Fundacja po DRUGIE

W Patronite od 16.07.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 98

Liczba Patronów: 143

Zostań Patronem
Kup na prezent
156 patronów
6 196 miesięcznie
96 406 łącznie
Fundacja po DRUGIE pracuje z młodzieżą doświadczającą bezdomności. Nasi uczestnicy wsparcia to osoby w wieku 18-25 lat, które nie doświadczyły DOMU. Staramy się tak z nimi pracować, by nauczyli się go stworzyć dla siebie i by stawali się aktywni, uczciwi, przyzwoici... szczęśliwi i bezpieczni.

O Autorze

Łatwo jest skreślić człowieka. Wyzwaniem jest zaproszenie go do ciężkiej pracy nad zmianą.

W Polsce są bardzo młodzi ludzie, którzy nie mają swojego miejsca. Nie mają domu. Wielu z nich domu nie miało nigdy, bo w ich rodzinach brakowało ciepła, miłości, ale także jedzenia czy wygodnego łóżka. Wieloma z nich zaopiekowało się państwo umieszczając w pieczy zastępczej (dom dziecka, rodzina zastępcza), a czasem kierując do placówki resocjalizacyjnej (młodzieżowy ośrodek wychowawczy, zakład poprawczy). 

Problem w tym, że gdy stali się pełnoletni, opieka państwa wygasła. 

Fundacja po DRUGIE pracuje z młodzieżą i młodymi dorosłymi (18-25 lat) w kryzysie bezdomności. Wprowadza rozwiązania, które w pierwszej kolejności mają zapewnić im dach nad głową i poczucie bezpieczeństwa, a w dalszych krokach prowadzić do ich aktywizacji zawodowej i samodzielności. 

Nasza organizacja prowadzi w Warszawie mieszkania treningowe dla młodzieży (kobiet, mężczyzn, osób LGBT+) oraz DOM DLA MŁODZIEŻY (miejsce dla każdej młodej osoby, która doświadcza bezdomności). 

Dodatkowo prowadzimy dzienny punkt wsparcia dla młodzieży, w którym może korzystać z pomocy specjalistów (psychologa, terapeuty uzależnień, prawnika, doradcy zawodowego), zjeść (i samodzielnie przygotować!) ciepły posiłek, spędzić czas w bezpiecznym miejscu. 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Joanna Hasiak
Joanna Hasiak
Próg: 100 zł
Karolina Korupczyńska
Karolina Korupczyńska
Próg: 20 zł
Anonimowy patron
Próg: 20 zł
Anonimowy patron
Próg: 50 zł
Agata Sidorek
Agata Sidorek
Próg: 20 zł