Grupa MoCarta

W Patronite od 19.08.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 124

Liczba Patronów: 231

Zostań Patronem
Kup na prezent
87 patronów
4 175 miesięcznie
6 515 łącznie
„Jak to się stało? Czyli historia frak’n’rolla” to autobiografia Grupy MoCarta. Pragniemy ją stworzyć z zawodowcami oraz wydać wspólnie z Państwem i dzięki Waszemu wsparciu. Dołączając do grona Patronów staną się Państwo współwydawcami i jedynymi posiadaczami naszej książki.

O Autorze

Drodzy Państwo, często publiczność po koncertach zadaje nam pytanie: jak to się stało? Że jesteśmy tacy a nie inni na scenie, że wymyślamy muzyczne skecze, że podróżujemy po świecie z naszym repertuarem, a nawet jakich środków używamy do prania naszych fraków i lśniąco białych kołnierzyków ;)

W związku z tym, że istniejemy na scenie już ponad ćwierć wieku, postanowiliśmy odpowiedzieć na te pytania w formie książki. W tym celu poprosiliśmy o wsparcie profesjonalistów - Jakuba Jabłonkę i Pawła Łęczuka, którzy napisali książki biograficzne wraz z Kabaretem Hrabi, Piotrem Bukartykiem, Andrzejem Grabowskim i Krzysztofem Skibą. 
Od ponad dwóch lat spotykamy się regularnie. My opowiadamy, oni słuchają, dziwią się, a potem przerzucają treść rozmów przez swoją niebywałą wrażliwość i piszą rozdział za rozdziałem. Jesteśmy już na finiszu tej pracy. Pozostał nam jeszcze wybór zdjęć do książki, prace redakcyjne oraz korektorskie, skład i ostatecznie zlecenie druku.
Książkę wydamy w eleganckiej twardej oprawie, a jej format będzie taki sam, jak książka Kabaretu Hrabi. Wysyłkę do Patronów zaplanowaliśmy na 10 grudnia 2022 roku, jednakże nabyć ją będą mogli jedynie Patroni za pośrednictwem platformy Patronite.

„Jak to się stało? Czyli historia frak’n’rolla” to bardzo osobista opowieść o naszej przyjaźni, edukacji muzycznej, wzorcach, fascynacjach, uczuciach i pierwszych sukcesach przerwanych tragedią – śmiertelnym wypadkiem Artura Reniona, jednego z założycieli naszego kwartetu.
Zabierzemy Państwa na poznańskie blokowiska i do szarej fabrycznej Łodzi. Czmychniemy szemranymi podwórkami warszawskiej Pragi i zakamarkami robotniczego Grochowa. A wszystko na tle historii rodzin Renionów, Jaślarów, Sikorskich, Kowaluków i Błaszczyków w PRL-owskiej Polsce.
Odwiedzimy też Paryż, Meksyk i Chiny oraz dołożymy wszelkich starań, żeby wreszcie odpowiedzieć na nurtujące Was pytania: jak to się stało, że udało się nam połączyć muzykę klasyczną z rapem, twórczością Michaela Jacksona, Beatlesów, tańcem na scenie i grą w ping-ponga? A także jak to się stało, że czwórka facetów we frakach stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych grup kabaretowych w Polsce?

Żeby zrealizować nasz wymarzony projekt, pięknie Państwa prosimy o wsparcie, za które odwdzięczymy się nie tylko książką, ale też dodatkowymi niespodziankami. Państwa wkład w wydanie autobiografii Grupy MoCarta uczyni z Was współwydawców książki, za co pozostaniemy wdzięczni na zawsze.

BARDZO WAŻNE INFORMACJE

 • Książka będzie dostępna JEDYNIE dla naszych Patronów zgromadzanych za pośrednictwem platformy Patronite. NIE BĘDZIE MOŻLIWOŚCI kupienia jej w księgarniach i sklepach internetowych.
  Dlaczego tak?
  Doszliśmy do wniosku, że bitwa o miejsce na stołach księgarskich przed świętami, płacenie za ekspozycję itd., oraz konkurencja z komercyjnymi tytułami, dla takich małych żuczków jak my jest nie do zwyciężenia. Dwa - największym problemem wydawców jest oszacowanie nakładu. Kiedy wydrukuje się zbyt dużo egzemplarzy i część nakładu pozostaje niesprzedana w magazynie, co generuje koszty, projekt staje się nierentowny. Można powiedzieć, że nasza książka będzie dostępna TYLKO W PRZEDSPRZEDAŻY, dzięki czemu będziemy w stanie wydrukować odpowiednią ilość egzemplarzy dla naszych Patronów.
 • Kolejna sprawa. Prosimy o zrozumienie, bo to bardzo, bardzo ważne. 1 listopada 2022 roku będziemy musieli podjąć decyzję o wielkości nakładu, jaki wydrukujemy dla naszych Patronów. Po 1 listopada skoncentrujemy się już tylko na druku i wysyłce do Patronów. Nie będziemy w stanie dodrukować małej ilości egzemplarzy. Dlatego czcigodni Patroni, serdecznie prosimy o zaangażowanie i wsparcie, najlepiej już od sierpnia bieżącego roku. WARUNKIEM OTRZYMANIA WYDRUKOWANEJ KSIĄŻKI jest dołączenie do wspierających Patronów najpóźniej do 31 października 2022 roku. Jeżeli postanowicie nas wesprzeć po 31 października, będziemy w stanie sprezentować Wam książkę JEDYNIE w formie e-booka.
 • Nie bez powodu wybraliśmy platformę Patronite. W obszarze jej działalności znalazło się wielu naszych przyjaciół, którzy dzięki Wam-Patronom tworzą wspaniałe rzeczy.

Naszym przyszłym Patronom proponujemy kilka wariantów wsparcia, wiążą się one z możliwością pozyskania książki w wersji adekwatnej do wybranego progu wsparcia. Więcej szczegółów w opisie poszczególnych progów.

No cóż. My się zabieramy do dalszej pracy nad książką, a Wam, drodzy Fani i Patroni z całego serca dziękujemy za wsparcie, i że przez tyle lat jesteście z nami.
Pozostajemy z nadzieją, że nasza książka będzie dla Was nie tylko rozrywką (choć na nią w dużym stopniu stawiamy) ale też okazją do wspomnień i spędzenia miłych chwil w dobrym towarzystwie.

Do zobaczenia na koncertach!

Grupa MoCarta

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Joanna Szulc
Joanna Szulc
Próg: 30 zł
Agnieszka Stachowska
Agnieszka Stachowska
Próg: 35 zł
Wojciech Mcbet Dąbrowski
Wojciech Mcbet Dąbrowski
Próg: 35 zł
Anonimowy patron
Próg: 40 zł
Renata Wądołowska
Renata Wądołowska
Próg: 60 zł
OK Baran
OK Baran
Próg: 60 zł