Dagny Kurdwanowska

W Patronite od 30.10.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1011

Liczba Patronów: 1360

Zostań Patronem
Kup na prezent
9 patronów
435 miesięcznie
3 660 łącznie
Dagny Kurdwanowska - psychogerontolożka, dziennikarka, trenerka i autorka książki "Uważna, czuła i odważna. Jak pielęgnować w sobie dobro" (2022). Edukuje, wspiera opiekunów rodzinnych i seniorów, jest wolontariuszką Fundacji Hospicyjnej. Jej pasją są rozmowy z pisarzami i pisarkami o książkach.

O Autorze

Jestem psychogerontolożką, dziennikarką, trenerką i autorką książki "Uważna, czuła i odważna. Jak pielęgnować w sobie dobro".
Kilka lat temu stanęłam przed trudnym wyborem - praca zawodowa czy opieka nad ciężko chorymi rodzicami. W ciągu kilku tygodni musiałam radykalnie zmienić swoje życie, pracę i myślenie o przyszłości. W temacie opieki nad starszymi osobami wszystkiego musiałam się nauczyć od podstaw. Zapisałam się na Psychogerontologię na USWPS, robiłam kursy dla opiekunów i międzynarodowe kursy dla ekspertów mających zająć się wyzwaniami starzejącego się społeczeństwa.
Przede wszystkim jednak byłam praktykiem - opiekunką 24/7, która zdobyła czarny pas w zarządzaniu czasem, opieką i projektami zawodowymi.

 

Dziś dzielę się wiedzą i zdobytym doświadczeniem z innymi - konsultuję rodziny i firmy. Szkolę, wspieram w budowaniu strategii, prowadzę webinary i edukuję - a wszystko po to, by innym było łatwiej, gdy będą musieli stanąć przed podobnymi wyzwaniami. 
Takich osób jak ja - doświadczonych i wciąż rozwijających się pracowników, którzy mają starzejących się rodziców lub sami się starzeją są w Polsce dziesiątki tysięcy. Wiele z nich boryka się z tymi ciężarami samotnie, są przemęczone, czują się sfrustrowane i bezsilne. Nie musi tak być. 

Dlaczego postanowiłam poprosić o wsparcie na Patronite?

Z wiedzą na temat starzenia się, organizowania opieki i dbania o siebie, gdy taką opiekę pełnimy chciałabym dotrzeć do wszystkich, którzy jej potrzebują. By udostępniać ją bezpłatnie, potrzebuję stworzyć zaplecze finansowe, które mi na to pozwoli. To także sposób na to, by dozbierać pieniądze na opłacenie pobytu taty w domu opieki.
Stan taty i jego zaawansowana demencja nie pozwalają na opiekę w domu. Miesięczny koszt to ok. 5500 zł (pobyt i leki). Współdzielimy go z bratem. Mimo tego, by pobyt taty był zabezpieczony, potrzebuję zarobić dodatkowe 3500-4000 zł/mies. Poza pracą etatową w Bibliotece Sopockiej, biorę więc dodatkowe zlecenia.
Patronite i Wasze wsparcie da mi oddech, a także przestrzeń, by móc edukować na szerszą skalę. 

Przeczytaj wywiad ze mną w Wysokich Obcasach i w Dużym Formacie.

Kwota zebrana na Patronite pozwoli mi edukować, udzielać konsultacji, a także tworzyć filmy, podcasty i inne treści edukacyjne, w tym rozmowy z ekspertami.
Każda wpłata od Państwa przybliża mnie także do spełnienia marzenia o podcaście, w którym znajdą się rozmowy z pisarzami i artystami. 
Za każdą wpłatę jestem ogromnie wdzięczna.

O swoich doświadczeniach jako opiekunki opowiedziałam m.in. w książce "Uważna, czuła i odważna. Jak pielęgnować w sobie dobro" (wyd. Rebis, 2022).

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Kasia Sienkiewicz-Kosik
Kasia Sienkiewicz-Kosik
Próg: 50 zł
Anonimowy patron
Próg: 50 zł
Anonimowy patron
Próg: 25 zł
Dorota Starosciak
Dorota Starosciak
Próg: 25 zł
Anonimowy patron
Próg: 10 zł