Avatar użytkownika

Czerw Fantastyczny

40
patronów
1 305 
miesięcznie
40
patronów
1 305 zł
miesięcznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Podpalacz Kapeluszy

Nauka idzie na całego! Umiesz już podpalić nie tylko świeczkę, ale i kapelusz swojego Mistrza (przypadkowo, mam nadzieję). Staruszek ciągle na Ciebie zrzędzi, ale Ty wiesz, że kiedyś będziesz następnym Hokage… tfu, to jest Arcymagiem!

Dziękuję pięknie! Teraz to już wiem na pewno, że jest nadzieja na tworzenie więcej i więcej! Dzięki Tobie Czerw Fantastyczny będzie coraz większy, a ja zrobię wszystko, żeby równocześnie był jak najciekawszy (miejmy nadzieję, że nie będzie to dosłownie dotyczyć mnie ;))!

Nagrody:
- wszystko co zawierają poprzednie progi plus:
- masz dostęp do kanału dla patronów na discordzie, na którym pogadamy sobie o fantastyce i o czym tam jeszcze będziemy wszyscy mieli ochotę
50 zł miesięcznie
Profesor Niewidzialnego Uniwersytetu

Twoje spojrzenie kruszy skały, jednym zmarszczeniem brwi wywołujesz grad, a twoja broda… Nikt w całym królestwie nie ma tak bujnej, miękkiej, białej jak obłoczki brody! Gdybyś nie budził ogólnego lęku i szacunku, adepci magii pytaliby, czy mogą jej dotknąć.

Dobra, sprawy zaczynają robić się poważne. Dzięki Tobie rozważam nie tylko przejęcie youtube ale i całego świata, ale przede wszystkim rozwinięcie kanału, ponieważ widzę, że podobnie jak ja chcesz, żeby było WIĘCEJ, filmów, podcastów i opowieści. Dziękuję! Bardzo!

Nagrody:
- wszystko co zawierają poprzednie progi
- co jakiś czas będę publikować listę tematów, które rozważam jako tematy odcinka, patroni z tego progu będą mogli zagłosować na to, który z nich powstanie, czyli zyskujesz bezpośrednio wpływ na tworzenie Czerwia!
- zostaniesz wymieniony imiennie w podziękowaniach dla patronów w filmie, oczywiście jeśli chcesz możesz pozostać anonimowy
100 zł miesięcznie
Arcymag

Nigdy nie sądziłam, że na własne oczy zobaczę prawdziwego Arcymaga! Podobno potrafisz przenosić góry i zmieniać biegi rzek! To zaszczyt, że chcesz poświęcić część swojej uwagi na wspieranie moich odcinków :). A jako, że jesteś znany ze swojej mądrości możesz zasugerować temat odcinka :).

Gdybym nie była gadułą niewiedziałabym co powiedzieć! Dzięki Tobie mam szansę zrealizować moje marzenie o profesjonalnym kanale! Ale przede wszystkim robi się ciepło w serduchu, gdy wiem, że ktoś aż tak docenia to, co robię i aż tak bardzo chce, żeby Czerw był kontynuowany! Czy już mówiłam, że dziękuję? :)

Nagrody:
- wszystko, co zawierają poprzednie progi
- znajdziesz się w specjalnych podziękowaniach, które będę nagrywała i publikowała na grupie, jeśli zechcesz, otrzymasz je w postaci pliku, który będziesz mógł zamieścić 'u siebie' w social mediach
250 zł miesięcznie
Mag Bitewny

Twoje zaklęcia zmiatają legiony a wrogie Państwa drżą na dźwięk Twojego imienia. To zaszczyt, że chcesz poświęcić część swojej uwagi na wspieranie moich odcinków :). A jako, że jesteś znany ze swojej rozwagi i siły możesz zasugerować temat odcinka :).

Gdybym nie była gadułą niewiedziałabym co powiedzieć! Dzięki Tobie mam szansę zrealizować moje marzenie o profesjonalnym kanale! Ale przede wszystkim robi się ciepło w serduchu, gdy wiem, że ktoś aż tak docenia to, co robię i aż tak bardzo chce, żeby Czerw był kontynuowany! Czy już mówiłam, że dziękuję? :)

Nagrody:
- wszystko, co zawierają poprzednie progi
500 zł miesięcznie
Książę Magii

Salutują Ci wszyscy magowie, nawet Rektor Magicznego Uniwersytetu! Żołnierze krzyczą Twoje imię ruszając do bitwy! To zaszczyt, że chcesz poświęcić część swojej uwagi na wspieranie moich odcinków :). Do licznych przywilejów Księcia, należy sugerowanie tematów odcinków :)

Gdybym nie była gadułą niewiedziałabym co powiedzieć! Dzięki Tobie mam szansę zrealizować moje marzenie o profesjonalnym kanale! Ale przede wszystkim robi się ciepło w serduchu, gdy wiem, że ktoś aż tak docenia to, co robię i aż tak bardzo chce, żeby Czerw był kontynuowany! Czy już mówiłam, że dziękuję? :)

Nagrody:
- wszystko, co zawierają poprzednie progi
5 zł miesięcznie
Uczeń czarodzieja

Wow, udało ci się rozpalić płomyczek! Razem możemy zapalić od niego świeczkę! Dzięki Tobie w naszej Jaskini Czerwia zaczyna się robić całkiem jasno i przytulnie!
Jak miło, że zdecydowałeś się wpaść i wziąć osobiście udział w tworzeniu tego kanału i społeczności. Jestem bardzo wdzięczna, że jesteś tu ze mną i resztą dzielnych podróżników po fantastycznych światach! Dzięki Tobie ten kanał może istnieć!

Nagrody:
- Twoje nazwisko lub nick, jak wolisz, zostaną umieszczone na planszy końcowej moich filmów! Oczywiście jeśli wolisz możesz pozostać anonimowy!

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Czerw Fantastyczny w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Prowadzę kanał na Youtube "Czerw Fantastyczny", na którym opowiadam o książkach, filmach, fantastyce i RPG. Tworzę też filmy edukacyjne o pisaniu dobrych historii, scenariuszy i książek.

Cześć,

jestem Dominika czyli Czerw Fantastyczny. Moją pasją jest tworzenie filmów, podcastów, opowiadanie historii. Obecnie tworzę kanał na YouTube i podcast, poświęcone popkulturze - głównie książkom, filmom i serialom, zarówno od strony czytelnika / widza jak i twórcy. Najczęściej poruszam tematy związane z fantastyką, bo to mój ulubiony gatunek, ale zdecydowanie się do tego nie ograniczam. Filmy umieszczam regularnie, w każdy wtorek o 18:30, a czasem częściej. 

Słowem, wokół którego buduję mój kanał, jest interaktywność i kontakt z widzami. Chcę żebyście mieli wpływ na to, o czym opowiadam i mogli się czuć współautorami. 

Wraz ze mną nad powstawaniem filmów czuwa niewielka, na razie trzyosobowa ekipa:

Razem staramy się zapewnić jak najlepszą jakość filmów od strony technicznej, czyli dbamy o to, żeby Wasze oczy i uszy nie krwawiły. Naszą przygodę zaczęliśmy we własnym mieszkaniu, które na czas nagrań przerabialiśmy na tymczasowe studio. Jakiś czas temu przenieśliśmy się w nowe miejsce, w którym mamy nadzieję robić jeszcze więcej fajnych projektów. To była prawdziwa przygoda, kilka miesięcy ciężkiej pracy (a sporo do zrobienia jeszcze przed nami), ale możemy już w nim nagrywać i wszystko idzie w coraz lepszą stronę. Kulisy tego projektu możecie zobaczyć tutaj:

 


 

Jak pisać - czyli seria edukacyjna

Jednym z ważniejszych zagadnień na moim kanale jest seria edukacyjna, którą staram się prowadzić w lekkiej i, mam nadzieję, zabawnej formie. Opowiadam tam o tworzeniu dobrych historii z punktu widzenia warsztatu. O tym jak zbudowane są książki, na jakich schematach bazują, jak projektować świat przedstawiony, jak pisać scenariusze, jak przygotowywać filmy. W swoich odcinkach korzystam z wiedzy i doświadczenia specjalistów w tej dziedzinie i twórców bestsellerów. Przygotowuję też własne analizy dzieł (książek, filmów, seriali), które odniosły sukces wydawniczy - bądź porażkę. 
  

Projekt "Miło już było"

Prowadzę też rozmowy z ciekawymi ludźmi, pod nazwą "Miło już było!". Dyskutuję z pisarzami, twórcami, znanymi osobami komentującymi popkulturę i fantastykę, a także specjalistami z branży filmowej i gamedevu. Nie ma tu miejsca na oklepane pytania typu jakie trzy książki moi rozmówcy zabraliby na bezludną wyspę, ale raczej o to jakie mają sekrety twórcze. Przed nami wiele takich rozmów, oczywiście Patroni dowiadują się o nich z wyprzedzeniem i mają możliwość przygotowania swoich pytań dla moich gości.

 


 

Społeczność

Czerw Fantastyczny to nie tylko kanał na YouTube i podcast. To przede wszystkim żywa społeczność osób zainteresowanych tą tematyką. Razem spotykamy się na Czerwiowym Discordzie, by dzielić się wiedzą, nowinkami ze świata fantastyki, umawiać na sesje RPG i zawierać przyjaźnie. Przyznaję, że kiedy założyłam Discorda, nigdy się nie spodziewałam, że przyjdzie tam aż tyle osób i że będziemy się razem tak świetnie bawić 😊 Patroni mają tam swoją własną wydzieloną przestrzeń, wątki poświęcone ich twórczości. Biorąc pod uwagę moje zaangażowanie w tworzenie kanału, to jedyne miejsce na Discordzie, w którym się pojawiam i można ze mną bezpośrednio pogadać.

Czerwiowego discorda możecie znaleźć tutaj.

 

Co zmienia Wasze wsparcie?

Cóż mogę powiedzieć, zmienia wszystko :) Tworzenie kanału to zaskakująco duże przedsięwzięcie. I niesie ze sobą niemałe koszty. Nie będę pisać o samej pracy, którą wkładam w przygotowywanie i napisanie scenariuszy do odcinków, bo to zależy od mojego entuzjazmu i czasu, który mogę na to poświęcić, a uwierzcie, że staram się robić to w każdej wolnej chwili :)

Niestety są rzeczy, których samym entuzjazmem nie załatwię:

  • utrzymanie studia,
  • sprzęt filmowy, którym nagrywam,
  • komputery do montażu, licencje na oprogramowanie do edycji, audio (SFX i czasem podkład),
  • oświetlenie planu,
  • dojazdy i miliony drobiazgów, których wymaga kręcenie filmów.

Sprzętu ciągle przybywa, bo nasza ekipa chce się ciągle rozwijać i dostarczać Wam coraz lepsze filmy, zarówno pod kątem merytorycznym jak i technicznym. Co prawda mogłabym kręcić komórką, niektórzy twórcy tak robią i tworzą ciekawe treści, ale jakość materiału, który dostajecie do oglądania czy słuchania, jest dla mnie bardzo ważna. A cała ta elektronika niestety nie jest też wieczna, sprzęt się starzeje, zmieniają się wymagania techniczne YouTube’a, czasem też po prostu się zużywa.

Dzięki Waszemu wsparciu udało nam się zmienić studio na większe. W poprzednim miejscu mogłam nagrywać tylko solo, nagranie live czy streama było praktycznie niemożliwe. Ze względu na ograniczoną ilość miejsca, odcinki z gośćmi były bardzo trudne do nagrania, w efekcie powstawały naprawdę rzadko. Nowe studio, nie tylko jest profesjonalnie przygotowane do nagrań, ale zostało zaplanowane tak, żeby wygodnie mogły występować przed kamerą trzy osoby. W tym celu zaprojektowaliśmy i zrobiliśmy specjalny stół do podcastów.

 

Plany na przyszłość

Tworzyć, tworzyć i jeszcze raz tworzyć! Czyli więcej filmów i treści. Planujemy przygotowanie stanowiska do live production i streamingu (co wymaga między innymi zakupu nowego komputera), dzięki czemu będziemy szybko mogli przygotowywać materiały na gorące tematy. Plus jeszcze więcej tego, co było –  chcę jeszcze bardziej rozwinąć serię rozmów i tutoriali, których przygotowanie zajmuje najwięcej czasu i pochłania najwięcej środków. Moim marzeniem jest publikowanie dwóch filmów w tygodniu! A może nawet jakiś live od czasu do czasu? 😉

Cele Autora

Kanał pełną parą!
  • 3 000 zł miesięcznie
  • 1 695 zł brakuje
43%
To kwota, która zabezpiecza w miarę spokojne działanie kanału i tworzenie filmów. Pokrywa koszty sprzętu i studia. Pozwoli mi zrezygnować z dodatkowych 'fuch', z których utrzymuję kanał i poświęcić więcej czasu na jego tworzenie!

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Czerw Fantastyczny już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Robert R
Robert R
25 zł
Michał Kendziorek-Skolimowski
Michał Kendziorek-Skolimowski
10 zł
makingthematrix
makingthematrix
100 zł
Maciej Ferb
Maciej Ferb
10 zł
Weronika Grela
Weronika Grela
25 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.