Avatar użytkownika

Fundacja SAWANCI

0
patronów
0 
miesięcznie
1 449 
łącznie
0
patronów
0 zł 1 449 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

7 zł miesięcznie
Wycisz świat, wspierasz budowanie świadomości istnienia nadwrażliwości dźwiękowych naszych podopiecznych .
Serdecznie dziękujemy. Oficjalnie jesteś naszym patronem! Zostaniesz zaproszony do grupy Sawantów na FB.
14 zł miesięcznie
Zgaś światło i pomóż poczuć się komfortowo osobom z wysoką wrażliwością na światło.
Dziękujemy i ściskamy wirtualnie! Masz wspaniałe i dobre serduszko <3
Zostaniesz wyróżniony na naszej stronie www.sawanci.pl zaproszony do grupy Sawantów na Facebook !
23 zł miesięcznie
Pomóż poczuć. Dzięki Tobie powstanie sala do integracji sensorycznej dla naszych podopiecznych.
To wspaniałe co dla nas robisz! Drogą mailową otrzymasz od nas dyplom oraz zostaniesz wyróżniony na stronie i zaproszony do grupy Sawantów na Facebook!
40 zł miesięcznie
Zaproś do świata Sawantów ludzi, którzy poprowadzą ścieżki terapii i rehabilitacji naszych podopiecznych ku samodzielności.
To niesamowite ile jeden człowiek potrafi czynić dobra!
Dziękujemy!!! Chcemy Cię uściskać i podzielić się z Tobą ciasteczkiem :-)
Drogą mailową otrzymasz od nas dyplom, zaprosimy Cię na oficjalne otwarcie szkoły oraz do grupy Sawantów na Facebook. Zostaniesz również wyróżniony na stronie oraz zawiśniesz na naszej Tablicy Chwały!
100 zł miesięcznie
Zbuduj przyjazną przestrzeń Razem z nami bierzesz udział w tworzeniu czegoś naprawdę wielkiego - zbudujesz z nami szkole!
Jesteś naszym bohaterem! Masz specjalne miejsce na naszej Tablicy Chwały! Lecą do Ciebie: stado cyber buziaków, jak najbardziej realny dyplom Super Bohatera, stworzony przez nas ebook, miły upominek, oficjalne zaproszenie na uroczyste otwarcie szkoły i nasza dozgonna wdzięczność!

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Fundacja SAWANCI w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Fundacja SAWANCI powstała by nieść pomoc dzieciom w spektrum autyzmu. Naszym głównym celem jest utworzenie bezpiecznego miejsca dla osób z różnymi niepełnosprawnościami.
Miejsca gdzie będą objęte specjalistyczną opieką, nie tylko edukacyjną.
Miejsca w którym będą mogły żyć gdy nas zabraknie.

Fundacja Sawanci została założona w czerwcu 2021 roku przez 3 zdeterminowane matki dzieci z autyzmem. Głównym powodem powstania fundacji był brak specjalnej szkoły do której mogły by uczęszczać dzieci dotknięte autyzmem. Nasz niepokój związany z brakiem szkoły, która zapewniłaby dzieciom z autyzmem opiekę i terapię na odpowiednim poziomie, zmusił nas do wzięcia spraw w swoje ręce.

Siedząc  pewnego dnia przy kawie wymyśliłyśmy:

 "Otwórzmy własną szkołę!!!" 

Motywacją, zaangażowaniem i sercem pokonywałyśmy kolejne przeciwności, poznając i nabierając doświadczenia w tematach, które do tej pory były dla każdej z nas zupełnie obce.

Do tej pory naszym największym osiągnięciem jest otwarcie klasy dla dzieci z autyzmem. Przy współpracy z Regionalną Fundacją Pomocy Niewidomym w SOSW Ziemięcice udało się otworzyć klasę dla dzieci z autyzmem z indywidualnym planem nauczania dla każdego z dzieci. 
Od własnej szkoły dzielą nas tylko i aż pieniądze! Zbieramy fundusze przede wszystkim na szkołę, ale również na ciągły patronat nad naszą klasą i bieżącą działalność fundacji.      

Pomagamy rodzicom, którzy potrzebują wsparcia, pomocy i terapii dla swojego dziecka. Prowadzimy dwie grupy wsparcia dla rodziców, którzy właśnie dostali diagnozę swojego dziecka, są zagubieni, boją się i potrzebują żeby ktoś poprowadził ich przez tą trudną drogę, jaką jest zmaganie się z biurokracją, wybór terapii, przedszkoli, słowem wszystkiego co dotyczy początków z autyzmem. Grupy zrzeszają już ponad 200 osób w tym między innymi rodziców, terapeutów i specjalistów w temacie autyzmu. Członkowie grupy dzielą się ze sobą wiedzą, informacjami, szukają pomocy, oparcia i zrozumienia. Nasze działania przede wszystkim skupiamy na dzieciach z zaburzeniami ze spektrum autyzmu i ich rodzicach. 

W listopadzie 2020 Fundacja SAWANCI otrzymała status OPP - Organizacji Pożytku Publicznego. Środki uzyskane ze zbiórki 1% przeznaczone zostaną na wsparcie dzieci ze spektrum autyzmu, między innymi na finansowanie turnusów rehabilitacyjnych.

Ważną koalicją o której należy wspomnieć to połączenie sił 3 fundacji z Gliwic. Razem z Fundacją Tośka i Przyjaciele oraz Fundacją NieOdkładalni tworzymy partnerstwo pod nazwą „Otwórz Drzwi”, które nawzajem się wspiera i uzupełnia.  http://sawanci.pl/otworz-drzwi/ Wspólnym mianownikiem, który gwarantuje ciągłość współpracy jest to, że wszystkie trzy fundacje działają w Gliwicach, działają na rzecz osób z niepełnosprawnościami, mają takie same problemy i cele. Aktualnie zakończyliśmy pracę nad broszurą „Rodzice - Rodzicom”, we współpracy z Urzędem Miejskim w Gliwicach, która zawiera informacje gdzie na terenie Gliwic i w jakiej kolejności udać się po pomoc. Została ona rozpowszechniona we wszystkich szpitalach, przychodniach, poraniach. Wszędzie tam gdzie młody rodzic może szukać pomocy.

Zapraszamy do śledzenia nas na Facebooku, tam informujemy o wszystkim na bieżąco:https://www.facebook.com/fundacjasawanci

 

Poznajcie nas!

Fundację tworzą: 

Katarzyna Sielawa - prezes  – Mama Mai 

Katarzyna Sielawa, mama 10-letniej  Mai z autyzmem, od ponda 3 lat prezes Fundacji SAWNCI, z zawodu fotograf. Doświadczenie w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej nauczyło ją sumienności i odpowiedzialności. Nie poddaje się, mimo napotykanych przeszkód, dąży sukcesywnie do wyznaczonych celów. Łatwość w nawiązywaniu kontaktów ułatwia współtworzenie dwóch grup wsparcia dla rodziców z dziećmi z niepełnosprawnością. Członek Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego.

 

Alicja Listek - wiceprezes – Mama Michała

Alicja Listek, mama 13 letniej Uli oraz 10 letniego Michała z autyzmem, od ponad 3 lat wiceprezes Fundacji SAWANCI, współprowadząca grupę wsparcia dla rodziców dzieci z niepełnosprawnościami. Absolwentka Politechniki Krakowskiej na Technologii Chemii Nieorganicznej, przez 8 lat kierownik laboratorium badań środowiska pracy. Jej domeną są punktualność, rzetelność i otwarty umysł. Podstawą efektywnej pracy jest konkretne działanie, to sprawia, że nie ma dla niej rzeczy niemożliwych.

 

Marta Dobkowska - koordynatorka- mama Dalii 

Marta Dobkowska, mama 14 letniej Dalii z autyzmem. W Fundacji SAWANCI koordynator do spraw kontaktów i mediów społecznościowych. Prowadzi Facebookową grupę wsparcia dla rodziców z niepełnosprawnościami. Zajmuje się prowadzeniem strony fundacji na portalu Facebook jak również Instagram. Otwarta na świat, maksymalnie zaangażowana w pomaganie innym, pełna pozytywnej energii.

Cele Autora

Fakty i Mity.
  • 300 zł miesięcznie
  • 300 zł brakuje
0%
Poprzez utrzymanie cyklu Fakty i Mity chcemy obalać krzywdzące stereotypy i promować wiedzę na temat autyzmu.
Z uświadamiającymi plakatami i ulotkami chcemy pojawiać się w miejscach gdzie jest to najbardziej potrzebne, między innymi w przedszkolach, szkołach, przychodniach, wszędzie tam gdzie są ludzie!
Warsztaty
  • 700 zł miesięcznie
  • 700 zł brakuje
0%
Warsztaty, szkolenia, spotkania przy kawie! Chcemy organizować wszelkiego rodzaju warsztaty dla rodziców i opiekunów dzieciaków z niepełnosprawnościami, ale nie tylko! Każdy jest u nas mile widziany! Czasem spotkania będą miały charakter grupy wsparcia, gdzie każdy będzie mógł powiedzieć co mu leży na sercu, a następnym razem będzie to warsztat czy szkolenie na które będziemy mogli zaprosić specjalistę lub inną ciekawą osobę.
Zakup wyposażenia sali SI - Integracji Sensorycznej
  • 1 250 zł miesięcznie
  • 1 250 zł brakuje
0%
Autyzm wprowadza zmysły w błąd. Za kwotę tysiąca dwustu pięćdziesięciu złotych miesięcznie po dwóch latach będziemy w stanie wyposażyć salę integracji sensorycznej! To chyba jedno z najważniejszych miejsc które powstanie w naszej szkole.
Certyfikowany, profesjonalny sprzęt jest drogi, a dzięki Tobie jego zakup będzie możliwy!
Zapewnienie ciągłości działań fundacji.
  • 3 500 zł miesięcznie
  • 3 500 zł brakuje
0%
Pokrycie kosztów bieżącej działalności fundacji i klasy w postaci:
- koszty materiałów edukacyjnych i biurowych
- podnoszenie kwalifikacji terapeutów
- podnoszenie kompetencji członków fundacji
- opłaty administracyjne fundacji
Budowa szkoły!
  • 62 500 zł miesięcznie
  • 62 500 zł brakuje
0%
Rozwój i inwestycje.
Spektrum autyzmu jest tak złożone że nie pozwala na grupowanie dzieci jak w standardowych klasach, co znacząco wpływa na organizację życia szkoły, podziału na klasy i odpowiedniej infrastruktury.

Obecnie nie ma dostępu w naszym mieście do budynków, dostosowanych do specyfiki potrzeb wynikających z obowiązujących przepisów ppoż, sanitarnych itp obowiązujących powyższe placówki.

Dostosowanie istniejących już budynków, które można by pozyskać od miasta, jest ekonomicznie niezasadne, koszty remontu i dostosowania budynku na potrzeby szkoły specjalnej przekroczą wartość wybudowania nowego obiektu. Na korzyść budowy przemawia też możliwość zastosowania nowych ekologicznych technologii pozwalających znacząco obniżyć przyszłe koszty eksploatacji.

W celu zapewnienia dopasowanej oferty edukacyjnej do potrzeb i specyfiki nauki dzieci z spektrum autyzmu potrzebujemy stworzyć miejsce które zapełni niszę jaką jest brak odpowiednich placówek na śląsku.

Pragniemy stworzyć miejsce o przyjaznej atmosferze, w którym dzieci będą traktowane jako jednostki a nauka będzie pozbawiona stresu, i odpowiednia nie tylko do wieku i programu ale przede wszystkim do indywidualnego tempa nauki dziecka.

Szkoła która pragniemy stworzyć w zamyśle nie będzie tylko placówką edukacyjną, ale zaplecze jakie nam zapewni będzie pomocą dla całych rodzin w których pojawią się dzieci z autyzmem, będzie zapewniać szkolenia dla rodziców, służyć wiedzą i wsparciem w całym procesie wychowawczym.

Stanie się miejscem spotkań, integracji i wsparcia całych rodzin. W chwili obecnej fundację tworzą właśnie rodziny osób z autyzmem, które pragną dla swoich dzieci lepszej przyszłości i miejsca w którym mogłyby wspólnie działać.

Miejsca które zapewni rozwój bez lęku dzieciom,a także wiedzę i wsparcie dla rodziców i opiekunów.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Fundacja SAWANCI już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Katarzyna Sielawa
Katarzyna Sielawa
40 zł
Izabela Pietras
Izabela Pietras
40 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.