Fundacja Kamena1933

W Patronite od 20.10.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
Kup na prezent
0 patronów
0 miesięcznie
0 łącznie
O NAS Jesteśmy stąd. Stanowi nas klimat pogranicza, miasto i jego niezwykła kultura, którą chcemy Ci opowiedzieć. Idea Fundacji nie zrodziłaby się, gdyby nie atmosfera czasu i ludzi. Upór i determinacja twórców jednego z najważniejszych czasopism artystycznych Europy Środkowej lat 30.

O Autorze

O NAS

Jesteśmy stąd. Stanowi nas pogranicze, miasto i jego niezwykła kultura, którą chcemy Ci opowiedzieć. Idea Fundacji nie zrodziłaby się, gdyby nie atmosfera czasu i ludzi. Upór i determinacja twórców jednego z najważniejszych czasopism artystycznych Europy Środkowej lat 30. Kiedy upadały czołowe czasopisma 20-lecia („Kwadryga”, „Skamander”, „Zdrój” i wiele innych...), dwu nauczycieli-pasjonatów postanowiło zaproponować nieco inny kierunek spojrzenia na kulturę. Wsłuchać się w Europę Środka. Dziś dorobek tamtego okresu stanowi nie tylko czasopismo, ale i osobiste historie twórców należących do jego kręgu Fascynujące historie... Chcemy zatem odkurzyć karty zapomnianych numerów „Kameny”, archiwa poetów i dzieła artystów. Fundacja Kamena1933 – pracownia 20-lecia – dzięki niemu Chełm wciąż inspiruje... Nasza działalność to nie tylko dbałość o pamięć - o kulturze, miejscach, ludziach, z których się wywodzimy. prowadzimy również aktywną działalność naukową oraz edukacyjną. Staramy się przybliżać odbiorcom świat współcześnie podejmowanych badań (Konferencje Wschodnie Forum Nauki, podczas których młodzi doktoranci i naukowcy są w stanie zakomunikować wyniki własnych badań oraz opublikować je w formie profesjonalnie przygotowanej publikacji naukowej). Interesuje nas bieżąca rzeczywistość, aktualne problemy i zagadnienia, z którymi mierzymy się wszyscy. Pewnym probierzem tych zjawisk jest również świat literatury, który niezmiennie pasjonuje nas i który chcemy eksplorować za pośrednictwem rozmów z cyklu "Współczesna Polska Proza". Cykl dotyka zjawisk nieoczywistych, literatury funkcjonującej nieco na marginesie mainstreamu, a jednak cennej i wartościowej. 

Jesteśmy z pewnością rodzajem grupy z rodzaju think-zone, która pragnie więcej rozumieć i tą wiedzą dzielić się z innymi, służąc przy tym tradycyjnym naukowym wartościom: rzetelności naukowej, niezależności badań, nauce, która jest w służbie "małej Ojczyzny", dorobku i dziedzictwa wielu pokoleń.

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent