FotoAlchemia | Aleksandra Wolter

W Patronite od 03.04.2018

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 450

liczba Patronów: 448

17 patronów
438 zł miesięcznie
Prowadzę kanał filmowy i warsztaty o alternatywnych i historycznych technikach fotograficznych, czyli tych sprzed ery cyfrowej. Pragnę utrzymywać się z mojej pasji i zarażania nią innych. Ten profil to moja szansa.

O Autorze

Witajcie!

Nazywam się Aleksandra Wolter i od 2003 roku zajmuję się alternatywnymi i historycznymi technikami fotograficznymi, czyli metodami robienia zdjęć sprzed ery cyfryzacji. Od kilku lat prowadzę kanał filmowy FotoAlchemia, gdzie prezentuję swój warsztat pracy, zamieszczam tutoriale, porady i materiały z sesji zdjęciowych. Prowadzę także warsztaty na temat teorii i praktyki pracy fotografów sprzed 170 lat.

Z przyjemnością dzielę się samodzielnie zdobytą wiedzą poprzez artykuły, zdjęcia oraz filmy własnej produkcji. Przede wszystkim pokazuję, że taki rodzaj fotografii może wykonywać każdy, bez większego przygotowania czy kosztownego sprzętu.

Dzięki stypendium Ministra Kultury, udało mi się stworzyć stronę internetową oraz kilkanaście nowych filmów przedstawiających różne metody fotografii historycznej, bez których dzisiejsza foto-technika nie mogłaby istnieć. Oto przykładowe materiały, które powstały dzięki wsparciu Ministerstwa:

       

       

Wsparcie Patronów jest dla mnie tak samo istotne. W planach mam dalszy rozwój kanału, czyli eksplorowanie kolejnych technik i nagrywanie filmów o nich,  zaproszenie Was za kulisy sesji i pokazywanie, jak powstawały konkretne zdjęcia zarówno od strony fotochemicznej jak i organizacyjnej, a także zagłębianie się z Wami w ekscytujące historie pionierów fotografii. Mam w planach stworzenie serii filmów-recenzji zabytkowych aparatów fotograficznych, które wciąż można kupić na rynku wtórnym - by osoby zaczynające swoją przygodę z dawną fotografią mogły wybrać odpowiedni sprzęt dla siebie. Uzupełnieniem będą recenzje dostępnych na rynku książek poświęconych nauce fotografii oraz relacje z festiwali i wystaw fotograficznych. Krótko mówiąc, chciałabym poświęcać coraz więcej czasu na nagrywanie nowych filmów, by stało się to moim głównym zajęciem.

Mam też jedno specjalne marzenie. Moja pasja ma bardzo stacjonarny charakter, gdyż prawie wszystkie historyczne techniki wymagają na którymś etapie ciemni fotograficznej, czyli światłoszczelnego pomieszczenia. To sprawia, że pojechanie gdziekolwiek w celu przeprowadzenia warsztatu, czy po prostu wykonanie zdjęcia staje się bardzo skomplikowane i kosztowne, przez co w wielu przypadkach niemożliwe do wykonania. Chciałabym kupić furgon, w którym urządzę mobilną ciemnię. Dzięki temu, odległość przestanie być dla mnie problemem i będę mogła wszędzie dotrzeć z dawną fotografią, by pokazywać ją dorosłym i dzieciom, którzy teraz mają małe szanse na spotkanie z czymś tak niezwykłym. Kto wie, może kiedyś odwiedzę kogoś z Was?

W zamian za Wasze wparcie przygotowałam bardzo ciekawe nagrody. Zapraszam do zapoznania się z moimi progami.

 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem