DDA StUdnia

3 patronów
35 miesięcznie
1 380 łącznie
Dominikańskie Duszpasterstwo Akademickie StUdnia

O Autorze

Czym jest Duszpasterstwo Akademickie? Chyba lepiej zapytać „Kim jesteśmy?”... Kim są ludzie, którzy przychodzą do Studni, dlaczego swój cenny studencki czas spędzają właśnie tutaj?

Oczywiście nie da się w kilku zdaniach opisać, kim jesteśmy, bo my się w kilku zdaniach nie mieścimy! Są wśród nas studenci różnych warszawskich uczelni (UW, SGGW, PW, SGH, ...) z różnych kierunków studiów (prawa, weterynarii, matematyki, socjologii, psychologii, anglistyki, ...). Są wśród nas pasjonaci fotografii, pięknie śpiewający scholowicze i tacy, którym tego talentu brak :), imprezowicze i mole książkowe, dusze towarzystwa i osoby nieśmiałe...

Co więc nas łączy? Przede wszystkim wspólna wiara, chęć lepszego zrozumienia siebie, świata, Boga. W tym pomagają nam spotkania tematyczne, nasi dominikańscy duszpasterze, a przede wszystkim — możliwość skonfrontowania swoich poglądów i zwykła rozmowa z drugim człowiekiem, studentem — takim, jak Ja i Ty. A wszystko to w miłej atmosferze wspólnych wyjazdów, ognisk czy kolacji.

Jak wygląda bycie w Duszpasterstwie? W ciągu tygodnia odbywa się wiele różnych spotkań, każdy wybiera dowolne z nich, na które chce przychodzić — dyskusyjne, modlitewne, naukowe lub towarzyskie, można też dołączyć do naszej scholi. Oprócz tego organizujemy wyjazdy, mniej lub bardziej spontaniczne spotkania, wiele wspólnych akcji — jak to znajomi. Wszyscy są zaproszeni — Ty też, nawet jeśli jeszcze nikogo z nas nie znasz. Szybko poznasz! :)

DA to my. Ty też możesz mieć wpływ na to, czym jest Studnia i jak się rozwija. Działamy na wielu płaszczyznach: pomagamy przy Eucharystii, organizacji spotkań, imprez, wyjść i wyjazdów. Poza tym angażujemy się w różne akcje, jak np. akcja „Paczka dla Żółkwi”, prowadzimy też własną kawiarenkę na corocznym Jarmarku Dominikańskim. Nad wszystkim zaś czuwają nasi duszpasterze, oo. Łukasz Filc i Łukasz Woś, a pomagają im tzw. odpowiedzialni, do których zawsze można podejść i spytać o cokolwiek związanego z DA lub też nie ;).

Każdy z nas jest inny, każdy ma inne zdolności / talenty — wykorzystujemy to i uzupełniamy się nawzajem, przez co tworzymy naszą małą wspólnotę. Jeśli tego właśnie szukasz, to serdecznie zapraszamy. Możesz przyjść dowolnego dnia, na dowolne spotkanie lub wybraną Mszę. Spotkania odbywają się w naszych salach z tyłu kościoła, a Msze — zarówno w klasztorze, jak i w kościele.

To jak, kiedy się widzimy? :-)


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
Próg: 20 zł
Anonimowy patron
Próg: 10 zł
Anonimowy patron
Próg: 5 zł
Konto usunięte
Konto usunięte
Próg: 10 zł