Fundacja Theosis

W Patronite od 20.05.2020

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 992

liczba Patronów: 736

8 patronów
115 zł miesięcznie
855 zł łącznie
FUNDACJA THEOSIS została ustanowiona przez Monikę i Marcina Gajdów w dniu 24 sierpnia 2015 roku, a do KRS wpisano ją 18 listopada 2015 roku pod numerem 0000586830 i odtąd zaczęła funkcjonować jako organizacja pozarządowa o charakterze „non profit”

O Autorze

Fundacja Theosis działa w trzech obszarach: duchowości, psychologii i propagowania treści. Chcemy wspierać działania na styku psychologii i duchowości, dzięki którym człowiek może coraz piękniej, mądrzej i zdrowiej żyć, stając się coraz bardziej sobą: istotą wolną wewnętrznie i gotową do dzielenia się miłością z innymi. W teologii nazywamy ten stan świętością. Nazwa theosis (przebóstwienie) podkreśla, że świętość to udział w życiu Boga: Kto miłuje, zna Boga, bo Bóg jest miłością. (por 1J 4, 7-8).

Celem Fundacji Theosis jest więc… przymnażanie świętych ludzi na ziemi
Jeśli utożsamiasz się z tymi celami, możesz nas wesprzeć duchowo, modląc się za to dzieło, a także wspomóc je materialnie.

Każdy gest jest bezcenny!

Jesteśmy Ci wdzięczni za wszystko!

Im więcej miłości tym więcej miłości


Tutaj możesz wejść na nasze profile:
YOUTUBE
STRONA FUNDACJI THEOSIS
FACEBOOK


Monika i Marcin Gajdowie:

Wszystko zaczęło się od naszego spotkania z Karmelem… Już jako młodzi małżonkowie, zetknęliśmy się z duchowością karmelitańską, co zaowocowało podjęciem wiernej modlitwy wewnętrznej. Próbowaliśmy łączyć modlitwę w ciszy z życiem w świecie. Staraliśmy się zintegrować życie duchowe z obowiązkami zawodowymi i wychowywaniem czwórki dzieci.
Nie było łatwo! : )

Jednak wysiłek, który podjęliśmy, otworzył przed nami drogę kontemplatywną – wylała się „duchowość pustych rąk”. Prowadzili nas ukochani święci: Franciszek z Asyżu oraz Teresa od Dzieciątka Jezus. Potem pojawili się: Jan od Krzyża, Teresa z Avila, ojcowie pustyni, ojcowie greccy a także współcześni świadkowie modlitwy. Zaczęliśmy oddychać dwoma płucami Kościoła, rozpoznając jedność i komplementarność zachodniej tradycji kontemplacyjnej, w tym Lectio Divina oraz tradycji hezychastycznej, pochodzącej z prawosławia.

Gdy zaczęliśmy dzielić się darem modlitwy i duchowości pustych rąk z innymi, zebrała się wokół Słowa duchowa rodzina, którą nazywaliśmy Przyjaciółmi Miłości Miłosiernej.

Fundacja Theosis wspiera inicjatywy propagujące chrześcijańską duchowość kontemplacyjną. Krótko mówiąc: chcemy uczyć modlitwy i dzielić się darem duchowości, pozostając w sercu Kościoła Katolickiego. Robimy to na przeróżne sposoby: publikując materiały formacyjne oraz edukacyjne, organizując rekolekcje, sesje i konferencje, organizując konferencje on-line, wspierając materialnie ośrodki duchowości i osoby, których nie stać na udział w rekolekcjach. Marzy nam się budowa domu rekolekcyjnego „Święta Cisza”, pięknego miejsca do przeżywania indywidualnych rekolekcji w milczeniu. Może kiedyś Bóg pozwoli…

Tym czasem zapraszamy Cię do współpracy. Jeśli masz jakiś pomysł, jeśli chcesz w swoim mieście zorganizować rekolekcje, warsztaty, konferencję, utworzyć grupę modlitwy kontemplacyjnej, skontaktuj się z nami. Możesz także wesprzeć finansowo nasze działania.

Dziękujemy!

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem
Najnowsi Patroni