Avatar użytkownika

Fundacja Primum

72
patronów
2 221 
miesięcznie
35 847 
łącznie
72
patronów
2 221 zł 35 847 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

7 zł miesięcznie
Symboliczna cegiełka, dzięki której stajesz się naszym Dobroczyńcą i Wirtualnym Opiekunem Jeżyków i nie tylko
Dziękujemy!!!
10 zł miesięcznie
W ramach tego progu zapraszamy do zamkniętej grupy na FB. Spotkasz tam miłośników natury, wielbicieli małych i większych zwierzaków, nie tylko leśnych.
To tu umieścimy ciekawe materiały filmowe, zdjęcia itp.
25 zł miesięcznie
Dziękujemy Patronom z tego progu, zapraszamy ich do zamkniętej grupy, dodatkowo będą otrzymywać regularnie newsletter z zapowiedziami ciekawych postów, materiałów, wydarzeń.
50 zł miesięcznie
Jesteś naszym Patronem w grupie zamkniętej, otrzymujesz newsletter, a ponadto podziękujemy wysyłając do każdego nowego Patrona e- Certyfikat Honorowego Obrońcy Wszystkich Jeży.
100 zł miesięcznie
Wybierz 100 zł
15 dostępnych miejsc
Otrzymujesz wszystkie nagrody z poprzednich progów.
Aby podziękować za naprawdę hojną wpłatę otrzymywać będziesz wszystkie materiały z działów "Zwierzowiedza" i "Pobieralnia" ze strony fundacji na tydzień przed oficjalną publikacją. Będziesz mieć dostęp do artykułów o zwierzętach, tapet na smartfon, kalendarzy itp. na tydzień przed wszystkimi.
Ponadto Patronów z tego progu raz na dwa miesiące wymienimy imiennie na stronie fundacji.
500 zł miesięcznie
Wybierz 500 zł
5 dostępnych miejsc
Patronie, Patronko zanim wybierzesz ten próg skontaktuj się ze mną. Razem zastanowimy się i ustalimy warunki współpracy.
Nagroda przysługuje po 2 miesięcznym wsparciu.
*Przysługują Ci wszystkie nagrody z poprzednich progów.
1000 zł miesięcznie
Wybierz 1000 zł
3 dostępne miejsca
Patronie, Patronko zanim wybierzesz ten próg skontaktuj się ze mną. Razem zastanowimy się i ustalimy warunki współpracy.
*Przysługują Ci wszystkie nagrody z poprzednich progów.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Fundacja Primum w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Fundacja PRIMUM powstała po to, żeby udzielać pomocy zwierzętom poszkodowanym przez kontakt z cywilizacją. Chcemy też przybliżyć Wam świat drobnych dzikich ssaków, które możecie spotkać każdego dnia.

Fundacja Na Rzecz Ochrony Dzikich Zwierząt PRIMUM powstała po to, żeby udzielać pomocy zwierzętom poszkodowanym przez kontakt z cywilizacją. Chcemy też przybliżyć Wam świat drobnych dzikich ssaków, które możecie spotkać każdego dnia. 

Do zamierzonego celu prowadzą różne drogi. My wybraliśmy wspomaganie ośrodków rehabilitacji, które zajmują się dzikimi pacjentami. Realizujemy to poprzez gromadzenie środków na bieżącą opiekę nad zwierzętami, wyposażanie ośrodków w potrzebne sprzęty i aparaturę oraz przystosowywanie pomieszczeń dla leczonych i odchowywanych zwierzaków. Naszą pomoc kierujemy do dwóch ośrodków rehabilitacji – ośrodka Jeżurkowo w Skierdach  i Jerzy dla Jeży w Kłodzku.

Zarząd Fundacji zajmuje się organizacją i koordynowaniem wszelkich działań. Nad prawidłowością naszych działań czuwa Rada Merytoryczna, która zajmuje się mało widocznymi sprawami formalnymi. Bardzo ważną rolę w fundacji sprawuje również Rada Naukowa, która czujnym okiem spogląda na naszą działalność.

 

Dlaczego Patronite?

"Nie odziedziczyliśmy Ziemi
po naszych przodkach.

Pożyczyliśmy ją tylko
od naszych dzieci.”

Chcemy jak najlepiej realizować cel statutowy, finansować działalność ośrodków rehabilitacji dla dzikich zwierząt. Dzięki wsparciu wprowadzamy w życie wymierną i realną pomoc dla drobnych ssaków.

Dzięki Patronite będziemy nadal wspomagać ośrodki rehabilitacji, które zajmują się małymi pacjentami. Chcemy nieustannie wspierać akcje ratowania jeży (np. „NAKLEJKI RATUJĄCE ŻYCIE”), prowadzić projekty edukacyjne. Zgromadzone środki przeznaczymy na bieżącą opiekę nad zwierzętami, wyposażenie ośrodków w potrzebne sprzęty i aparaturę oraz przystosowywanie pomieszczeń dla leczonych i odchowywanych zwierzaków.

Teraz każdy z ośrodków ratuje po 300-400 jeży rocznie. Wraz ze wzrostem stanu zajeżenia rosną też nakłady finansowe, związane z przebywającymi w ośrodkach pensjonariuszami. Tym bardziej, że nie chcą współpracować i kwaterować się razem na zimowisko. Od razu wdają się w jeżowe bójki. Potrzebujemy coraz więcej karmy i jeżowych apartamentów.

Od niedawna w jednym z ośrodków rehabilitacji zwierząt, finansowanych przez Fundację, ratujemy nie tylko jeże. Pomoc znajdują również ranne i osierocone wiewiórki, chore nietoperze, młode zające i praktycznie wszystkie inne ssaki - od myszarek poczynając, a na borsukach kończąc.

 

 

Cele Autora

Dla dzikich zwierząt przebywających w ośrodkach rehabilitacji
  • 10 000 zł miesięcznie
  • 7 779 zł brakuje
22%
Po naszą opieką znajdują się małe dzikie zwierzęta, pacjenci ośrodków Jeżurkowo i Jerzy dla Jeży. Koszty, które ponosimy w związku z ich leczeniem, odizolowaniem walecznych maluchów w oddzielnych kwaterach, są naprawdę duże. Nasze być albo nie być jest w rękach Darczyńców, Patronów.
Średnio koszty stałe związane z zakupem karmy, opieką weterynaryjną, mediami, transportem zwierząt, zakupem środków czystości, wyposażenia kwater, klatek, akcesoriów oraz środków medycznych wynoszą około 45 000 zł.
Jak łatwo policzyć ta kwota pomogłaby pokryć tylko część naszych comiesięcznych potrzeb, ale na pewno znacznie uspokoiłaby nasze myśli przy opłacaniu rachunków…
Dla dzikich zwierząt przebywających w ośrodkach rehabilitacji
  • 25 000 zł miesięcznie
  • 22 779 zł brakuje
8%
Wpłaty na takim poziomie dają nam już większy spokój i swobodę działania. Możemy planować miejsca dla naszych podopiecznych, przyjmować pacjentów, którzy przybywają do nas z różnych zakątków Polski. Możemy tworzyć przestrzeń do leczenia jeży, ale także innych małych mieszkańców lasu.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Fundacja Primum już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Anonimowy patron
10 zł
Tomasz Jeżyk
Tomasz Jeżyk
10 zł
Kacper Jung
Kacper Jung
50 zł
Maciej Gajda
Maciej Gajda
50 zł
Bartosz Wojdyla
Bartosz Wojdyla
10 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.