DTP i Typografia

W Patronite od 16.07.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2472

Liczba Patronów: 1976

Zostań Patronem
Kup na prezent
3 patronów
36 miesięcznie
564 łącznie
Skład i łamanie to wpasowanie Twojej treści w odpowiednią, jedyną w swoim rodzaju formę. Sprawmy, by książki były piękne i jednocześnie bardzo wygodne w czytaniu. Pozwoli nam to delektować się nie tylko treścią, ale i wyglądem naszej publikacji!

O Autorze

Witam wszystkich bardzo serdecznie 😊

Nazywam się Ewa Masalska. Od kilkunastu lat zajmuję się składem i łamaniem tekstu różnych rodzajów publikacji. W pewnym momencie, w 2013 roku, założyłam kanał na YT związany właśnie z tą tematyką, by dzielić się zdobytą wiedzą i doświadczeniem. Przez kilka lat publikowałam darmowe tutoriale. Bardzo się cieszyłam, że znalazły tylu zwolenników 👍 Była chwila przerwy, ale od niedawna kanał znowu działa, więc serdecznie zapraszam do odwiedzin💕

DTP i Typografia to edukacyjny kanał YT, na którym znajdziecie wiele porad i wskazówek dotyczących składu i łamania tekstu oraz obsługi narzędzi aplikacji Adobe InDesign.

Przedstawiam tu moje sposoby na jak najlepsze ułożenie tekstu na stronicach dzieła, niezależnie od rodzaju publikacji. Może być to sztuka teatralna, książka, opowiadanie czy opracowanie naukowe.

Uwielbiam układać tekst tak, by czytelnik odczuwał radość nie tylko z czytania samej treści (bo to już zależy od autora), ale właśnie z patrzenia na stronice. By mógł powiedzieć, że mu się łatwo czyta, a książka wygodnie leży w dłoni.

Za każdym razem, niezmiennie od lat, odczuwam wielką radość, gdy dostaję wieści tuż po wydrukowaniu, że książka czy inna publikacja wypadła dobrze, że wygodnie się otwiera, a tekst ułożony jest czytelnie. To ogromna satysfakcja 😊

Moje wybrane prace można obejrzeć pod linkiem https://www.dtp-typografia.pl/portfolio/. Serdecznie zapraszam 😊

Kanał DTP i Typografia to darmowa pomoc dla tych, którzy chcą poznać tajniki sztuki składu tekstu. Bo śmiało mogę powiedzieć, że jest to swego rodzaju sztuka. Dlatego pomyślałam o założeniu profilu na Patronite, żeby móc dalej rozwijać swój kanał i zamieszczać coraz więcej ciekawostek i trików związanych ze składem tekstu. Marzy mi się, by moje filmy były jak najlepszej jakości, a do tego potrzebny jest dobry sprzęt. I od razu chcę bardzo podziękować moim patronom za wsparcie rozwoju tego kanału 👍😊

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika