Avatar użytkownika

Ewka Błaszczyk

6
patronów
340 
miesięcznie
6
patronów
340 zł
miesięcznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Dziękuję za Twoje wsparcie!
20 zł miesięcznie
Dziękuję za Twoje wsparcie!
30 zł miesięcznie
Dziękuję za Twoje wsparcie!
50 zł miesięcznie
Dziękuję za Twoje wsparcie!
100 zł miesięcznie
Dziękuję za Twoje wsparcie!

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Ewka Błaszczyk w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Jestem aktywistką na rzecz równouprawnienia, osobą piszącą różne teksty - publicystykę i prozę. Kocham przyrodę, książki, koty i wegańskie jedzenie. Pracuję na rzecz osób wykluczonych. Piszę moją pierwszą powieść.

Cześć! Jestem Ewka i piszę moją pierwszą powieść. 

Aktywizm i działania społeczne w ostatnich latach głęboko weszły w moje życie. Pomagam najniżej jak można, w bezpośredniej relacji człowiek - człowiek. Załatwiam - bardzo często z grupą sprawdzonych przyjaciół - pożywienie, odzież, miejsca pobytu, formalności, pomoc medyczną dla osób pozbawionych praw, wykluczonych, dotkniętych wojną.

Pośredniczę, łączę ludzi. To działalność dynamiczna, różnorodna i niedająca się ująć jednym zdaniem. Relacjonuję dużą jej część w mediach społecznościowych. 

 

Dużo piszę, z publicystyki przesiadam się na próby literackie. Powstaje właśnie książka - zbiór opowiadań, a może powieść. Pisanie to zaborczy partner, wymagający skupienia, warunków, dyscypliny. I czasu. Zachęcam do odwiedzania mojej strony, gdzie udostępniam opowiadania. Zamieszczam je również tutaj: https://ewkablaszczyk.eu/ Bliskie jest mi pisanie, które uwiera, które obala stereotypy o ludziach i skłania do pójścia nieznaną ścieżką ku drugiej osobie. Łączę w pisaniu czułość z brutalnością, brud z pięknem, zło z delikatnością. 

Publicystycznie jestem częścią projektu non profit Grupa Miłość: https://www.facebook.com/GrupaMilosc

Zaliczyłam intensywny, kilkuletni czas w opozycji, z Obywatelami RP.  Drogą obywatelskiego nieposłuszeństwa doigrałam się około setki postępowań sądowych, znakomitą większość spraw karnych i wykroczeniowych władza vs. Błaszczyk wygrałam. Byłam inicjatorką antyfaszystowskiego protestu 14 Kobiet z Mostu. To były ważne lata, bardzo mocno wpłynęły na to, kim dziś jestem. 

Jestem wykształcona w dziedzinie nauk politycznych, praca to okolice IT i działania na rzecz osób wykluczonych. Działalność społeczna sprawia, że łączenie tych dyscyplin jest niesłychanie trudne. Czy w związku z tym muszę być aktywistką? Czy muszę pisać? Jasne, że nie! Podobnie, jak nieobowiązkowe jest bycie moim Patronem_ką. ;) Oczywiście za każde wparcie moich prób literackich będę ogromnie wdzięczna! 

(zdj. Marta Bogdanowicz)

---

Patronite pozwoli mi, mam nadzieję, pisać i działać. Dzielić się pisaniem i działaniem. Przede wszystkim robić to wszystko spokojniej, z mniejszą presją. Z poczuciem, że da się dobę zmieścić w 24 godzinach. 

Dzięki Tobie, być może? :)

 

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Ewka Błaszczyk już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Przemek Ptasznik
Przemek Ptasznik
100 zł
Wojciech Jedrkiewicz
Wojciech Jedrkiewicz
50 zł
Agnieszka Wierzbicka
Agnieszka Wierzbicka
50 zł
Krzysztof Szczęsny
Krzysztof Szczęsny
20 zł
Jacek Ostrowski
Jacek Ostrowski
20 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.