Avatar użytkownika

Harcerska Afryka

0
patronów
0 
miesięcznie
370 
łącznie
0
patronów
0 zł 370 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Dziękujemy, że z nami jesteś! 😍
Ten próg to malutki kamień, który może wywołać wielką lawinę. Dzięki temu wsparciu wiemy, że wspierasz nasze działania, co wywołuje u nas ogromny, szczery uśmiech. Ten uśmiech będziemy mogli potem zawieźć do Afryki i przekazać podopiecznym misji, w których będziemy pomagać jako wolontariusze.
Prosto więc wywnioskować, że dzięki temu przyczynisz się do najpiękniejszego zjawiska na ziemi, czyli uśmiechu dzieci 😊

Mamy nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej i będziemy mieli okazję spotkać się na żywo, więc DO ZOBACZENIA!
10 zł miesięcznie
Dziękujemy, że z nami jesteś! 😍
Dzięki wsparciu z tego progu otrzymujesz to co najważniejsze, czyli szansę na wywołanie uśmiechu, na twarzach dzieci, z pierwszego progu. Dodatkowo chcielibyśmy Cię zaprosić do wyjątkowej grupie na Facebooku. Znajdziesz na niej:
📝niepublikowane nigdzie indziej relacje z naszych działań
📸zdjęcia, które będą dostępne tylko dla członków naszej społeczności
📹podziękowania od osób, którym dzięki Wam mogliśmy pomóc
💬szansę na rozmowę z naszymi wolontariuszami
25 zł miesięcznie
Ty jesteś super, a my jesteśmy wdzięczni za twoje wsparcie! 😍
Oprócz naszej wdzięczności otrzymujesz oczywiście wszystko z dwóch poprzednich progów. Dodatkowo mamy dla Ciebie:
🎖wyjątkowe znaczki z naszym logiem
📣imienne podziękowania na naszym profilu facebookowym
📬zaproszenie na spotkanie patronów
Mamy nadzieję, ze ten próg Twojego wsparcia pozwoli nam się poznać osobiście 😉
50 zł miesięcznie
Wybierz 50 zł
30 dostępnych miejsc
WOW! 😲
Skoro Twoja decyzja padła na ten próg wsparcia, to znaczy, że chyba naprawdę w nas wierzysz, DZIĘKUJEMY!
Na tym progu oczywiście mamy dla Ciebie to co na poprzednich progach, ale nie tylko.
Już nie możemy się doczekać, aby móc:
📨wysłać do Ciebie pocztówkę prosto z Afryki,
🚙w symboliczny sposób zabrać Cię ze sobą na ten magiczny kontynent. Twoje zdjęcie pojedzie tam z nami, a dzięki temu znajdzie się również na zdjęciach i filmach z wyprawy,
🎞wpisać twoje imię i nazwisko (lub pseudonim) na naszej planszy przy każdym filmiku w serwisie YouTube.

To nadal nie koniec naszych propozycji. Sprawdź co czeka na Ciebie na kolejnym progu 😉
100 zł miesięcznie
Wybierz 100 zł
30 dostępnych miejsc
😍No to zaczyna się robić poważnie, a nam zaczyna brakować słów, aby wyrazić naszą wdzięczność za okazane wsparcie 🙊
Wszystko co w poprzednich progach jest już Twoje, a dodatkowo mamy dla Ciebie kilka wyjątkowych i bardziej osobistych rzeczy:
💌prosto z Afryki przyleci do Ciebie list, w którym oprócz wyjątkowej treści znajdziesz również wyjątkową pamiątkę z Zambii lub Zimbabwe,
👏🏼owacje na stojąco masz od nas jak w banku, dodatkowo jednak wyślemy Ci wyjątkowy dyplom dla wspierających nasze działania w Afryce,
📲chcesz podzielić się czymś ze światem i pozostałymi patronami? Jest ku temu wyjątkowa okazja. Oddamy Ci dwa stories na Instagramie. * Zapiszemy je później w wyróżnionych stories od na naszych patronów.

Podobno apetyt rośnie w miarę jedzenia, więc zachęcamy do sprawdzenia, co znajdziesz na kolejnych progach.


*wierzymy, że wykorzystasz je w dobrej wierze, ale w razie czego zastrzegamy sobie możliwość odmowy opublikowania treści jeżeli będzie łamać regulamin Instagrama lub będzie mogła kogoś obrazić.
200 zł miesięcznie
Wybierz 200 zł
15 dostępnych miejsc
Zwykłe dziękuję zdecydowanie tutaj już nie wystarczy. Za taką kwotę chcielibyśmy wręczyć Ci tytuł superbohatera Harcerskiej Afryki 🦸‍♀️🦸‍♂️
"Z wielką mocą wiąże się wielka odpowiedzialność", ale również odpowiednie atrybuty 🛡
Dostaniesz wszystko to co w poprzednich progach, a dodatkowo:
⚜️jedyna w swoim rodzaju chusta harcerskiej afryki. Nawet jeżeli nigdy nie miałeś okazję być harcerzem, to będziesz mieć wyjątkową okazję, aby pokazać światu, że jesteś wyjątkowym człowiekiem, wspierającym wyjątkowe projekty,
🧥dodatkowo otrzymasz wyjątkową koszulę, którą nasi wolontariusze zakładają, kiedy stają się superbohaterami i niosą pomoc innym,
💻chcesz podzielić się czymś ze światem? Lubimy promować wyjątkowych ludzi, dlatego oddamy Ci jeden post na Facebooku i Instagramie, który możesz wykorzystać w dowolny sposób*

To już baaardzo wysoki próg, ale sprawdź koniecznie, co znajdziesz na dwóch pozostałych 😉

*wierzymy, że wykorzystasz je w dobrej wierze, ale zastrzegamy sobie możliwość odmowy opublikowania treści jeżeli będzie łamać regulamin powyższych mediów społecznościowych lub będzie mogła kogoś obrazić.
500 zł miesięcznie
Wybierz 500 zł
10 dostępnych miejsc
Nasza wdzięczność w tym miejscu, to wyjątkowa okazja, aby uhonorować tak wyjątkowego człowieka jak TY. Chcielibyśmy bardzo spotkać się z Tobą na żywo i opowiedzieć Ci więcej o naszych działaniach i samej Afryce. Dlatego oprócz wszystkiego co mogłeś zobaczyć w poprzednich progach, mamy dla Ciebie wyjątkową propozycję.
🗣przygotujemy dla Ciebie wyjątkową prelekcję i zaprezentujemy ją w zaciszu Twojego domu lub np. dla Twoich pracowników. Będzie to świetna okazja, żeby zrobić niespodziankę Twoim najbliższym lub współpracownikom. Skontaktuj się z nami, a ustalimy szczegóły 🤩
1000 zł miesięcznie
Wybierz 1000 zł
3 dostępne miejsca
😍Widać, że zależy Ci na losach mieszkańców Afryki oraz miejscach pamięci o naszych rodakach. Dlatego być może masz w planach odwiedzić ten piękny kontynent?
🚙✈️Jeżeli tak, to chętnie pomożemy Ci zorganizować taką wyprawę. Służymy Ci naszym bezcennym doświadczeniem, zdobytym podczas organizacji naszych wypraw. Doradzimy Ci na co trzeba zwrócić uwagę, aby taki wyjazd przyniósł Ci radość i cudowne wspomnienia, a przede wszystkim, aby był bezpieczny.
📞Skontaktuj się z nami, a ustalimy szczegóły.

Oczywiście, oprócz tego masz pełen pakiet z poprzednich progów.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Harcerska Afryka w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Projekt instruktorów harcerskich, mający na celu ochronę i opiekę nad polskimi miejscami pamięci narodowej w Afryce przy współpracy z Polonią oraz działania wolontariackie na rzecz potrzebujących w Afryce.

Cześć! 👋
Chcielibyśmy zabrać Cię dzisiaj do magicznej krainy. Wyobraź sobie miejsce spowite jasnymi, gorącymi promieniami słońca, o niezwykle soczystych i świeżych kolorach, gdzie trawiasta sawanna płynnie przechodzi w las tropikalny, a spomiędzy drzew wyłaniają się majestatyczne słonie, lwy, zebry i wiele innych. Pośród śpiewu ptaków usłyszeć można szum płynących rzek i huk wodospadów, a przy ich brzegach dostrzec hipopotamy i krokodyle. Jest to również kraina niezwykle bogata w zasoby naturalne.
Tuż obok tej egzotycznej fauny i flory żyją również wspaniali ludzie, którzy bez umiaru rozdają swoje największe bogactwa, czyli uśmiech, ciekawość i życzliwość.
To, co może Cię również niesamowicie zaskoczyć w tym miejscu, to fakt, że pomimo dzielących nas od niej tysięcy kilometrów, jest to miejsce, gdzie o polskość, można się dosłownie potknąć.

Witamy w dawnej Rodezji, a obecnie Zambii i Zimbabwe!

Dlaczego właśnie to miejsce❓

Z dwóch głównych powodów.

Pierwszym powodem są polskie miejsca pamięci, czyli cmentarze i pomniki, o które jeżeli nie zadbamy teraz, to za kilka lat przestaną istnieć całkowicie. Często zarośnięte przez tutejszą florę, z popękanymi płytami nagrobnymi i poniszczonymi pomnikami. Wymagają od nas w pierwszej kolejności sporządzenia dokumentacji, która pozwoli nam zachować informację na temat osób, które tam leżą. Następnie zabieramy się za renowację (odsłonięcie grobów spod bujnej roślinności, naprawienie zastanych szkód, a następnie odmalowanie), tak by zostawić je w godnym stanie, umożliwiającym odwiedzenie tych miejsc.

Zostawić❓

To nietrafione słowo, ponieważ będziemy wracać w te miejsca i dbać o to, aby zachować ich stan, do którego udało nam się doprowadzić.

Poniżej trochę historii i to jakich pracy podjeliśmy się na jednym z cmentarzy:Drugim powodem, dla którego wybraliśmy właśnie ten region, to misje katolickie, na których misjonarze (również z Polski), wspierają miejscową ludność. Ich głównym celem jest wspieranie edukacji, aby poszczególne regiony mogły się rozwijać. Właśnie to jest również naszym zadanie. Nasi wolontariusze (wychowawcy i instruktorzy harcerscy) przygotowują edukacyjne zajęcia dla dzieci i młodzieży. Jakie to będą zajęcia? To już zależy od indywidualnych predyspozycji wolontariusza oraz aktualnych potrzeb, jakie zasygnalizują nam misjonarze.

Potrzeby są ogromne, a my bardzo ambitni, więc na tym nie kończy się nasze działanie.

Organizujemy również wsparcie materialne, np. na rzecz budowy ośrodków kształcenia. Co najistotniejsze w tym punkcie, to fakt, że są to dokładnie przez nas sprawdzone projekty.

Dlaczego to tak istotne❓

Dobroć ludzkich serc jest często wykorzystywana przez nieuczciwe organizacje, a środki wpłacane na szczytne cele przepadają bez śladu lub docierają do potrzebujących tylko w niewielkim procencie. Często nawet ubrania z przeprowadzanych zbiórek trafiają nie w ręce potrzebujących, a w ręce miejscowych handlarzy. Właśnie dlatego jest tak istotne, aby dokładnie sprawdzić zarówno organizatora samego przedsięwzięcia, jak i sam projekt, na który wpłacamy. Drugim powodem, dla którego trzeba, to zrobić jest fakt, że źle przygotowany i zarządzany projekt (nawet jeżeli kierowany najlepszymi intencjami), może się nie udać, a środki w niego włożone przepaść.

😍Jeżeli chcesz do nas dołączyć i wesprzeć naszą inicjatywę, to będziemy bardzo wdzięczni za okazane zaufanie. Wszystkie nasze działania będziemy dokładnie dokumentować. Dlatego zapraszamy do śledzenia nas w mediach społecznościowych.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Harcerska Afryka już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Irena Sobolewska
Irena Sobolewska
10 zł
Konrad Łuniewski
Konrad Łuniewski
25 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.