Dalcedo - daleko na szlaku

W Patronite od 28.08.2019

Niezależne OBSERWATORIUM polskiego dziedzictwa

11 000 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

11 000 zł

brakuje

Rozwijamy projekt Dalcedo jako niezależne obserwatorium polskiego dziedzictwa.

Widzimy ogromną potrzebę w tym zakresie. Będziemy monitorować i dokumentować różne obiekty i miejsca, także te rzadko fotografowane. Pokażemy ich piękno, historię, ale i zagrożenia. Zwiększymy częstotliwość publikacji do 3-4 w tygodniu, a docelowo zamierzamy publikować materiały codziennie. Oprzemy się na autorskiej dokumentacji fotograficznej o coraz wyższej jakości. Stworzymy zbiór zdjęć polskiego dziedzictwa. Zwiększymy nacisk na działania edukacyjne.

Chcemy jednak pozostać niezależni od biznesu turystycznego czy polityk rządowych. Chcemy, by inicjatywa rozwijała się jako przedsięwzięcie społecznościowe. Dlatego potrzebujemy Was i prosimy jedynie o comiesięczną wpłatę 5 zł. To niewiele, ale to tyle, ile potrzebujemy by realizować naszą misję. Oczywiście, będziemy bardzo wdzięczni każdemu, kto zdecyduje się wpłacać większe sumy, ale wierzymy, że już małe wpłaty pozwolą nam pozostać niezależnymi.

Zebrane pieniądze przeznaczymy na:
1) poszerzenie zespołu przez współpracę z ekspertami dziedzinowymi m.in. historykami i przyrodnikami właściwymi dla danego obiektu lub miejsca;
2) zaangażowanie profesjonalnych fotografów i ich podróże po kraju;
3) stworzenie biblioteki;
4) działania edukacyjne i promowanie postów;
5) redakcję i edycję zebranych materiałów.

Na stronie fundacji będziemy przedstawiali sprawozdania finansowe z wykorzystania każdej zebranej od Was złotówki.

5 kroków do zostania naszym Patronem: https://tiny.pl/t1jwm

Z Waszym wsparcie ruszamy 12 października.

Zapraszamy do kontaktu. Odpowiemy na wszystkie pytania. Prosimy kontaktować się z nami przez wewnętrzną pocztę na Patronite - "Napisz wiadomość" w prawym górnym rogu.

Hej!

Znajdujesz się na profilu-wizytówce - możesz podejrzeć tu moją twórczość i pasję, rozgość się więc i czuj jak u siebie! Pamiętaj jednak, że funkcja finansowego wsparcia jest niedostępna :)