Avatar użytkownika

FAQRAK

Opcja wsparcia finansowego jest niedostępna!

O autorze

Społeczność osób chorych na raka i wspierających w chorobie. Działamy już od 7 lat. Teraz zmieniamy się w FAQRAK, tworząc pierwszy społecznościowy magazyn opinii poświęcony tematyce leczenia i życia z rakiem. Wyjaśniamy, odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania. Sercem naszego serwisu jest forum dyskusyjne.Policzmysie.pl/FAQRAK.pl

 

Dotychczas działaliśmy w sieci pod adresem Policzmysie.pl. Nazwa strony była związana z nazwą kampanii społecznej, od której wszystko się zaczęło. Było to ponad 7 lat temu. O raku nie mówiło się wtedy publicznie tak dużo, a jeśli już to jak o chorobie śmiertelnej. Jako jedni z pierwszych głośno mówiliśmy, że  wcześnie wykryty i leczony nowotwór daje dużą szansę na w pełni skuteczną terapię. Jako potwierdze dla tych słów na stronie kampanii udostępnialiśmy filmy - świadectwa osób, które policzyły się z rakiem. Przy tej okazji, nieco spontanicznie narodziło się forum dyskusyjne. I to właśnie ono z czasem stało się sercem serwisu, jego siłą. Dziś jest niewątpliwie jednym z bardziej wspierających miejsc w polskim internecie. Uczymy, jak rozmawiać o raku.


Najważniejsze fakty o serwisie:

 

  w sieci. Zaczynaliśmy kiedy temat raka był tematem tabu. Nikt nie myślał wówczas, że w internecie może powstać miejsce tak otwarcie przełamujące bariery związane z chorobą nowotworową.

 

 osób policzonych z rakiem w ostatniej edycji kampanii Policzmy się. To zdumiewające jak spontanicznie internauci reagują na każde wezwanie do wsparcia walczących z rakiem.

 regularnych wizyt/miesiąc (UU). Każdego dnia serwis odwiedzają dziesiątki tysięcy osób, które korzystają z zasobów wiedzy, blogują i pozostawiają wpisy na forum.

 wyświetleń/miesiąc. Serwis angażuje każdego dnia coraz bardziej, ponieważ te statystyki wciąż nam rosną.

 statystyki uchu z wyszukiwania. To właśnie wyszukiwarka Google jest najpopularniejszym źródłem odwiedzin w serwisie. Mamy na stronie treści, których poszukują Internauci. Wciąż staramy się je rozbudowywać, bo wiemy jak wiele problemów i zagrożeń przysparza brak wiarygodnych, popartych ekspercką wiedzą informacji o nowotworach w sieci.

 

Na czym polega zmiana w FAQRAK. Masz prawo wiedzieć?

 

 

 

 

 

Zmieniamy się, bo nasza dotychczasowa strona zaczęła "pękać w szwach". Od strony technicznej wymagała diametralnej przebudowy, aby dalej służyć forumowiczom i ułatwiać im komunikowanie się. Ale to nie wszystko. Strona pękała w szwach także od lawiny pytań zadawanych przez chorych. Każdego dnia setkami wpisów forumowicze podpowiadają, jak przetrwać trudy leczenia raka, jak żyć z nowotworem i jak zrozumieć chorych. Tworząc magazyn pod hasłem "Masz prawo wiedzieć" poszerzamy przestrzeń do odpowiadania na pytania. Stąd też pierwszy człon nazwy FAQ. W jaki sposób będzie ona funkcjonować? Po pierwsze: tworzymy redakcję, której zadaniem będzie śledzić to, co dzieje się na łamach forum i wyławiać najważniejsze kwestie. Szukać odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania bazując na wiedzy ekspertów. Ale nie na wszystkie pytania odpowiedź jest jedna, prosta i oczywista. Dlatego FAQRAK to nie tylko magazyn społecznościowy, bazujący na forum, ale też magazyn opinii. Otwieramy nieco zmieniony dział Opinie/Blogi. I zapraszamy do nadsyłania tekstów. Tak, żebyśmy wspólnie poszukali odpowiedzi na pytania, które jeszcze ich nie mają.

FAQRAK to jest Wasz serwis. To Wy, Drodzy Chorzy, Wspierający, ale i wszyscy zainteresowani szeroko pojętą rzeczywistością życia z rakiem i leczenia jesteście najważniejszymi autorami od początku, gdy tylko wystartowaliśmy jako Policzmysie.pl. I tak będzie, powtórzmy, również w serwisie FAQRAK.pl.

 

Serwis FAQRAK.pl jest administrowany przez Społeczną Fundację Ludzie dla Ludzi. To w Fundacji narodziła się idea kampanii "Policzmy się", przez lata była zaangażowana w prowadzenie dorocznych akcji liczenia z rakiem a eksperci fundacji wspierają swoją wiedzą chorych na nowotwór i ich bliskich.