Enbiej Akszyn

W Patronite od 10.07.2017

Blog poświęcony najlepszej koszykarskiej lidze na ziemi - NBA. Kilku autorów z różnych części Polski serwuje w wysokiej jakości informacje z amerykańskich parkietów. Relacje, rankingi, felietony, zestawienia. Newsy, wspomnienia, przewidywania.

O Autorze

Cześć Zakapiorzy!

ZMIANY, ZMIANY, ZMIANY!

Można powiedzieć, że zaczynamy naszą przygodę z Patronite od nowa. Enbiej.pl to dla nas, redaktorów, przede wszystkim hobby, ale też szansa  na rozwój czy wręcz spełnianie marzeń. Staramy się, jak możemy, żeby serwować Wam najwyższej jakości teksty, dodatkowo na bieżąco (bo takie newsy transferowe trzeba przekazywać od razu, a nie czekać na nie wiadomo co).

Postanowiliśmy, że czas zrobić kolejny krok. Czas poświęcić dużo więcej naszego czasu, aby serwować Wam jeszcze więcej rozrywki. Od razu uspokajamy - jeżeli nie osiągniemy tu sukcesów, to nadal będziemy działać. Po prostu nie będziemy mogli poświęcić temu tyle czasu, ile byśmy chcieli, bo wszyscy mamy swoje obowiązki, takie jak praca, rodzina czy studia.

Jednak Patronite jest dla nas szansą, żeby móc oddać Wam więcej naszego czasu w zamian za wasze wsparcie. Proste? Pewnie, że tak!

 

JAK TO WYGLĄDA?

"Praca" na Enbiej dzieli się na kilka głównych elementów:

 1. Relacje z meczów (a sezon długi i pełen spotkań - co noc kilka/kilkanaście gier).
 2. Codzienne newsy w formie skondensowanej - dla tych, którzy chcą wiedzieć, a nie mają czasu na czytanie długich analiz.
 3. Hot news - WOJ BOMB i inne tego typu. Wszystko, co rozpala, gdy o tym usłyszysz - szczególnie o tym należy pisać od razu.
 4. Luźne artykuły i felietony na tematy, które WAS interesują (w nowych progach dużo częściej Patroni będą decydowali, o czym mamy pisać)
 5. 1on1 oraz 5on5 czyli kilka wizji jednego tematu.
 6. Rankingi (MVP, COY, ROY, Power Ranking oraz inne, bardziej nietypowe)

Do tego dochodzą oczywiście Podcasty, które teraz będziemy prowadzili regularnie - co miesiąc.

A w przyszłości - również  działanie na naszym kanale na Youtubie (bo współczesny widz woli oglądać i słuchać niż czytać - taka rzeczywistość).

Nasze teksty (z różnych lat, od różnych osób):

 

 1. http://www.enbiej.pl/2015/04/11/w-krainie-porownan-2-luis-nazario-de-lima-ronaldo-vs-tracy-mcgrady/
   
 2. http://www.enbiej.pl/2017/07/07/vince-carter-zagra-w-barwach-sacramento-kings/
   
 3. http://www.enbiej.pl/2018/05/13/zapowiedz-finalu-konferencji-wschodniej-2018-boston-celtics-vs-cleveland-cavaliers/
   
 4. http://www.enbiej.pl/2019/02/08/podsumowanie-trade-deadline-oceny-klubow/
   
 5. http://www.enbiej.pl/2019/03/11/rookie-ranking-4-young-poprawia-skutecznosc-walka-o-roty-potrwa-do-konca/

 

CO CHCEMY OSIĄGNĄĆ?

Naszym celem jest możliwość poświęcenia dużo większej liczby czasu na projekt Enbiej Akszyn. Wsparcie będzie dla nas dodatkową motywację, że warto to robić, bo są ludzie, którzy czekają na nasze artykuły.

Oczywiście chcielibyśmy móc się z tego utrzymywać - ale wszystko małymi kroczkami. Chcemy zacząć, zobaczyć zainteresowanie i rozpocząć proces. A potem powinno pójść z górki - liczymy, że Patroni będą zadowoleni, co przyciągnie jeszcze więcej osób, i tak dalej. Efekt kuli śnieżnej.

Przynajmniej taką mamy nadzieję.

Zerknijcie na nasze progi - całkowicie je pozmienialiśmy. Mamy nadzieję, że obecnie nagrody są dużo bardziej atrakcyjne i zachęcą więcej osób do wsparcia nas. Z góry dziękujemy za każdą złotówkę, którą przeznaczycie na Enbiej Akszyn. Zapewniamy, że zrobimy co w naszej mocy, byście byli zadowoleni z "nagród", które otrzymacie.

Pozdrawiamy!

Ekipa Enbiej Akszyn

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika

Hej!

Znajdujesz się na profilu-wizytówce - możesz podejrzeć tu moją twórczość i pasję, rozgość się więc i czuj jak u siebie! Pamiętaj jednak, że funkcja finansowego wsparcia jest niedostępna :)