Avatar użytkownika

Fundacja po DRUGIE

241
patronów
8 391 
miesięcznie
146 425 
łącznie
241
patronów
8 391 zł 146 425 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Za 5 złotych można zrobić przynajmniej 5 ważnych rzeczy, które składają się na pomoc dla młodego człowieka w kryzysie:

1/ przygotować pełnowartościową kanapkę
2/ doładować telefon (a to niezbędne, żeby szukać pracy)
3/ kupić znaczek na ważny list regulujący sprawy uczestnika wsparcia
4/ kupić bilet komunikacji miejskiej i nie dostać manadtu
5/ kupić maszynkę do golenia (albo nawet dwie!)

Każda deklarowana złotówka jest dla nas cenna!
10 zł miesięcznie
Codziennie w Fundacji po DRUGIE młodzież w kryzysie bezdomności może zjeść ciepły posiłek. Staramy się, by na talerzach znajdowały się pełnowartościowe, zdrowe produkty.

Wsparcie w tych bardzo podstawowych sprawach jest pierwszym krokiem do wielkiej zmiany - pokonania kryzysu bezdomności.

Dziękujemy!
12 zł miesięcznie
12 złotych, przez 12 miesięcy na 12 urodziny Fundacji po DRUGIE :)

Będzie nam bardzo miło jeśli zechcesz dołączyć do grona naszych Patronów i wesprzeć naszą urodzinową akcję.

Tych 12 zł to dach nad głową dla młodego człowieka, talerz ciepłej zupy, wsparcie terapeuty, niezbędne leki, odzież odpowiednia do pory roku. To szansa na samodzielność i lepsze życie dla tych, którzy trafili na kiepski początek.
20 zł miesięcznie
Dzięki nawet drobnej (wydawałoby się) pomocy możemy w Fundacji po DRUGIE dokonywać wielkich rzeczy! Dla młodych ludzi doświadczających bezdomności własne łóżko, ręcznik, mydło, ciepły posiłek - są pierwszym krokiem do zmiany.

Dziękujemy !!!
50 zł miesięcznie
Młodzież korzystająca z pomocy Fundacji po DRUGIE stała się BEZDOMNA głównie dlatego, że DOM, w którym się urodziła i dorastała był nim tylko z nazwy. Albo był DOMEM DZIECKA...

Praca z młodzieżą w kryzysie bezdomności to ciągłe wyzwania i konieczność wspierania na różnych polach - od zakupu podręczników do nauki, przez wyrobienie książeczki sanepidowskiej czy zdjęcia do dowodu, po bilet na pociąg, by mogła pojechać do ośrodka leczniczego na terapię.

Dzięki regularnym wpłatom możemy pomagać i mieć pewność, że nie zabraknie nam na tak ważne rzeczy, które prowadzą do zmiany i uratowania człowieka.
100 zł miesięcznie
W każdym miesiącu z naszej pomocy korzysta od 30 do 40 osób. Wszystkie są bardzo młode, choć bagaż doświadczeń na ich barkach zdaje się temu przeczyć.

Praktycznie wszyscy na starcie potrzebują bardzo podstawowej pomocy - jedzenie, ubranie, środki higieny. Wiele osób nie ma dowodów, pogubiło po drodze swoje świadectwa szkolne, czy książeczki sanepidu (niezbędne, by pójść do pracy).

Są tacy, którzy potrzebują wykupić leki czy muszą odbyć pilną wizytę u dentysty (a tu jak wiadomo nie wszystko się da na NFZ).

To wszystko kosztuje, a jednocześnie jest niezbędne, by mogli ruszyć z miejsca.

Większość naszej młodzieży nigdy nie była zaopiekowana. Nigdy nie czuła się bezpiecznie.

Podstawowe sprawy, które mogą od nas otrzymać są pierwszym krokiem do startu w dorosłe, odpowiedzialne życie.

DZIĘKUJEMY, że pomagasz w tej ważnej podróży!
120 zł miesięcznie
Prowadzimy DOM DLA MŁODZIEŻY - jedyne miejsce w Polsce, które kieruje pomoc do wybranej grupy osób doświadczających bezdomności - do młodzieży i młodych dorosłych w wieku od 18 do 25 lat.

Dom dysponuje 16 miejscami, ale zdarza się, szczególnie w okresie zimowym, że dostawiamy w nim kilka łóżek, by młodzież nie trafiała do noclegowni czy schronisk, tylko mogła zamieszkać w DOMU.

Uczestnicy wsparcia mają tu zapewnioną stałą opiekę - 24 godziny na dobę i może układać i porządkować każdy dzień pod okiem specjalistów - pedagogów, pracowników socjalnych, psychologów.

Wsparcie, które młodzi ludzie otrzymują w tym miejscu przekłada się na poprawę ich sytuacji i wyjście z bezdomności.

Wpłacając 120 złotych miesięcznie dorzucasz się do utrzymania naszego domu.

DZIĘKUJEMY!!!
250 zł miesięcznie
Na 123 osoby, które od stycznia do września 2021 roku zgłosiły się po pomoc do nas, aż 87 była dotknięta problemami zdrowia psychicznego.

Część z nich (poza koniecznością pilnego kontaktu ze specjalistą, co nie zawsze jest możliwe w ramach NFZ) nie jest w stanie podjąć pracy. Potrzebuje długofalowej terapii i stałego wsparcia w podstawowych sprawach - wyżywienie, odzież, środki higieny, inne niezbędne potrzeby.

Wasze wsparcie to dla nich jedyna szansa, na to, by w miarę możliwości zacząć działać i pokonywać trudności.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Fundacja po DRUGIE w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Fundacja po DRUGIE pracuje z młodzieżą doświadczającą bezdomności. Nasi uczestnicy wsparcia to osoby w wieku 18-25 lat, które nie doświadczyły DOMU. Staramy się tak z nimi pracować, by nauczyli się go stworzyć dla siebie i by stawali się aktywni, uczciwi, przyzwoici... szczęśliwi i bezpieczni.

Fundacja po DRUGIE

W Polsce są bardzo młodzi ludzie, którzy nie mają swojego miejsca. Nie mają domu. Wielu z nich domu nie miało nigdy, bo w ich rodzinach brakowało ciepła, miłości, ale także jedzenia czy wygodnego łóżka. Wieloma z nich zaopiekowało się państwo umieszczając w pieczy zastępczej (dom dziecka, rodzina zastępcza), a czasem kierując do placówki resocjalizacyjnej (młodzieżowy ośrodek wychowawczy, zakład poprawczy). Problem w tym, że gdy stali się pełnoletni, opieka państwa wygasła. 

Fundacja po DRUGIE pracuje z młodzieżą i młodymi dorosłymi (18-25 lat) w kryzysie bezdomności. Wprowadza rozwiązania, które w pierwszej kolejności mają zapewnić im dach nad głową i poczucie bezpieczeństwa, a w dalszych krokach prowadzić do ich aktywizacji zawodowej i samodzielności. 

Nasza organizacja prowadzi w Warszawie mieszkania treningowe dla młodzieży (kobiet, mężczyzn, osób LGBT+) oraz DOM DLA MŁODZIEŻY (miejsce dla każdej młodej osoby, która doświadcza bezdomności). 

Dodatkowo prowadzimy dzienny punkt wsparcia dla młodzieży, w którym może korzystać z pomocy specjalistów (psychologa, terapeuty uzależnień, prawnika, doradcy zawodowego), zjeść (i samodzielnie przygotować!) ciepły posiłek, spędzić czas w bezpiecznym miejscu. 

 

Cele Autora

MIEJSCA W DOMU DLA MŁODZIEŻY
  • 10 000 zł miesięcznie
  • 1 609 zł brakuje
83%
Od lipca 2022 roku prowadzimy DOM DLA MŁODZIEŻY - jedyne miejsce w Polsce, które kieruje wsparcie do osób od 18 do 25 roku życia pozbawionych dachu nad głową.

W kameralnym DOMU (16 miejsc), który nie jest INSTYTUCJĄ, w którym panuje ciepła, rodzinna atmosfera, młodzież ma swoje miejsce, całodobową pomoc asystenta/opiekuna, wyżywienie i szansę na poprawę swojej sytuacji.

Przez rok działania Domu schronienie w nim znalazło przeszło 100 osób. Przez większość czasu w Domu są zajęte wszystkie miejsca, zdarza się, że musimy robić tzw. dostawki. Nie chcemy nikogo zostawić bez pomocy.

Dom zabezpiecza podstawowe potrzeby Młodzieży, żeby ta mogła się skupić na działaniach związanych z poprawą ich sytuacji. Zdrowie psychiczne i fizyczne, walka z nałogami, edukacja, aktywizacja zawodowa - każda osoba w Domu realizuje swój indywidualny plan działania, który małymi krokami ma doprowadzić do samodzielności.
MIEJSCA W MIESZKANIU TRENINGOWYM
  • 8 000 zł miesięcznie
  • Cel osiągnięty!
100%
Młodzież doświadczająca bezdomności, która zgłasza się do Fundacji po DRUGIE poszukuje w pierwszej kolejności miejsca - łóżka, posiłku, ciepłej kąpieli...

Naszą pracę zaczynamy od skierowania takich osób do Domu dla Młodzieży, w którym przez 24 godziny na dobę są obecni opiekunowie, kuchnia zapewnia pełne wyżywienie i osoby, które nie mają nic, mogą tu realizować swoje podstawowe potrzeby.

Celem jest jednak nie tylko zapewnienie dachu nad głową i bezpiecznego miejsca. W naszym Domu młodzież uczy się podejmować i utrzymywać pracę zawodową. Dla większości są to pierwsze doświadczenia i nie zawsze są od razu udane.

Gdy jednak po pewnym czasie młodzież zaczyna już sobie radzić, ma swój dochód i ogarnia coraz więcej spraw związanych z dorosłym funkcjonowaniem, może przenieść się do MIESZKANIA TRENINGOWEGO.

Mieszkania również mają swoich opiekunów, ale nie pełnią w nich całodobowych dyżurów. Wpadają, wspierają, kontrolują - czasem są to zapowiedziane, czasem niezapowiedziane wizyty.

Młodzież przebywająca w mieszkaniach partycypuje w kosztach utrzymania i dorzuca się do czynszu, ale... środki, które zbieramy na ten cel nie są wystarczające.

Część mieszkań, które prowadzimy jest finansowana ze środków Miasta Stołecznego Warszawy. Problem w tym, że mogą w nich przebywać tylko warszawskie dzieciaki, a przecież do naszej organizacji zgłaszają się osoby z całej Polski.

To właśnie do nich chcemy skierować Waszą pomoc. Dzięki wsparciu nie będziemy musieli odmówić żadnej młodej osobie, bez względu na to, skąd do nas przyjdzie.
TO, CO PODSTAWOWE
  • 8 000 zł miesięcznie
  • Cel osiągnięty!
100%
Zaczynamy od spraw podstawowych - jedzenia, środków higieny, możliwości wykupienia leków, czy porady u specjalisty.

W każdym miesiącu przychodzi do nas od 30 do 40 osób. Są młodzi, zagubieni, nieporadni, nie wiedzą jak dobrze żyć, bo dobrego życia jeszcze nie poznali.

By mogli zacząć się zmieniać muszą poczuć, że ktoś im towarzyszy. Nie mogą być głodni. Muszą mieć własną bieliznę, szampon, bilet miesięczny, buty odpowiednie do pory roku...

Część młodzieży możemy zakwaterować w naszych mieszkaniach treningowych i zapewnić jej dach nad głową, ale nie dla wszystkich starcza miejsc. Niektórzy muszą skorzystać z pomocy schronisk i noclegowni. Gdziekolwiek trafią będą potrzebować dodatkowego wsparcia. Zanim pójdą do pracy i zarobią pierwsze pieniądze minie (w najlepszych okolicznościach) miesiąc, a przecież jeść trzeba...

Zapewniając to, co podstawowe tak naprawdę dajemy znacznie więcej. Poczucie bezpieczeństwa, godności, bycia ważnym dla drugiego człowieka.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Fundacja po DRUGIE już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Monika Malinowska-Hyla
Monika Malinowska-Hyla
100 zł
Anonimowy patron
50 zł
Klaudia  Rydzicka
Klaudia Rydzicka
20 zł
Monika Olesiewicz
Monika Olesiewicz
10 zł
Anonimowy patron
250 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.