Avatar użytkownika

Ewka Błaszczyk

8
patronów
380 
miesięcznie
8
patronów
380 zł
miesięcznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Dziękuję za Twoje wsparcie!
20 zł miesięcznie
Dziękuję za Twoje wsparcie!
30 zł miesięcznie
Dziękuję za Twoje wsparcie!
50 zł miesięcznie
Dziękuję za Twoje wsparcie!
100 zł miesięcznie
Dziękuję za Twoje wsparcie!

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Ewka Błaszczyk w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Jestem aktywistką, antyfaszystką, feministką. Osobą piszącą (teksty różne). Działam na rzecz równouprawnienia. Kocham przyrodę, książki, koty i wegańskie żarcie. Ot, lewaczka. ;)

Cześć!

Aktywizm w ostatnich latach głęboko wszedł w moje życie. Pomagam najniżej jak można, w bezpośredniej relacji człowiek - człowiek. Załatwiam - bardzo często z grupą sprawdzonych przyjaciół - pożywienie, odzież, miejsca pobytu, formalności, pomoc medyczną dla osób pozbawionych praw, wykluczonych, dotkniętych wojną i uchodźstwem. 

Pośredniczę, łączę ludzi. To działalność dynamiczna, różnorodna i niedająca się ująć jednym zdaniem. Relacjonuję dużą jej część w mediach społecznościowych. Nie cała się do nich nadaje. 

 

Dużo piszę, z publicystyki przesiadam się na próby literackie. Powstaje właśnie książka - zbiór opowiadań. Pisanie to zaborczy partner, wymagający skupienia, warunków, dyscypliny. I czasu. Zachęcam do odwiedzania mojej strony, gdzie udostępniam opowiadania. Będę linki zamieszczać również tutaj. 

https://ewkablaszczyk.eu/

Publicystycznie jestem częścią projektu non profit Grupa Miłość: https://www.facebook.com/GrupaMilosc

Jestem wykształcona w dziedzinie nauk politycznych, praca to okolice IT (coraz mniej, coraz bardziej pisanie). Kryzys i aktywizm sprawiają, że łączenie tych działań jest niesłychanie trudne. Czy w związku z tym muszę być aktywistką? Czy muszę pisać? Jasne, że nie! Podobnie, jak nieobowiązkowe jest bycie moim Patronem_ką. ;) To wybór: aktywizm na rzecz wykluczonych jest integralną częścią mojego życia, a ja chcę pozostać częścią Polski empatycznej, uważnej, wspólnotowej. Aktywnej. 

(zdj. Marta Bogdanowicz)

Zaliczyłam intensywny, kilkuletni czas w opozycji ulicznej, z Obywatelami RP. Jesteśmy aktualnie osobni, ale w wielu sprawach wciąż zgodni. Drogą obywatelskiego nieposłuszeństwa doigrałam się około setki postępowań sądowych, znakomitą większość spraw karnych i wykroczeniowych władza vs. Błaszczyk wygrałam. Byłam inicjatorką antyfaszystowskiego protestu 14 Kobiet z Mostu.

(zdj. Marta Bogdanowicz)

To były ważne lata. Na opozycyjnej ulicy wciąż bywam, ale teraz jest u mnie czas pomocy humanitarnej, bo tego domaga się rzeczywistość.

Patronite pozwoli mi, mam nadzieję, pisać i działać. Dzielić się pisaniem i działaniem. Przede wszystkim robić to wszystko spokojniej, z mniejszą presją. Z poczuciem, że da się dobę zmieścić w 24 godzinach. 

Dzięki Tobie, być może? 

 

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Ewka Błaszczyk już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Przemek Ptasznik
Przemek Ptasznik
100 zł
Wojciech Jedrkiewicz
Wojciech Jedrkiewicz
50 zł
Agnieszka Wierzbicka
Agnieszka Wierzbicka
50 zł
Krzysztof Szczęsny
Krzysztof Szczęsny
20 zł
Jacek Ostrowski
Jacek Ostrowski
20 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.