Avatar użytkownika

Fundacja Kamena1933

0
patronów
0 
miesięcznie
0 
łącznie
0
patronów
0 zł 0 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Dziękujemy za Twój wkład w nasze projekty! Dzięki niemu wiemy, że jesteśmy potrzebni:) Wiemy, ze nas zauważyłeś i doceniasz trud, jaki wkładamy w budowanie naszej szerokiej platformy kulturalno-oświatowej.
10 zł miesięcznie
Dzięki takiemu wsparciu zapewniasz ciągłość naszej działalności. Sprawiasz, że możemy planować nowe odcinki rozmów, nowe konferencje, nowe publikacje.
Dzięki takiemu wsparciu trafisz na listę darczyńców na oficjalnej stronie Wschodniego Forum Nauki.
25 zł miesięcznie
Bardzo dziękujemy za ten bardzo konkretny gest wsparcia. Dzięki niemu trafisz do zamkniętej grupy na Facebooku, gdzie będziesz mógł śledzić nasze plany i tematy, nad którymi mamy ochotę popracować.
50 zł miesięcznie
Dziękujemy! Wsparcie oznacza, że możemy realizować plany związane z organizacją zaplecza intelektualnego dla omawiania szerokich dziedzin wiedzy, opracowywania nowych tematów w ramach konferencji i planowania wydarzeń. Jeśli zdecydujesz się na wspieranie nas taką kwotą, to będziesz mógł współtworzyć listę pytań dla konkretnego gościa, jakiego zaprosimy w ramach rozmowy "Współczesna Polska Proza" lub innych.
100 zł miesięcznie
Nie ukrywam, że dla działalności naszej Fundacji to potężne wsparcie. Dzięki tremu możemy stale ulepszać nasze zaplecze techniczne, zapraszać nowych gości do rozmów, konferencji i debat, a także zbierać fundusze na publikacje drukiem. Jeśli zechcesz wesprzeć nas taką kwotą, obiecujemy wymieniać Twoje imię i nazwisko przy okazji każdego spotkania publikowanego na Facebok i Youtube oraz umożliwioć współtworzenie naszych aktywności - będziesz mógł zaproponować temat oraz gościa jednego z naszych wydarzeń, konferencji lub innych form.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Fundacja Kamena1933 w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

O NAS
Jesteśmy stąd. Stanowi nas klimat pogranicza, miasto i jego niezwykła kultura, którą chcemy Ci opowiedzieć. Idea Fundacji nie zrodziłaby się, gdyby nie atmosfera czasu i ludzi. Upór i determinacja twórców jednego z najważniejszych czasopism artystycznych Europy Środkowej lat 30.

O NAS

Jesteśmy stąd. Stanowi nas pogranicze, miasto i jego niezwykła kultura, którą chcemy Ci opowiedzieć. Idea Fundacji nie zrodziłaby się, gdyby nie atmosfera czasu i ludzi. Upór i determinacja twórców jednego z najważniejszych czasopism artystycznych Europy Środkowej lat 30. Kiedy upadały czołowe czasopisma 20-lecia („Kwadryga”, „Skamander”, „Zdrój” i wiele innych...), dwu nauczycieli-pasjonatów postanowiło zaproponować nieco inny kierunek spojrzenia na kulturę. Wsłuchać się w Europę Środka. Dziś dorobek tamtego okresu stanowi nie tylko czasopismo, ale i osobiste historie twórców należących do jego kręgu Fascynujące historie... Chcemy zatem odkurzyć karty zapomnianych numerów „Kameny”, archiwa poetów i dzieła artystów. Fundacja Kamena1933 – pracownia 20-lecia – dzięki niemu Chełm wciąż inspiruje... Nasza działalność to nie tylko dbałość o pamięć - o kulturze, miejscach, ludziach, z których się wywodzimy. prowadzimy również aktywną działalność naukową oraz edukacyjną. Staramy się przybliżać odbiorcom świat współcześnie podejmowanych badań (Konferencje Wschodnie Forum Nauki, podczas których młodzi doktoranci i naukowcy są w stanie zakomunikować wyniki własnych badań oraz opublikować je w formie profesjonalnie przygotowanej publikacji naukowej). Interesuje nas bieżąca rzeczywistość, aktualne problemy i zagadnienia, z którymi mierzymy się wszyscy. Pewnym probierzem tych zjawisk jest również świat literatury, który niezmiennie pasjonuje nas i który chcemy eksplorować za pośrednictwem rozmów z cyklu "Współczesna Polska Proza". Cykl dotyka zjawisk nieoczywistych, literatury funkcjonującej nieco na marginesie mainstreamu, a jednak cennej i wartościowej. 

Jesteśmy z pewnością rodzajem grupy z rodzaju think-zone, która pragnie więcej rozumieć i tą wiedzą dzielić się z innymi, służąc przy tym tradycyjnym naukowym wartościom: rzetelności naukowej, niezależności badań, nauce, która jest w służbie "małej Ojczyzny", dorobku i dziedzictwa wielu pokoleń.

 

 

Cele Autora

Zakup lepszego sprzętu do prowadzenia spotkań, konferencji i webinarów
  • 2 000 zł miesięcznie
  • 2 000 zł brakuje
0%
Dzięki zgromadzonej kwocie będziemy w stanie rozwijać nasze techniczne możliwości, a prezentowane przez nas materiały będą bardziej profesjonalne. To, co robimy, jest przeznaczone dla Ciebie - Twojego rozwoju, poszerzania myślowych i badawczych horyzontów, profesjonalizacji warsztatu. Dziękujemy, że starasz się zrozumieć naszą misję i wspierasz jej rozwój:)
Wydanie tomu III serii II Wschodniego Forum Nauki
  • 7 000 zł miesięcznie
  • 7 000 zł brakuje
0%
Chcemy publikować wartościowe prace naukowe z zakresu nauk humanistycznych i społecznych. Autorami są młodzi doktoranci oraz młodzi naukowcy, chcący uzyskać (dzięki recenzji zewnętrznej prac) informację na temat jakości swoich badań oraz obserwacji. Twoje wsparcie pozwoli współfinansować kolejny już tom naszej pionierskiej serii "Wschodnie Forum Nauki". Oto link do wydanych już publikacji z tej serii: https://www.wschodnieforumnauki.pl/publikacje

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Fundacja Kamena1933 już teraz!

Zostań Patronem

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.