Avatar użytkownika

Ekwipunek Dźwigany Codziennie

124
patronów
3 990 
miesięcznie
124
patronów
3 990 zł
miesięcznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Przybijamy pionę z serdecznym podziękowaniem za wsparcie! Zostałeś [lub Zostałaś ;)] Patronem EDC! Zapraszamy do grupy Patronów, gdzie na bieżąco będziemy razem tworzyć treści. Pojawią się tam na pewno burze mózgów, dziwne i dziwniejsze koncepcje, a może nawet "behind the scenes" - a jest z czego wybierać :) Na pewno też co miesiąc przygotujemy dla grupy film z życia kanciapy, z nagrywania albo z czegoś zupełnie niezwiązanego z naszą główną tematyką. Trafisz również (jeśli Będziesz chciał) do Albumu Patronów na fanpejdżu EDC. Co miesiąc ktoś z Was zgarnie specjalną nagrodę np. sprzęt z recenzji lub indywidualny produkt z naszej pracowni.
20 zł miesięcznie
Dziękujemy! Dwadzieścia złotych to solidna, konkretna kwota. Dwadzieścia złotych to np. nasz koszt dojazdu do stałego obozowiska. Kilka takich dwudziestozłotówek pozwoli nam dojechać do człowieka, z którym będziemy mogli nakręcić ciekawy materiał - rzemieślnika, twórcy lub dziwaka takiego jak my. Postanowiliśmy, że ten próg będzie bezinteresownie - mecenacki. Oczywiście Masz zagwarantowane to, co w poprzednim progu, dodatkowo, na końcu każdego filmu pojawi się plansza ze specjalnym podziękowaniem dla Mecenasów EDC.
30 zł miesięcznie
Wielkie dzięki! 3 dychy to duża kasa. za 3 dychy jedziemy kręcić w Bory. Albo kupujemy produkty żeby coś zmajstrować. To połowa abonamentu za dostęp do bazy muzyki albo koszt opłacenia części autokaru dla dzieciaków jadących na campa! Za takie wsparcie Dostaniesz to, co w poprzednich progach, dodatkowo wyślemy Ci przygotowaną specjalnie dla Patronów naszywkę, nie do kupienia. Niech świat się dowie, że Przykładasz do tego rękę. Na końcu każdego filmu będzie plansza z podziękowaniami dla Patronów, na której Zajmiesz specjalne miejsce!
50 zł miesięcznie
Łał! Tutaj już "dzięki" nie wystarczy - 50 złotych to wyjazd na nagrywanie na campie w obie strony, albo bateria do aparatu. Albo prawie cały miesięczny abonament na muzykę. Za 5 dych możemy pojechać spotkać się z harcerzami lub dojechać do jakiejś szkoły w promieniu 100 km by zrobić buszkraftowe zamieszanie w naszym stylu. Za to wsparcie otrzymasz nagrody z poprzednich progów, plus co kwartał przygotujemy specjalną limitowaną naszywkę skórzaną. Będzie z tego niezła kolekcja! Zorganizujemy spotkanie dla Patronów, na które już dziś możesz się czuć zaproszony!
100 zł miesięcznie
Wybierz 100 zł
22 dostępne miejsca
Niemożliwe. Taką kwotą mogą nas wspomóc najwyżej rodzice :D Jeśli jednak zdarzyłoby się ktoś taki, to nawet nie wiemy jak za to podziękować. To najwyższy próg dla człowieka i ogromny krok dla EDC. Jeśli trafi się osoba, chcąca wesprzeć rozwój EDC stówą, musimy wymyślić coś specjalnego. Może wspólne nagrywanie? Wspólny wypad? Na pewno wyślemy imienne podziękowanie i certyfikat MegaWspieracza EDC (Mamo, dla Ciebie już jest wypisany!) Ponadto oczywiście wszystko to, co w poprzednich progach. W tym przypadku podziękowanie ustalimy indywidualnie!
300 zł miesięcznie
Wybierz 300 zł
9 dostępnych miejsc
Instytucjonalny Partner EDC. To próg specjalny dla firm i instytucji, które chciałyby wspomóc rozwój EDC oraz naszej społeczności. Dziękujemy i doceniamy! Jeśli Twojej firmie zależy na tym, aby bushcraft i turystyka leśna w Polsce się rozwijały, Możesz nam w tym pomóc.Nie można u nas zamówić pozytywnej recenzji, ale chętnie wspólnie coś stworzymy. Masz dobry produkt, który Chciałbyś pokazać naszej społeczności? Możemy zrobić o tym uczciwy film z zaznaczeniem, że to produkt Partnera, który nas wspiera. Uruchamiasz działalność, która w jakiś sposób poprawi życie naszych Ziomów? Możemy ją pokazać. Chciałbyś, aby EDC zrobiło zamieszanie w Twoim sklepie i przejęło kontrolę nad obsługą Klientów ? Bardzo chętnie zrobimy pozytywny zamęt! Szczegóły ustalimy indywidualnie - na pewno przed każdym filmem pojawi się plansza z podziękowaniami i logo wszystkich naszych Partnerów, linki do Twojej działalności będą również dostępne w opisie każdego z naszych filmów. Każdy Partner automatycznie zostanie sponsorem jednego z naszych wyjazdów. Dostaniesz od nas również Certyfikat Partnera - dowód na to, że rozwój leśnej branży nie jest Ci obcy!

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Ekwipunek Dźwigany Codziennie w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Bushcraft, survival, turystyka, włóczęga, podróżowanie - nie chcemy jednoznacznie definiować naszych pasji, dla nas to całe życie i robimy to po swojemu. Jesteśmy permanentnie początkujący, a naszym głównym celem jest czerpanie z tego frajdy i inspirowanie innych do ruszenia tyłków z domu!

Dlaczego zdecydowaliśmy się uruchomić profil na Patronite?

Długo się wahaliśmy, zdajemy sobie sprawę, jak wygląda otaczająca nas rzeczywistość. Wszystko zmieniło się po tym, kiedy zaczęliśmy dostawać pytania o Patronite od naszych przyjaciół.  Kiedy padło pytanie "Dla kogo to robicie? Dla tych, którzy są zawsze z wami, czy dla tych, którzy was skrytykują, niezależnie od tego, co zrobicie?" Odpowiedź jest przecież oczywista. Mamy zbyt wielu przyjaciół, chcących nam pomóc, dołożyć cegiełkę do naszej działalności żeby martwić się kilkoma krytykami. Czujemy potrzebę i obowiązek większego zaangażowania i poświęcenia większej ilości czasu na rozwój, nie tylko kanału na YT ale także naszej społeczności, musimy przeznaczyć czas na organizację grupowych spotkań, na spotkania i imprezy edukacyjne dla dzieciaków, młodzieży i dorosłych, na pracę związaną ze zmianami w prawie dotyczącymi legalności biwakowania. Chcemy zaangażować się w więcej prac społecznych propagujących nasze pasje i związany z tym styl życia. Rozwój naszej szeroko pojętej branży, promocję rzemieślników i rękodzieła. Wszystko to wymaga poświęcenia ogromu czasu i pracy. Wspierając nas, zapewnisz nam ten czas - jeśli chciałbyś, ale z różnych powodów nie możesz - NIE MARTW SIĘ. I tak będziemy robić to, co do tej pory, w miarę fizycznych możliwości. Mateusz z Patronite przekonał nas jeszcze jedną rzeczą - "Wasi patroni to wewnętrzny krąg, pierwsza linia, da wam inspirujące wsparcie duchowe, to kopalnia pomysłów na rozwój" i najzwyczajniej w świecie musimy to sprawdzić ;)
     Długo by jeszcze opowiadać o naszych pasjach, planach czy marzeniach. Jest tego zdecydowanie zbyt dużo, poza tym pewnie do tego momentu nikt nie był w stanie doczytać.  To się na koniec przyznamy, że tak naprawdę chodzi o ludzi. O spotkania, przyjaźnie, wspólne pasje, niezapomniane przeżycia i cieszenie się prawdziwą, prostą wolnością. I kawę. Uwielbiamy dobrą, mocną kawę z ogniska...

     A teraz od początku? Postaramy się, choć Ekwipunek Dźwigany Codziennie  ma już prawie pięć lat, a w naszym wieku pamięć bywa zawodna. Jeśli nas nie znasz, to lojalnie ostrzegamy - nie umiemy krótko, więc jeśli chcesz dobrnąć do końca, proponujemy zrobienie kawy i zajęcie miejsca w wygodnym fotelu ;)

     Pierwszym krokiem był fanpejdż na Faceboku. Powstał wyłącznie po to, by znaleźć ludzi podobnych do nas. Interesujących się przemierzaniem kilometrów na własnych nogach, niekoniecznie po szlakach, zaglądających w ciekawe, nieznane miejsca, szczególne w Polsce. Różnie się nazywają, jednak rdzeń pasji pozostaje wspólny - i nie chodzi tu o kolor plecaka czy materiał, z którego uszyte są buty. Jakby nie analizować tematu, prędzej czy później okazuje się, że chodzi o wolność, kontakt z naturą, oddech od cywilizacji oraz interakcję z podobnie myślącymi wariatami.

Zobacz naszą ostatnią wyprawę śladami szwedzkiej wolności wędrowania:

     Właściwie w tym samym momencie powstała grupa fejsbukowa, jednocząca ludzi o podobnych pasjach, niezależnie od posiadanego majątku, wieku, płci czy zajmowanego stanowiska. Ponieważ o to w tym chodzi - nocą, przy blasku ogniska, w lesie czy górach nie widać, czy jesteś prawnikiem, lekarzem, czy bezrobotnym, nie widać ani zmarszczek ani młodzieńczego puchu pod nosem a stan konta nic nie zmienia - między innymi dlatego tak wiele osób zaczyna interesować się tą formą spędzania wolnego czasu. Tematyka prócz idei, zawiera w sobie również zamiłowanie do tworzenia, do prostoty, do rękodzieła - wspieranie i pokazywanie polskiego rzemiosła i rzemieślników to również jeden z filarów naszej działalności.

Właśnie! YouTube! Krótko po rozpoczęciu przygody z fejsbukowym EDC powstał kanał - właściwie po to, by garstce zebranych tam kumpli pokazać film, jak działa pewien improwizowany patent, ponieważ nie wiedziałem, gdzie i jak go wrzucić. Pamiętam, jak strasznie zdziwiony byłem, gdy film po jakimś czasie osiągnął poziom stu wyświetleń.

W tej chwili społeczność EDC to dwie grupy fb, liczące łącznie prawie 50 000 członków i kanał na YT z 45 000 subskrybentów. Wiem, też wciąż w to nie wierzę i do dziś nie mam pojęcia, jak to się stało... I mam nadzieję, mimo całej nieświadomości, że nie jest to nasze ostatnie słowo.

Czym się zajmujemy, w dużym skrócie:

- bushcraftem, którego jednoznacznej definicji nie ma, dla nas to życie na łonie natury, w zgodzie z naturą, korzystanie z jej dobrodziejstw, z umiejętności przodków, cieszenie się prostotą życia, wolnością i odpoczynkiem od codziennego zgiełku. Chcemy zarażać tym innych, zarówno młodzież, poszukującą pasji, zapracowanych korpoludków jak i emerytów - bo może to robić każdy.

- turystyką leśną oraz górską, niezależnie od pory roku czy pogody, żyjemy w tak pięknym kraju, że niekorzystanie z jego uroków byłoby co najmniej niemądre,

- akcjami społecznymi, ponieważ uważamy, że to obowiązek każdego człowieka. Nasza społeczność jest pod tym względem wspaniała - Oni nigdy nie zawiedli, my tylko wykonujemy czarną robotę i chcemy jej robić więcej. W takich momentach najwyraźniej widać, jak wiele znaczy wspólnota i ile może zmienić nawet niewielka grupa ludzi, jeśli tylko po prostu im się chce,

- majsterkowaniem, które ma dawać fun i może czasami ograniczyć koszty uprawiania naszych pasji. Uwielbiamy czasami zaszyć się w piwnicy i budować maszynę do przejęcia kontroli nad światem ;)

- poza tym testujemy i recenzujemy sprzęt, który czasami ułatwia sprawę, a czasami wręcz przeciwnie. Jesteśmy miłośnikami ostrych krawędzi, polskiego rzemiosła oraz rzemieślników z wielu dziedzin, od stali, przez skórę [z którą sami pracujemy] po drewno,
 

I chcemy tego robić więcej...

Cele Autora

Bushcraft to nie koniec drogi...
  • 6 500 zł miesięcznie
  • 2 510 zł brakuje
61%
W życiu nie pomyślelibyśmy, że nadejdzie taki czas. W poprzednim celu słowo się rzekło - część kanciapy już została wydzielona na studio, jego wyposażanie właśnie trwa! Mając Wasze wsparcie, możemy większość czasu poświęcać na naszą relację z Wami. Na wspólne pasje, choćby nagrywanie precyzyjnych tutoriali "skórzanych", przygotowywanie do nich szablonów, aby każdy, chcący spróbować swoich sił mógł w łatwy i przyjemny sposób rozpocząć swoją przygodę ze skórą obchodząc początkowe trudności. Będziemy mieli czas na poważniejsze projekty warsztatowe z naszej podstawowej kategorii, ale nie tylko. Mamy nadzieję, że uda się również uruchomić serię "knifemakingową", wymaga to nakładów, czasu i pracy. I jeszcze więcej czasu... Chcemy się rozwijać i chcemy to robić wspólnie z Wami. Poważnie myślimy też o drugim kanale na YT, na który moglibyśmy tworzyć treści mieszczące się w naszych zainteresowaniach a niekoniecznie związane z turystyką, bushcraftem czy sprzętem. Fotografia, filmowanie, elektronika, majsterkowanie, nietypowe ojcostwo, codzienne sprawy i walka o to, by nasz biedny świat nie zwariował do końca... pewnie i tak to zrobimy, ale z Waszą pomocą będzie o wiele łatwiej i na pewno weselej!

Pracujemy nad jeszcze jedną sprawą - lasy państwowe swoją drogą, ale może uda się zmajstrować siatkę miejsc przyjaznych bushcrafterom, stworzoną z naszą pomocą przez ludzi dysponujących odpowiednimi miejscami ? Prywatnymi, bezpiecznymi, gdzie będzie można śmiało ruszyć z żoną, dziećmi lub kumplami, jednocześnie nie wydając na to majątku i ciesząc się spokojem na łonie natury, w naszym stylu. Ta praca także trwa a Wy możecie nam w tym pomóc. Nie musimy osiągnąć 100% tego celu - i tak będziemy robić wszystko, aby te plany zostały zrealizowane w 110 % :) Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Wam wszystkim - nie da się powiedzieć, ile to wszystko znaczy i jaką jest motywacją.
Bo w tym cały jest ambaras, by choć kilku chciało naraz!
  • 1 500 zł miesięcznie
  • Cel osiągnięty!
100%
Dla kogoś może to być niewielka kwota. Dla nas jest duża, ale przede wszystkim bardzo cenna - ponieważ osiągnięcie tego celu pozwoli nam na wygospodarowanie części czasu w tygodniu, by móc rozwijać kanał oraz poszerzać tematykę. Poszukiwanie ciekawych miejsc, planowanie, czasami załatwianie formalności czy wymyślanie projektów - to wszystko wymaga czasu, którego najczęściej brakuje. Wreszcie moglibyśmy publikować regularnie. Wsparcie nie ma nam zapewnić pieniędzy na zakup sprzętu do nagrywania, montażu itp. - sprzęt mamy, a nasze cele mają dużo większe znaczenie niż zakupy. Chcemy dostarczać Wam ciekawych treści, pokazywać ciekawe formy spędzania czasu a jednocześnie inspirować, Byście nie ograniczali swych pasji do YouTube.
Najpierw masa, potem rzeźba!
  • 3 000 zł miesięcznie
  • Cel osiągnięty!
100%
Przecież to jest PENSJA!!! Tę masę już można rzeźbić! Mając wsparcie miesięczne tej wielkości mamy ogromne pole manewru. Po pierwsze będziemy mogli w końcu pomyśleć o rozwoju EDC Campa i przygotowaniu go na zajęcia z dzieciakami czy spotkania z dorosłymi. Nasza społeczność, czyli Wy - domaga się zlotów, bardzo chcielibyśmy aby odbywały się one o każdej z czterech pór roku - ale to wszystko trzeba organizować w czasie aktualnie przeznaczonym na pracę zawodową. Zaangażowanie w zarażanie młodych naszą szajbą też wymaga czasu: na przygotowania, tankowania, jeżdżenia, często zakupu materiałów edukacyjnych i pomocniczych, na szczęście jadąc gdzieś noclegi mamy najczęściej darmowe :D Rozpoczęliśmy długą i żmudną pracę nad tym, aby wreszcie było u nas normalnie, czujemy że musimy zaangażować się w zmiany, których owocem będzie zmiana przepisów dotyczących biwakowania - aby móc w końcu legalnie uprawiać wspólną pasję i styl życia. Nie tylko dla siebie czy własnych dzieci, ale dla wszystkich zainteresowanych oraz przyszłych pokoleń. Ten kamyk już się toczy, ale potrzeba jeszcze masy pracy i czasu, by spowodował lawinę. Wspólnie możemy wiele, w naszej kanciapie cała ściana obwieszona jest dowodami na to, że z Wami możemy wszystko. Jeśli uda się osiągnąć ten cel, razem będziemy mieć wreszcie szansę realnie coś zmienić.
Może uda się też regularnie nagrywać wypady w ciekawe miejsca i promować niedoceniane regiony naszego kraju? Może wreszcie uda nam się zrealizować marzenie i nagrać serię o Polskich Parkach Krajobrazowych lub zacząć jeździć do Was, pokazywać Was i wasze regionalne, formalne lub nieformalne grupy, Wasze miejsca, Wasze spojrzenie na bushcraft, albo Wasze pasje czy rzemiosło...? Pomysłów jest mnóstwo - tylko wciąż brakuje czasu... Jeśli się uda - w kolejnym celu będą już rzeczy bardzo poważne, m.in. będziemy mogli dołożyć do naszego kanału regularne filmy instruktażowe z szycia skóry czy poważne projekty warsztatowe. Oby się udało! :)

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Ekwipunek Dźwigany Codziennie już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Marcin Wasik
Marcin Wasik
10 zł
Filip Napierala
Filip Napierala
30 zł
Mati Polska
Mati Polska
10 zł
Mariusz Głowa
Mariusz Głowa
50 zł
Krzysztof Ratajek
Krzysztof Ratajek
20 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.