, podczas których udało się mi znaleźć bullę papieską Aleksandra IV datowaną na XIII wiek.


fot.: Witja Witalski

https://youtu.be/NQOfZr4ZzOc

Archeolodzy jednogłośnie orzekli, że plomba papieska jest unikatowym znaleziskiem archeologicznym o dużej wartości historycznej.

 

fot.: Witja Witalski

https://youtu.be/NQOfZr4ZzOc

Do odnalezienia powyższych zabytków przyczyniły się dwa czynniki. Niebywałe szczęście i życzliwe nastawienie ludzi, których spotkałem podczas realizowania pasji.

 

Być może przede mną dopiero prawdziwe "nowe" okruchy historii, może  przede mną ukryte w ziemi unikatowe zabytki.

Pozdrawiam RA - Radek 

 

Idealny scenariusz to: Prace wykopaliskowe, filmowanie z uwzględnieniem otoczenia i architektury. Wywiady i reportaże.

 

 

Na koniec trochę nudnych linków, choć dla mnie są w nich niezwykle ważne istotne akcesoria:

 

https://www.cyfrowe.pl/kamery/kamera-cyfrowa-blackmagic-kamera-blackmagic-pocket-cinema-4k.html?gclid=Cj0KCQjw7aqkBhDPARIsAKGa0oLgQP6n82-JVmYQxpFYNL_YD86DE1Ox5QF88eFGokq0jU-wpJrIBE0aAjb3EALw_wcB

 

https://www.proshop.pl/Gadzety/Wiral-Technologies-Wiral-LITE-Cable-Camera-Kit/3012613?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=searchengine&gad=1&gclid=Cj0KCQjwmtGjBhDhARIsAEqfDEdDnQJS6PzJyLAOtcRXhiK5UFan0kBbCS_ML6COFbNupVtPNSQ8d2waAr5tEALw_wcB

 

https://allegrolokalnie.pl/oferta/rode-newsshooter-kit-zestaw-bezprzewodowy-xlr

  

 

 


 

Cele Autora

W drodze do odkrywania archeologii
  • 1 666 zł miesięcznie
  • 1 666 zł brakuje
0%
Archeologią zajmuję się (jeszcze) amatorsko, pracuję na wykopaliskach.
Od kilku lat koledzy ( Nie tylko archeolodzy) Namawiali mnie na studia dzienne.
W końcu uległem, ale nie porzuciłem pasji, ani plastycznych, ani filmowych, ani muzycznych

„Okruchy Historii” – To już historyczna/archiwalna produkcja. Przy użyciu pożyczonego zwykłego amatorskiego sprzętu. Na dowód tego, że można.

Plan jest taki, by zrealizować (skromnie) półprofesjonalne materiały filmowe ( jeszcze nie ma sprzętu, ale...)
Dlatego też powstał kanał Coins Hunters TV, w którym będę realizował cykl reportaży o archeologii, poszukiwaniach,

trochę o historii i znajdzie się też szczypta muzealnictwa, a wszystko to w pięknych okolicznościach przyrody.
Tak było jeszcze niedawno -->
https://zdziennikaodkrywcy.pl/to-mial-byc-ostatni-sygnal-tego-dnia-radek-psiurski-o-odkryciu-bulli-papieskiej-i-nowym-kanale-dla-poszukiwaczy/


Co mnie napędza?

Nic niezwykłego Po prostu z uporem maniaka, drobnymi krokami (podobnie jak większość ludzi) realizuję swoje marzenia. Czasem los daje prztyczka w nos i trzeba się cofnąć o dziesięć kroków, lecz przecież się nie poddamy.

W każdym razie nie od razu.Obecnie największym wyzwaniem, po ostatnich niesprzyjających zbiegach okoliczności i ograniczeniach pandemicznych,

jest powrót do tego, w czym czuję się najlepiej. Do realizacji reportaży w stylistyce filmowej. Chcę pokazywać widzom na Y.T.
( i nie tylko) w przystępnej formie, pasjonujący świat archeologii,Nie będzie to łatwe. Studia, prace i przeciwności, ale spróbuję.


PozdRAwiam.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Coins Hunters TV już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Anonimowy patron
10 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.