FotoAlchemia

W Patronite od 03.04.2018

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1192

Liczba Patronów: 1068

Zostań Patronem
Kup na prezent
12 patronów
299 miesięcznie
Prowadzę kanał filmowy i warsztaty o alternatywnych i historycznych technikach fotograficznych, czyli tych sprzed ery cyfrowej. Pragnę utrzymywać się z mojej pasji i zarażania nią innych. Ten profil to moja szansa.

O Autorze

Witajcie!

Nazywam się Aleksandra Wolter i od 2003 roku zajmuję się alternatywnymi i historycznymi technikami fotograficznymi, czyli metodami robienia zdjęć sprzed ery cyfryzacji. Od kilku lat prowadzę kanał filmowy FotoAlchemia, gdzie prezentuję swój warsztat pracy, zamieszczam tutoriale, porady i materiały z sesji zdjęciowych. Prowadzę także warsztaty na temat teorii i praktyki pracy fotografów sprzed 170 lat.

Z przyjemnością dzielę się samodzielnie zdobytą wiedzą poprzez artykuły, zdjęcia oraz filmy własnej produkcji. Przede wszystkim pokazuję, że taki rodzaj fotografii może wykonywać każdy, bez większego przygotowania czy kosztownego sprzętu.

Dzięki stypendium Ministra Kultury, udało mi się stworzyć stronę kilkanaście nowych filmów przedstawiających różne metody fotografii historycznej, bez których dzisiejsza foto-technika nie mogłaby istnieć. Oto przykładowe materiały, które powstały dzięki wsparciu Ministerstwa:

       

Wsparcie Patronów jest dla mnie tak samo istotne. W planach mam dalszy rozwój kanału, czyli eksplorowanie kolejnych technik i nagrywanie filmów o nich,  zaproszenie Was za kulisy sesji i pokazywanie, jak powstawały konkretne zdjęcia zarówno od strony fotochemicznej jak i organizacyjnej, a także zagłębianie się z Wami w ekscytujące historie pionierów fotografii. Mam w planach stworzenie serii filmów-recenzji zabytkowych aparatów fotograficznych, które wciąż można kupić na rynku wtórnym - by osoby zaczynające swoją przygodę z dawną fotografią mogły wybrać odpowiedni sprzęt dla siebie. Jak dotąd udało mi się nagrać klika filmów o kultowych polskich aparatach fotograficznych i o amerykańskim aparacie Brownie, dzięki któremu 120 lat temu fotografia trafiła do każdego domu:

       

Uzupełnieniem będą warsztaty eksperymentalne dla Patronów, których ideą jest wspólne zgłębienie jakiejś nowej/dawnej techniki. Do tej pory razem z Patronami rozpracowaliśmy między innymi SUCHĄ PŁYTĘ ŻELATYNOWĄ. Zobaczcie relację z tego wyjątkowego warsztatu:

Krótko mówiąc, chciałabym poświęcać coraz więcej czasu na rozwijanie swojej fotograficznej pasji i nagrywanie nowych filmów dla Was, by stało się to moim głównym zajęciem.

Mam też jedno specjalne marzenie. Moja pasja ma bardzo stacjonarny charakter, gdyż prawie wszystkie historyczne techniki wymagają na którymś etapie ciemni fotograficznej, czyli światłoszczelnego pomieszczenia. To sprawia, że pojechanie gdziekolwiek w celu przeprowadzenia warsztatu, czy po prostu wykonanie zdjęcia z dala od mojej pracowni staje się bardzo skomplikowane i kosztowne, przez co w wielu przypadkach niemożliwe do wykonania. Chciałabym kupić furgon, w którym urządzę mobilną ciemnię. Dzięki temu, odległość przestanie być dla mnie problemem i będę mogła wszędzie dotrzeć z dawną fotografią, by pokazywać ją dorosłym i dzieciom, którzy teraz mają małe szanse na spotkanie z czymś tak niezwykłym. Kto wie, może kiedyś odwiedzę kogoś z Was?

W zamian za Wasze wparcie przygotowałam bardzo ciekawe nagrody. Zapraszam do zapoznania się z moimi progami.

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Adam Michalski
Adam Michalski
Próg: 10 zł
Michał Karol
Michał Karol
Próg: 10 zł
Wlodek Witek
Wlodek Witek
Próg: 50 zł
Cezary Krywiczanin
Cezary Krywiczanin
Próg: 10 zł
Marzena Czempiel-Białas
Marzena Czempiel-Białas
Próg: 10 zł
Piotr Bernat
Piotr Bernat
Próg: 10 zł