Fundacja ipomocni.pl

W Patronite od 18.02.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
Kup na prezent
0 patronów
0 miesięcznie
50 łącznie

Działalność statutowa Fundacji

10 000 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

10 000 zł

brakuje


Pan Paweł uległ wypadkowi przy pracy i stracił nogę. Jest w bardzo trudnej sytuacji finansowej, wynajmuje pokój. Nie ma rodziny, która mogłaby mu pomóc. Pomimo wszystko płaci alimenty na dwoje dzieci i pracuje! Codziennie zakłada protezę nogi i dojeżdża z przesiadką do pracy ponad godzinę.
Chcemy mu pomóc. Podobnie jak innym ofiarom wypadków przy pracy, które się do nas zgłaszają.

Ochotnicza Straż Pożarna to ludzie, na których liczymy, kiedy jest zagrożone nasze życie lub mienie. Powinni mieć wszystko - sprzęt, ubranie, które ich chroni, kaski - wszystko. Pomagając nam też ryzykują.
Ciągle dostajemy zgłoszenia z całej Polski od Strażaków, że brakuje im ubrań, sprzętu do gaszenia pożarów i ratowania ludzi.

Komplet ubrania spełniającego wszystkie normy dla jednego strażaka to spory koszt, prawie 3000 złotych:
- hełm 700 zł
- buty 600 zł
- ubranie 1140 zł
- rękawice 400 zł

A to jest najtańszy zestaw, nie najlepszy! Najlepszy może kosztować ponad 10 000 złotych. Jednak to jest najlepsza inwestycja z możliwych!
Do tego potrzebny jest strażakom niezawodny sprzęt.
Chcemy im pomóc. A Ty?

Kampanie społeczne, które realizujemy, mają uświadomić olbrzymi problem jakim jest duża liczba wypadków przy pracy. W zeszłym roku zginęło ponad 200 pracowników!
Wielu zostało okaleczonych na całe życie.
Wielu będzie zmagało się ze znaczna niepełnosprawnością.
Chcemy temu przeciwdziałać. Chcemy codziennie przypominać o tym, że musimy dbać o swoje bezpieczeństwo w pracy i podchodzić do tego śmiertelnie poważnie.

Fundacja zatrudnia tylko jednego pracownika, który robi wszystko: pisze projekty, robi wywiady socjalne osób, które potrzebują pomocy, planuje kampanie społeczne, koordynuje projekty, szuka sponsorów, odbiera telefony, odpisuje na maile, nagrywa podcasty, pisze artykuły o BHP na bloga, rozwozi paczki z pomocą żywnościową, organizuje pracę wolontariuszy i wiele innych rzeczy.

Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
Próg: 10 zł