Podcast DoggyBoom

W Patronite od 09.02.2023

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1610

Liczba Patronów: 1930

Zostań Patronem
Kup na prezent
4 patronów
170 miesięcznie
270 łącznie
Podcast DoggyBoom to rozmowy o szeroko pojętej "psiej" tematyce - opowieści z zakresu zoopsychologii, szkolenia i wychowania psów, pomysły na rozwiązanie problemów behawioralnych, fakty i mity kynologiczne oraz zwykłe historie z życia psiarzy.

O Autorze

Na pewno istnieje wiele sposobów na bycie lepszym człowiekiem.

Moim jest opowiadanie o psach.


 

Jestem przekonana, że dzielenie swojego życia z przedstawicielem innego gatunku wymaga od nas rozumienia jego natury i potrzeb, poznania jego języka i emocji oraz spojrzenia na świat z perspektywy tych wspaniałych istot, które kilkanaście tysięcy lat temu obdarzyły nas zaufaniem.  


 

 

Jeśli jesteś Słuchaczką/Słuchaczem Podcastów DoggyBoom, to już trochę się znamy. Być może są dla Ciebie źródłem wiedzy lub inspiracji do tego, by zagłębić się w świat psów, inaczej spojrzeć na te wspaniałe zwierzęta. Jeśli moja praca jest dla Ciebie ważna, możesz zostać Patronką lub Patronem podcastu. Bo nic tak nie motywuje, jak wsparcie Słuchaczy!

A jeśli zajrzałeś na mój profil po raz pierwszy i jeszcze się nie znamy, to może opowiem parę słów o sobie. 

Nazywam się Irina Kuźmina. Podcast DoggyBoom powstał w 2019 roku z pasji, chęci dzielenia się wiedzą i doświadczeniem na temat psów oraz mojej nieprzemijającej fascynacji zoopsychologią. Jestem przekonana, że w pracy z psami najważniejszym elementem jest nawiązanie nici porozumienia z ich Opiekunami. Nie da się pomóc zwierzęciu bez udziału "jego" człowieka. Nie ma żadnych magicznych sposobów, sztuczek ani patentów, by w trakcie jednego spotkania rozwiązać problem,  istniejący na linii komunikacji pies - człowiek niekiedy od lat. Wiem też, że zarówno moi Kursanci, jak i Słuchacze moich podcastów darzą swoje psy ogromnym uczuciem. W przeciwnym razie nie szukaliby pomocy, wiedzy ani sposobów, by polepszyć swoje relacje z psem. Przecież najukochańsze na świecie czworonogi mogą jednocześnie sprawiać ogromne problemy swoim Opiekunom. Lęk  separacyjny, agresja wobec psów czy obcych ludzi na spacerach, problemy z nauką czystości, skakanie na ludzi, uporczywe szczekanie, gonienie aut czy rowerzystów, nadpobudliwość w domu czy na spacerach, agresja wobec wszystkich czy tylko wybranych domowników - to najczęściej spotykane problemy, z którymi boryka się naprawdę mnóstwo wspaniałych psich Opiekunów. Prawda jest taka, że dzięki wprowadzeniu terapii behawioralnej czasem udaje się całkowicie rozwiązać problem, a czasem - jednynie poprawić zachowanie czworonoga do tego stopnia, by życie z nim pod jednym dachem stało się nieco łatwiejsze. Są przypadki, gdy droga do sukcesu jest bardzo długa, wymagająca od ludzi ogromnego wysiłku, konsekwensji, samodyscypliny i - przede wszystkim - wiedzy!


 

Swoje życie zawodowe związałam z psami ponad dziesięć lat temu. Prowadzę Psie Przedszkole DoggyBoom, a także konsultacje i treningi indywidualne. Prywatnie dzielę życie z dwoma wspaniałymi psami - Brysią i Molką, o których często opowiadam w swoich podcastach. Towarzyszą mi podczas nagrywania kolejnych odcinków, a niekiedy też zabierają głos - i nie zawsze wycinam te nasze psio-ludzkie pogawędki podczas edycji nagrania. W podcastach trafią Wam się również fragmenty poświęcone koniom, bo to jest moja druga życiowa fascynacja, więc i opowieści o moim huculskim koniu Spartanie również raz po raz zagoszczą w słuchowisku. To właśnie jego historia przewróciła mój świat ponad dziesięć lat temu, gdy Spartan dołączył do naszej rodziny. To on pomógł mi zrozumieć, że droga do porozumienia ze zwierzęciem często nie jest wyłącznie kwestią naszych chęci, wiedzy czy doświadczenia, choć te mają odromne znaczenie. W komunikacji międzygatunkowej gdy chcemy, by zwierzę rozumiało nas, my mamy obowiązek zrobić wszystko, by rozumieć zwierzę - na tyle, na ile potrafimy. Inaczej niewiele zdołamy osiągnąć. Spojrzenie na świat z perspektywy drugiej strony - coś, w czym my jako Homo sapiens podobno jesteśmy nieźli - czasem jednak przychodzi nam z trudem. 

 


 

Stąd właśnie pomysł na nagrywanie podcastów. Jak dotąd powstało około 80 odcinków o różnej tematyce. Opowiadam w nich o swoich doświadczeniach w rozwiązywaniu konkretnych problemów behawioralnych psów, o szeroko rozumianym wychowaniu czworonogów i szkoleniu psów, a także o ciekawostkach z psiego świata, odkryciach naukowych, książkach, mitach i anegdotach ze świata kynologii. Jest w nich też sporo wątków prywatnych... Wesołych i smutnych historii z mojego życia, z życia mojej psiej gromadki, wspomnienia psów, które już odeszły. 


 

Czasem dostaję listy od moich Słuchaczy. Zawsze sprawiają mi ogromną radość. W podcastach odsłaniam przed moimi Słuchaczami cząstkę swojego życia i kiedy mam możliwość poznawania Waszych historii, czuję, że jesteśmy z tej samej bajki - gromadki pozytywnie zakręconych "psiarzy". 

Cieszę się zawsze, gdy okazuje się, że podcasty DoggyBoom pomogły komuś inaczej spojrzeć na swojego czworonoga. Gdy dzięki temu nawiązała się nić porozumienia z psem, gdy zachowanie czworonoga stało się zrozumiałe. 


 

Nie każdy, kto ma psa, może od razu sięgnąć po pomoc specjalisty. Czasem jest to konieczne i jedyne rozwiązanie, ale też nie jestem idealistką. Wierzę jednak, że dzięki - między innymi - podcastom, ale też wartościowym książkom i ogólnodostępnym w sieci materiałom - można w dużym stopniu poszerzyć swoją wiedzę na temat czworonogów: ich naturalnych potrzebach, psychologii, komunikacji, wychowaniu i sposobach rozwiązywania problemów. Po to tworzę moje podcasty. 

O psach mogę opowiadać godzinami :) O tym doskonale wiedzą moi Słuchacze. Jednak przygotowanie się do nagrania każdego z odcinków wymaga nie tylko czasu, ale często też przestudiowania kolejnych książek, odsłuchania webinarów, ciągłego dokształcania się i zgłębiania wciąż uzupełnianej przez specjalistów wiedzy o psach. Nie uważam, że mój własny proces edykacji kiedykolwiek mogłabym uznać za zakończony. W ogóle nie sądzę, by to było możliwe w przypadku którejkolwiek z dziedzin, jeśli podchodzimy do tego na serio i z pasją. 


 

Swoje życie zawodowe związałam z psami ponad dziesięć lat temu. Prowadzę Psie Przedszkole DoggyBoom, a także konsultacje i treningi indywidualne. Prywatnie dzielę życie z dwoma wspaniałymi psami - Brysią i Molką, o których często opowiadam w swoich podcastach. Towarzyszą mi podczas nagrywania kolejnych odcinków, a niekiedy też zabierają głos - i nie zawsze wycinam te nasze psio-ludzkie pogawędki podczas edycji nagrania. W podcastach trafią Wam się również fragmenty poświęcone koniom, bo to jest moja druga życiowa fascynacja, więc i opowieści o moim huculskim koniu Spartanie również raz po raz zagoszczą w słuchowisku. To właśnie jego historia przewróciła mój świat ponad dziesięć lat temu, gdy Spartan dołączył do naszej rodziny. To on pomógł mi zrozumieć, że droga do porozumienia ze zwierzęciem często nie jest wyłącznie kwestią naszych chęci, wiedzy czy doświadczenia, choć te mają odromne znaczenie. W komunikacji międzygatunkowej gdy chcemy, by zwierzę rozumiało nas, my mamy obowiązek zrobić wszystko, by rozumieć zwierzę - na tyle, na ile potrafimy. Inaczej niewiele zdołamy osiągnąć. 

Jeśli jesteście Słuchaczami podcastu DoggyBoom i chcielibyście zostać jego Patronami, będę Wam za to ogromnie wdzięczna. Wsparcie finansowe - niezależnie od progu, jaki wybierzecie - czyni Was współautorami podcastu. Będzie dla mnie motywacją do dalszej pracy nad nagrywaniem kolejnych odcinków, pozwoli na zbudowanie naszej społeczności - społeczności Patronów Podcastu DoggyBoom, gdzie będziemy mogli jeszcze lepiej się poznać i pomagać sobie nawzajem. 

Każdy z wspierających Podcast DoggyBoom zostanie zaproszony do zamkniętej grupy na FB, gdzie - mam nadzieję - będziemy mogli lepiej się poznać, dzielić się naszymi doświadczeniami, problemami i historiami, zadawać pytania i wspólnie szukać rozwiązania naszych "psich problemów", a przede wszystkim - wspierać się w gorszych chwilach. Bo każdy z nas czasem takie przeżywa, a wiem, że wsparcie osób, które przeżywały podobne doświadczenia, jest bezcenne. 

W ramach podziękowania za dołączenie do grona Patronów przygotowałam dla Was kolejne niespodzianki - zerknijcie w opis poszczególnych progów i zobaczcie, czy okażą się dla Was atrakcyjne. 

Niezależnie od tego, czy zdecydujecie się na zostanie Patronem czy też pozostaniecie w gronie odbiorców podcastu DoggyBoom bez nawiązania tej relacji, i tak jestem Wam wdzięczna za to, że jesteście moimi Słuchaczami. Zatem - do usłyszenia!

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Agata Sredzinska
Agata Sredzinska
Próg: 100 zł
Asia Madejak
Asia Madejak
Próg: 10 zł
Alicja Woźniak-Rowley
Alicja Woźniak-Rowley
Próg: 10 zł
Anonimowy patron
Próg: 50 zł