Fundacja Sióstr Św. Dominika

W Patronite od 22.09.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1807

Liczba Patronów: 1513

Zostań Patronem
Kup na prezent
6 patronów
105 miesięcznie
285 łącznie
Być dla Ubogich, Potrzebujących, Cierpiących, Poszukujących....

O Autorze

Dominikanki. Pierwsza linia frontu, walka o wykluczonych, odwaga bojowników – z jednej strony. Z drugiej -czułość Boga, wrażliwość matki, subtelna mądrość.
Skupiając się na człowieku, który potrzebuje pomocy i wsparcia, dbamy o ducha i ciało. Wspieramy mądre pomysły, dajemy narzędzia i wspieramy szalone plany.

Jak pomagamy? Na wiele sposobów:

 • Prowadzimy od 50 lat Dom Pomocy Społecznej dla niepełnosprawnych intelektualnie w Mielżynie.
 • Prowadzimy Dom Chłopaków w Broniszewicach dla chłopców o bardzo różnym stopniu niepełnosprawności, m.in. z porażeniem mózgowym, autyzmem, niewidzących.
 • Działamy w Specjalnym Ośrodku Wychowawczym w Kielcach - od poniedziałku do piątku mieszka tu 40 Wychowanków, pod opieką Sióstr Dominikanek i wolontariuszy oddanych pracy dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną, zespołem Aspergera i autyzmem.
 • Jesteśmy w Ośrodku Rewalidacyjno-Wychowawczym U Dominikanek - placówka oświatowa dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębokim lub znacznym ze sprzężeniami, w wieku od 3 do 25 lat.
 • Od ponad 20 lat pracujemy w Czortkowie na Podolu.
 • Prowadzimy także Przedszkole w Poznaniu, Świetlicę Środowiskową KAJAK W Orzyszu oraz Szkołę i Przedszkole w Piotrkowie Trybunalskim.

Reagujemy na prośby i potrzeby z całego świata. Dlatego wspieramy misje w Afryce, np. akcja Rzeka Mleka dla Kamerunu. Zapewniamy dostawy żywności, ubrań oraz leków do ogarniętej wojną Ukrainy. Przekazałyśmy też samochód dla ukraińskiej armii

Dlaczego Patronite?

Aby realizować nasze akcje pomocowe potrzebny jest nam obiekt biurowo – logistyczny. Dotychczas korzystałyśmy z Domu Chłopaków, ale nie chcemy i nie możemy ograniczać ich funkcjonowania. Dlatego staramy się wyremontować i przystosować nowy budynek, w którym skoncentrują się nasze działania administracyjne i logistyczne.


Mamy też świadomość, że szlachetna idea wolontariatu nie wystarczy, aby pomagać wszystkim potrzebującym. Chcemy zatrudnić osoby, które będą pracować i wspierać nas przy obsłudze transportów ( tym transportu medycznego), w magazynie zbieranych i kupowanych darów.
Taka organizacja pomocy to nasz plan i marzenie, które możemy zrealizować wspólnie, wraz z Wami - naszymi Darczyńcami, Patronami.

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Adam Wrzesiński
Adam Wrzesiński
Próg: 10 zł
Maciej Fum
Maciej Fum
Próg: 25 zł
Sylwia Brociek
Sylwia Brociek
Próg: 10 zł
Stanley Lels
Stanley Lels
Próg: 10 zł
Anonimowy patron
Próg: 25 zł
Urszula Lisek
Urszula Lisek
Próg: 25 zł