Avatar użytkownika

Fundacja po DRUGIE

261
patronów
10 514 
miesięcznie
211 088 
łącznie
261
patronów
10 514 zł 211 088 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

Obrazek progu
5 zł miesięcznie
Wybierz 5 zł
1 dostępne miejsce
Drogie Patronki i Drodzy Patroni!
Bardzo dziękujemy za wsparcie, które dotychczas nam okazywaliście wpłacając co miesiąc środki na nasze działania. Od marca postanowiliśmy wprowadzić kilka zmian na naszym profilu na Patronite i sprawić, by działał lepiej i by jeszcze skuteczniej pomagał nam wspierać młodzież doświadczającą bezdomności. Jedną ze zmian jest likwidacja progu 5 złotych, z których - po odliczeniu prowizji zostaje bardzo mała kwota. Jeśli macie możliwość skoczyć razem z nami oczko wyżej i zwiększyć swoją comiesięczną wpłatę do 10 zł, będzie nam niezmiernie miło!
Liczymy na Wasze zrozumienie i raz jeszcze dziękujemy za dotychczasową pomoc!
Obrazek progu
10 zł miesięcznie
Na kanapkę i ciepłą herbatę, żeby mieć siłę podejmować wyzwania dnia codziennego. Ciężko naprawiać swoje życie, kiedy burczy w brzuchu...

Dziękujemy :)
Obrazek progu
12 zł miesięcznie
Limit Patronów osiągnięty!
Drogie Patronki i Drodzy Patroni!
Bardzo pięknie dziękujemy za Wasze wsparcie i dokładanie się do naszego progu, który stworzyliśmy specjalnie z okazji naszych 12 urodzin. Tak się składa, że w tym roku lat nam przybędzie, dlatego zamykamy próg urodzinowy, a Was serdecznie zapraszamy do wyboru nowego progu na naszym profilu. Mamy nadzieję, że ta zmiana nie spowoduje, że nas opuścicie :)
Cokolwiek zrobicie jesteśmy Wam wdzięczni za wsparcie, które nam przekazaliście!
Obrazek progu
50 zł miesięcznie
Ciepły posiłek i możliwość spotkania przy wspólnym stole - niby takie oczywiste, a jednak nie każdy, kto się do nas zgłasza po pomoc, ma takie, nawet oczywiste, dobre doświadczenia. Wspólnie przygotowany obiad to nie tylko zaspokojenie głodu. To też czas spędzony w gronie życzliwych osób.
Obrazek progu
100 zł miesięcznie
Odzież, bilety, dokumenty, badania niezbędne do podjęcia pracy. Te rzeczy często są poza zasięgiem naszej młodzieży, a są przecież niezbędne, by podjąć jakiekolwiek działania i poprawić swoją sytuację. Dzięki Waszemu wsparciu, możemy im je zapewnić.
Obrazek progu
120 zł miesięcznie
Wynajem domu, w którym mieszka nasza młodzież, to kwota 10 tys. zł. miesięcznie. Jak wiecie, chcemy kupić dom na własność, żeby móc zmniejszyć ten ogromny koszt, ale póki co musimy go ponosić. Bez Waszego wsparcia nie damy rady.
Obrazek progu
250 zł miesięcznie
Kolejna potrzeba to leki, pilne konsultacje z lekarzem i pomoc niezbędna tym, którzy z powodów zdrowotnych nie mogą podjąć pracy i nie mają żadnych dochodów. Możemy wspierać ich leczenie i zdrowienie, dzięki Waszym wpłatom!
Obrazek progu
350 zł miesięcznie
Trzeba świętować ważne momenty i dostrzegać je, by młodzież mogła się podnosić i nabierać sił. Dzięki Waszym wpłatom możemy kupić urodzinowe torty ale także zabrać dzieciaki do kina czy wesprzeć je w innych aktywnościach, które pomagają budować dobre życie.
Obrazek progu
500 zł miesięcznie
Edukacja i rozwój - to cel, na który bardzo potrzebujemy środków. Dzięki nim będziemy mogli odpowiedzieć na indywidualne potrzeby młodzieży, która uczy się i podejmuje działania mające zwiększyć jej umiejętności i możliwości na rynku pracy.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Fundacja po DRUGIE w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Czy wiesz, że bezdomność ma często tylko 18, 19 lat? Pracujemy z młodzieżą do 25 r.ż., która nigdy nie miała DOMU. Staramy się tak z nimi pracować, by nauczyli się go stworzyć dla siebie i by stawali się aktywni, uczciwi, przyzwoici... szczęśliwi i bezpieczni.
Pomożesz nam pokazać im dobry świat?

Fundacja po DRUGIE pracuje z młodzieżą i młodymi dorosłymi (18-25 lat) w kryzysie bezdomności. Wprowadza rozwiązania, które w pierwszej kolejności mają zapewnić im dach nad głową i poczucie bezpieczeństwa, a w dalszych krokach prowadzić do ich aktywizacji zawodowej i samodzielności. 

W Polsce są bardzo młodzi ludzie, którzy nie mają swojego miejsca. Nie mają domu. Wielu z nich domu nie miało nigdy, bo w ich rodzinach brakowało ciepła, miłości, ale także jedzenia czy wygodnego łóżka. Wieloma z nich zaopiekowało się państwo umieszczając w pieczy zastępczej (dom dziecka, rodzina zastępcza), a czasem kierując do placówki resocjalizacyjnej (młodzieżowy ośrodek wychowawczy, zakład poprawczy). Problem w tym, że gdy stali się pełnoletni, opieka państwa wygasła. 

Nasza organizacja prowadzi w Warszawie mieszkania treningowe dla młodzieży (kobiet, mężczyzn, osób LGBT+) oraz DOM DLA MŁODZIEŻY (miejsce dla każdej młodej osoby, która doświadcza bezdomności). 

Dodatkowo prowadzimy dzienny punkt wsparcia dla młodzieży, w którym może korzystać z pomocy specjalistów (psychologa, terapeuty uzależnień, prawnika, doradcy zawodowego), zjeść (i samodzielnie przygotować!) ciepły posiłek, spędzić czas w bezpiecznym miejscu. 

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Fundacja po DRUGIE już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Edyta Marcinkiewicz
Edyta Marcinkiewicz
250 zł
Aleksandra Najda
Aleksandra Najda
100 zł
Izabela Limanowska
Izabela Limanowska
12 zł
Anonimowy patron
10 zł
Wojtek Sajdek
Wojtek Sajdek
20 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.