EDU-klaster

W Patronite od 20.02.2018

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1398

Liczba Patronów: 1100

Zostań Patronem
Kup na prezent
11 patronów
200 miesięcznie
12 400 łącznie
Nazywam się Wojtek Gawlik i zapraszam Was do wspierania Edu-Klastra, inicjatywy zmieniającej edukację :)

O Autorze

Od początku czasu kwarantanny razem z wspaniałymi ludźmi, którym na sercu leży dobro edukacji, dobro dzieci i młodzieży rozpoczęliśmy w ramach EDU-klastra pewien projekt, a mianowicie „Nastaw się na odbiór”.

Projekt narodził się spontanicznie, a narodził się z głębokiego poczucia, że tak po prostu trzeba; że nie można zapomnieć w czasie zdalnej edukacji zapomnieć, kto jest w centrum tej edukacji- dzieci i młodzież. Nasz apel i rozmowy LIVE, które były jego konsekwencją to odruch serca. Ich efekt tych pokazał nam, że to, co robimy ma wielką wartość, bo wspiera budowanie społeczności ludzi, którzy chcą edukacji, w której wszystko zaczyna się od relacji i rozmowy.

Od tego czasu:
- Stworzyła się wokół edu-klastra fantastyczna społeczność. Społeczność ludzi otwartych i wspierających, które pomagają nas na różne sposoby: dzielą się doświadczeniem z nauczycielami i rodzicami;
- Odbyliśmy ponad 60 spotkań live z niezwykłymi i różnorodnymi ludźmi. Materiał może stanowić solidny (ponad 100h) kurs on-line;
- Zaprezentowaliśmy na naszych spotkaniach ponad 100 niesamowicie inspirujących eduzmieniaczy;
- Doszliśmy z naszą komunikacją do około 450 tysięcy osób;
- Nasze spotkania na żywo ogląda średnio 150 osób, a w szczycie doszliśmy nawet do 800;
- Nasze spotkania są wyświetlane średnio 10 tysiącom osób;
- Wyposażyłem własne studio w sprzęt, żeby transmisja była na jak najlepszym poziomie - wydatek ponad 2000 zł;
- Opłacam miesięczny abonament za aplikację do nadawania;
- Okazjonalnie tworzymy reklamy wydarzeń, na które pochłaniają prywatne środki finansowe (już ponad 500 zł).

Jest to nasz odruch serca, ale stało się to też pracą na 2 etaty. Z jednej strony kwestia myślenia koncepcyjnego, organizacji i prowadzenia transmisji, z drugiej strony kwestia tworzenia grafik.

Oczywiście czujemy, że to, co wspólnie z Wami tworzymy ma olbrzymi potencjał!

Jest to doskonałe narzędzie, które może nam pomóc w przeprowadzeniu prawdziwej zmiany w świadomości społecznej. Musimy być wytrwali, ale musimy mieć również zapewniony pewien poziom bezpieczeństwa (w tym finansowego), który pozwoli nam na trwanie i wspieranie tych fantastycznych ludzi, którzy dzielą się z nauczycielami, edukatorami oraz rodzicami swoją wiedzą i pomysłami.

W związku z tym pozyskujemy środki. Pozyskujemy je po to, żeby to, co się dzieje, stało się po prostu naszym codziennym rytmem dnia; żebyśmy mogli poświęcić całą naszą energię w coraz to nowsze i ciekawsze działania.

Poszukujemy również wsparcia np. w tworzeniu, czy obróbce treści. Czasami w zwykłym klikaniu i udostępnianiu naszych działań w internecie.

Ten materiał, który powstaje, może pracować w wielu kanałach (strona www, youtube, prezentacje). My chcemy tworzyć takie otwarte zasoby, ale to po prostu jest piekielnie czasochłonne.

Może mówimy o fajnych i wartościowych rzeczach, ale dalej pozostajemy w małej bańce informacyjnej. Bez "inwestycji" w solidne kanały komunikacyjne, dalej w tej bańce pozostaniemy.

Zakończę fajnym cytatem z filmu Jerry Maguire:
"Help me help you" ?


Dziękuję Wam w swoim imieniu i osób, które współtworzą EDU-klaster za dotychczasowe zaufanie i motywację do działania.

Wojtek Gawlik
- twórca EDU-klastra


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Najnowsi Patroni
Wasilewska Katarzyna
Wasilewska Katarzyna
Próg: 20 zł
Anonimowy patron
Próg: 10 zł
Michał Stolarczyk
Michał Stolarczyk
Próg: 10 zł
Karolina Kuświk
Karolina Kuświk
Próg: 10 zł
Jolanta Sikora
Jolanta Sikora
Próg: 10 zł
Joanna Myślak
Joanna Myślak
Próg: 10 zł