Fundacja SAWANCI

W Patronite od 14.01.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
Kup na prezent
0 patronów
0 miesięcznie
1 449 łącznie

Fakty i Mity.

300 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

300 zł

brakuje

Poprzez utrzymanie cyklu Fakty i Mity chcemy obalać krzywdzące stereotypy i promować wiedzę na temat autyzmu.
Z uświadamiającymi plakatami i ulotkami chcemy pojawiać się w miejscach gdzie jest to najbardziej potrzebne, między innymi w przedszkolach, szkołach, przychodniach, wszędzie tam gdzie są ludzie!

Warsztaty

700 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

700 zł

brakuje

Warsztaty, szkolenia, spotkania przy kawie! Chcemy organizować wszelkiego rodzaju warsztaty dla rodziców i opiekunów dzieciaków z niepełnosprawnościami, ale nie tylko! Każdy jest u nas mile widziany! Czasem spotkania będą miały charakter grupy wsparcia, gdzie każdy będzie mógł powiedzieć co mu leży na sercu, a następnym razem będzie to warsztat czy szkolenie na które będziemy mogli zaprosić specjalistę lub inną ciekawą osobę.

Zakup wyposażenia sali SI - Integracji Sensorycznej

1 250 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

1 250 zł

brakuje

Autyzm wprowadza zmysły w błąd. Za kwotę tysiąca dwustu pięćdziesięciu złotych miesięcznie po dwóch latach będziemy w stanie wyposażyć salę integracji sensorycznej! To chyba jedno z najważniejszych miejsc które powstanie w naszej szkole.
Certyfikowany, profesjonalny sprzęt jest drogi, a dzięki Tobie jego zakup będzie możliwy!

Zapewnienie ciągłości działań fundacji.

3 500 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

3 500 zł

brakuje

Pokrycie kosztów bieżącej działalności fundacji i klasy w postaci:
- koszty materiałów edukacyjnych i biurowych
- podnoszenie kwalifikacji terapeutów
- podnoszenie kompetencji członków fundacji
- opłaty administracyjne fundacji

Budowa szkoły!

62 500 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

62 500 zł

brakuje

Rozwój i inwestycje.
Spektrum autyzmu jest tak złożone że nie pozwala na grupowanie dzieci jak w standardowych klasach, co znacząco wpływa na organizację życia szkoły, podziału na klasy i odpowiedniej infrastruktury.

Obecnie nie ma dostępu w naszym mieście do budynków, dostosowanych do specyfiki potrzeb wynikających z obowiązujących przepisów ppoż, sanitarnych itp obowiązujących powyższe placówki.

Dostosowanie istniejących już budynków, które można by pozyskać od miasta, jest ekonomicznie niezasadne, koszty remontu i dostosowania budynku na potrzeby szkoły specjalnej przekroczą wartość wybudowania nowego obiektu. Na korzyść budowy przemawia też możliwość zastosowania nowych ekologicznych technologii pozwalających znacząco obniżyć przyszłe koszty eksploatacji.

W celu zapewnienia dopasowanej oferty edukacyjnej do potrzeb i specyfiki nauki dzieci z spektrum autyzmu potrzebujemy stworzyć miejsce które zapełni niszę jaką jest brak odpowiednich placówek na śląsku.

Pragniemy stworzyć miejsce o przyjaznej atmosferze, w którym dzieci będą traktowane jako jednostki a nauka będzie pozbawiona stresu, i odpowiednia nie tylko do wieku i programu ale przede wszystkim do indywidualnego tempa nauki dziecka.

Szkoła która pragniemy stworzyć w zamyśle nie będzie tylko placówką edukacyjną, ale zaplecze jakie nam zapewni będzie pomocą dla całych rodzin w których pojawią się dzieci z autyzmem, będzie zapewniać szkolenia dla rodziców, służyć wiedzą i wsparciem w całym procesie wychowawczym.

Stanie się miejscem spotkań, integracji i wsparcia całych rodzin. W chwili obecnej fundację tworzą właśnie rodziny osób z autyzmem, które pragną dla swoich dzieci lepszej przyszłości i miejsca w którym mogłyby wspólnie działać.

Miejsca które zapewni rozwój bez lęku dzieciom,a także wiedzę i wsparcie dla rodziców i opiekunów.
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Katarzyna Sielawa
Katarzyna Sielawa
Próg: 40 zł
Izabela Pietras
Izabela Pietras
Próg: 40 zł