DUKTOMANIA

W Patronite od 06.11.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 851

Liczba Patronów: 705

Zostań Patronem
Kup na prezent
25 patronów
590 miesięcznie
4 625 łącznie
DUKTOMANIA- to zespół naturalnych singli o różnym stopniu trudności.

O Autorze

„DUKTOMANIA" Single Track Olsztyn powstała w 2017 roku kiedy zaczęliśmy budować kolejne trasy i odnogi singla zbudowanego parę lat wcześniej przez miasto. Jesteśmy grupą miłośników rowerów w każdym znaczeniu tego słowa ale najbardziej kręci nas jazda na trasach SingelTrack każdego rodzaju od przygotowanych i gładkich tras Flow po strome, kręte, naturalne single Enduro gdzie czujemy się najlepiej. Gdy miejski singiel stał się zbyt prosty i zaczynał się nam już nudzić postanowiliśmy wziąć sprawy w swoje ręce. 

Teraz DUKTOMANIA to zespół naturalnych ścieżek typu single track. Do tej pory powstało 9 tras typowo zjazdowych - od w miarę prostych po techniczne, pokręcone trasy z elementami stromych ścianek, hopkami, dropami i bandami, w które można się wkleić. Następnie, jako dziesiąta, powstała jedna dłuższa ścieżka typu XC,  która w najdłuższym wariancie ma niemal 12 km. Trasa ta została poprowadzona tak aby było co robić i czerpać czystą frajdę ze zjazdów jak i podjazdów. 

Wszystkie trasy zostały zbudowane dzięki naszej inicjatywie, ciężkiej pracy, poświęceniu własnego czasu i pieniędzy. Budujemy je, w stylu w jakim sami lubimy jeździć czyli naturalnie pokręcone, tak aby za każdym razem było co poprawiać w swojej technice, ale nie ingerujemy zbyt mocno w przyrodę, którą bardzo szanujemy. Nigdy nie myśleliśmy, że będzie po nich jeździło tyle osób. Nie sądziliśmy, że to tak się rozrośnie a plany są na jeszcze.

 Poza budowaniem nowych ścieżek zajmujemy się też dbaniem o te, które już są. Powalone drzewa, mokre jesienne liście zasłaniające korzenie, deszcz, śnieg, wicher i zwykły upływ czasu… gdybyśmy o ścieżki nie dbali las już dawno zagarnąłby je do siebie. Usuwamy gałęzie, wydmuchujemy liście, poprawiamy co się da. Dla bezpieczeństwa i większego fanu. Wszystkie narzędzia, dmuchawy oraz paliwo kupujemy za własne pieniądze. Ale czego się nie robi z miłości.. do rowerów!

Jednak koszty robią się coraz większe, szczególnie dziś kiedy ceny rosną z dnia na dzień. Za namową znajomych i osób które niejednokrotnie pytały nas jak mogą nas wspomóc trafiliśmy na ten portal. To nasi przyjaciele i użytkownicy ścieżek podsunęli nam ten pomysł.

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika