Fundacja SAWANCI

W Patronite od 14.01.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
Kup na prezent
0 patronów
0 miesięcznie
1 449 łącznie
Fundacja SAWANCI powstała by nieść pomoc dzieciom w spektrum autyzmu. Naszym głównym celem jest utworzenie bezpiecznego miejsca dla osób z różnymi niepełnosprawnościami.
Miejsca gdzie będą objęte specjalistyczną opieką, nie tylko edukacyjną.
Miejsca w którym będą mogły żyć gdy nas zabraknie.

O Autorze

Fundacja Sawanci została założona w czerwcu 2021 roku przez 3 zdeterminowane matki dzieci z autyzmem. Głównym powodem powstania fundacji był brak specjalnej szkoły do której mogły by uczęszczać dzieci dotknięte autyzmem. Nasz niepokój związany z brakiem szkoły, która zapewniłaby dzieciom z autyzmem opiekę i terapię na odpowiednim poziomie, zmusił nas do wzięcia spraw w swoje ręce.

Siedząc  pewnego dnia przy kawie wymyśliłyśmy:

 "Otwórzmy własną szkołę!!!" 

Motywacją, zaangażowaniem i sercem pokonywałyśmy kolejne przeciwności, poznając i nabierając doświadczenia w tematach, które do tej pory były dla każdej z nas zupełnie obce.

Do tej pory naszym największym osiągnięciem jest otwarcie klasy dla dzieci z autyzmem. Przy współpracy z Regionalną Fundacją Pomocy Niewidomym w SOSW Ziemięcice udało się otworzyć klasę dla dzieci z autyzmem z indywidualnym planem nauczania dla każdego z dzieci. 
Od własnej szkoły dzielą nas tylko i aż pieniądze! Zbieramy fundusze przede wszystkim na szkołę, ale również na ciągły patronat nad naszą klasą i bieżącą działalność fundacji.      

Pomagamy rodzicom, którzy potrzebują wsparcia, pomocy i terapii dla swojego dziecka. Prowadzimy dwie grupy wsparcia dla rodziców, którzy właśnie dostali diagnozę swojego dziecka, są zagubieni, boją się i potrzebują żeby ktoś poprowadził ich przez tą trudną drogę, jaką jest zmaganie się z biurokracją, wybór terapii, przedszkoli, słowem wszystkiego co dotyczy początków z autyzmem. Grupy zrzeszają już ponad 200 osób w tym między innymi rodziców, terapeutów i specjalistów w temacie autyzmu. Członkowie grupy dzielą się ze sobą wiedzą, informacjami, szukają pomocy, oparcia i zrozumienia. Nasze działania przede wszystkim skupiamy na dzieciach z zaburzeniami ze spektrum autyzmu i ich rodzicach. 

W listopadzie 2020 Fundacja SAWANCI otrzymała status OPP - Organizacji Pożytku Publicznego. Środki uzyskane ze zbiórki 1% przeznaczone zostaną na wsparcie dzieci ze spektrum autyzmu, między innymi na finansowanie turnusów rehabilitacyjnych.

Ważną koalicją o której należy wspomnieć to połączenie sił 3 fundacji z Gliwic. Razem z Fundacją Tośka i Przyjaciele oraz Fundacją NieOdkładalni tworzymy partnerstwo pod nazwą „Otwórz Drzwi”, które nawzajem się wspiera i uzupełnia.  http://sawanci.pl/otworz-drzwi/ Wspólnym mianownikiem, który gwarantuje ciągłość współpracy jest to, że wszystkie trzy fundacje działają w Gliwicach, działają na rzecz osób z niepełnosprawnościami, mają takie same problemy i cele. Aktualnie zakończyliśmy pracę nad broszurą „Rodzice - Rodzicom”, we współpracy z Urzędem Miejskim w Gliwicach, która zawiera informacje gdzie na terenie Gliwic i w jakiej kolejności udać się po pomoc. Została ona rozpowszechniona we wszystkich szpitalach, przychodniach, poraniach. Wszędzie tam gdzie młody rodzic może szukać pomocy.

Zapraszamy do śledzenia nas na Facebooku, tam informujemy o wszystkim na bieżąco:https://www.facebook.com/fundacjasawanci

 

Poznajcie nas!

Fundację tworzą: 

Katarzyna Sielawa - prezes  – Mama Mai 

Katarzyna Sielawa, mama 10-letniej  Mai z autyzmem, od ponda 3 lat prezes Fundacji SAWNCI, z zawodu fotograf. Doświadczenie w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej nauczyło ją sumienności i odpowiedzialności. Nie poddaje się, mimo napotykanych przeszkód, dąży sukcesywnie do wyznaczonych celów. Łatwość w nawiązywaniu kontaktów ułatwia współtworzenie dwóch grup wsparcia dla rodziców z dziećmi z niepełnosprawnością. Członek Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego.

 

Alicja Listek - wiceprezes – Mama Michała

Alicja Listek, mama 13 letniej Uli oraz 10 letniego Michała z autyzmem, od ponad 3 lat wiceprezes Fundacji SAWANCI, współprowadząca grupę wsparcia dla rodziców dzieci z niepełnosprawnościami. Absolwentka Politechniki Krakowskiej na Technologii Chemii Nieorganicznej, przez 8 lat kierownik laboratorium badań środowiska pracy. Jej domeną są punktualność, rzetelność i otwarty umysł. Podstawą efektywnej pracy jest konkretne działanie, to sprawia, że nie ma dla niej rzeczy niemożliwych.

 

Marta Dobkowska - koordynatorka- mama Dalii 

Marta Dobkowska, mama 14 letniej Dalii z autyzmem. W Fundacji SAWANCI koordynator do spraw kontaktów i mediów społecznościowych. Prowadzi Facebookową grupę wsparcia dla rodziców z niepełnosprawnościami. Zajmuje się prowadzeniem strony fundacji na portalu Facebook jak również Instagram. Otwarta na świat, maksymalnie zaangażowana w pomaganie innym, pełna pozytywnej energii.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Katarzyna Sielawa
Katarzyna Sielawa
Próg: 40 zł
Izabela Pietras
Izabela Pietras
Próg: 40 zł