Fundacja dla Zwierząt Animalia

W Patronite od 04.10.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2857

Liczba Patronów: 2487

Zostań Patronem
1 patron
5 miesięcznie
5 łącznie
Od ponad 15 lat pomagamy bezdomnym zwierzętom. Aby każde miau i hau było szczęśliwe!

O Autorze

Jesteśmy poznańską Fundacją dla Zwierząt Animalia, posiadającą status organizacji pożytku publicznego, której celem jest pomoc bezdomnym zwierzętom.

Pomagamy zwłaszcza zwierzętom towarzyszącym człowiekowi, czyli psom i kotom.

Priorytetem  Fundacji jest przede wszystkim poprawa jakości życia zwierząt oraz zwalczanie zjawiska ich bezdomności. 

Działania podejmowane przez naszych wolontariuszy skupiają się głównie na terenie miasta Poznań i pobliskich miejscowości. 

Pod opiekę FDZ Animalia trafiają głównie zwierzęta nieradzące sobie w życiu na ulicy, porzucone przez swoich dotychczasowych właścicieli, osamotnione w wyniku śmierci opiekuna, poszkodowane w wypadkach komunikacyjnych, okaleczone przez inne zwierzę, skrzywdzone przez człowieka.

CZYM SIĘ ZAJMUJEMY ?

 • Prowadzimy adopcje bezdomnych zwierząt. Utrzymujemy porzucone, bezdomne zwierzęta, często okaleczone i chore w klinikach - do czasu ich wyleczenia. Część naszych podopiecznych mieszka w hotelach dla zwierząt , w domach tymczasowych lub kociarni do czasu znalezienia nowych opiekunów.  
 • Realizujemy program kastracji i sterylizacji psów i kotów.
 • Prowadzimy działania edukacyjne wśród dzieci i młodzieży, promujące ochronę praw zwierząt, podnoszące świadomość w zakresie opieki nad zwierzętami i pomocy tym, które nie poradzą sobie same.
 • Pomagamy w opiece, utrzymaniu i poszukiwaniu domów zwierzętom z gminnego przytuliska w Buku pod Poznaniem.  
 • Współdziałamy z innymi organizacjami z terenu Wielkopolski w zakresie pomocy zwierzętom bezdomnym i wolnożyjącym kotom. 
 • Współdziałamy z Urzędami Gmin w zakresie pomocy zwierzętom bezdomnym i uczestniczymy w programach związanych z ograniczeniem zjawiska bezdomności.

Tylko dzięki Waszej pomocy - my  możemy pomagać ! Dziękujemy !


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika