Fundacja Primum

W Patronite od 26.03.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 522

Liczba Patronów: 540

Zostań Patronem
Kup na prezent
35 patronów
1 071 miesięcznie
9 390 łącznie
Fundacja PRIMUM powstała po to, żeby udzielać pomocy zwierzętom poszkodowanym przez kontakt z cywilizacją. Chcemy też przybliżyć Wam świat drobnych dzikich ssaków, które możecie spotkać każdego dnia.

O Autorze

Fundacja Na Rzecz Ochrony Dzikich Zwierząt PRIMUM powstała po to, żeby udzielać pomocy zwierzętom poszkodowanym przez kontakt z cywilizacją. Chcemy też przybliżyć Wam świat drobnych dzikich ssaków, które możecie spotkać każdego dnia. 

Do zamierzonego celu prowadzą różne drogi. My wybraliśmy wspomaganie ośrodków rehabilitacji, które zajmują się dzikimi pacjentami. Realizujemy to poprzez gromadzenie środków na bieżącą opiekę nad zwierzętami, wyposażanie ośrodków w potrzebne sprzęty i aparaturę oraz przystosowywanie pomieszczeń dla leczonych i odchowywanych zwierzaków. Naszą pomoc kierujemy do dwóch ośrodków rehabilitacji – ośrodka Jeżurkowo w Skierdach  i Jerzy dla Jeży w Kłodzku.

Zarząd Fundacji zajmuje się organizacją i koordynowaniem wszelkich działań. Nad prawidłowością naszych działań czuwa Rada Merytoryczna, która zajmuje się mało widocznymi sprawami formalnymi. Bardzo ważną rolę w fundacji sprawuje również Rada Naukowa, która czujnym okiem spogląda na naszą działalność.

 

Dlaczego Patronite?

"Nie odziedziczyliśmy Ziemi
po naszych przodkach.

Pożyczyliśmy ją tylko
od naszych dzieci.”

Chcemy jak najlepiej realizować cel statutowy, finansować działalność ośrodków rehabilitacji dla dzikich zwierząt. Dzięki wsparciu wprowadzamy w życie wymierną i realną pomoc dla drobnych ssaków.

Dzięki Patronite będziemy nadal wspomagać ośrodki rehabilitacji, które zajmują się małymi pacjentami. Chcemy nieustannie wspierać akcje ratowania jeży (np. „NAKLEJKI RATUJĄCE ŻYCIE”), prowadzić projekty edukacyjne. Zgromadzone środki przeznaczymy na bieżącą opiekę nad zwierzętami, wyposażenie ośrodków w potrzebne sprzęty i aparaturę oraz przystosowywanie pomieszczeń dla leczonych i odchowywanych zwierzaków.

Teraz każdy z ośrodków ratuje po 300-400 jeży rocznie. Wraz ze wzrostem stanu zajeżenia rosną też nakłady finansowe, związane z przebywającymi w ośrodkach pensjonariuszami. Tym bardziej, że nie chcą współpracować i kwaterować się razem na zimowisko. Od razu wdają się w jeżowe bójki. Potrzebujemy coraz więcej karmy i jeżowych apartamentów.

Od niedawna w jednym z ośrodków rehabilitacji zwierząt, finansowanych przez Fundację, ratujemy nie tylko jeże. Pomoc znajdują również ranne i osierocone wiewiórki, chore nietoperze, młode zające i praktycznie wszystkie inne ssaki - od myszarek poczynając, a na borsukach kończąc.

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
Próg: 100 zł
Natalia Jantar
Natalia Jantar
Próg: 25 zł
Maciej Gajda
Maciej Gajda
Próg: 50 zł
Aurelia Rychter
Aurelia Rychter
Próg: 25 zł
Lev Belava
Lev Belava
Próg: 10 zł
Anonimowy patron
Próg: 100 zł