Harcerska Afryka

W Patronite od 26.08.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 3026

Liczba Patronów: 3052

Zostań Patronem
Kup na prezent
1 patron
10 miesięcznie
270 łącznie
Projekt instruktorów harcerskich, mający na celu ochronę i opiekę nad polskimi miejscami pamięci narodowej w Afryce przy współpracy z Polonią oraz działania wolontariackie na rzecz potrzebujących w Afryce.

O Autorze

Cześć! 👋
Chcielibyśmy zabrać Cię dzisiaj do magicznej krainy. Wyobraź sobie miejsce spowite jasnymi, gorącymi promieniami słońca, o niezwykle soczystych i świeżych kolorach, gdzie trawiasta sawanna płynnie przechodzi w las tropikalny, a spomiędzy drzew wyłaniają się majestatyczne słonie, lwy, zebry i wiele innych. Pośród śpiewu ptaków usłyszeć można szum płynących rzek i huk wodospadów, a przy ich brzegach dostrzec hipopotamy i krokodyle. Jest to również kraina niezwykle bogata w zasoby naturalne.
Tuż obok tej egzotycznej fauny i flory żyją również wspaniali ludzie, którzy bez umiaru rozdają swoje największe bogactwa, czyli uśmiech, ciekawość i życzliwość.
To, co może Cię również niesamowicie zaskoczyć w tym miejscu, to fakt, że pomimo dzielących nas od niej tysięcy kilometrów, jest to miejsce, gdzie o polskość, można się dosłownie potknąć.

Witamy w dawnej Rodezji, a obecnie Zambii i Zimbabwe!

Dlaczego właśnie to miejsce❓

Z dwóch głównych powodów.

Pierwszym powodem są polskie miejsca pamięci, czyli cmentarze i pomniki, o które jeżeli nie zadbamy teraz, to za kilka lat przestaną istnieć całkowicie. Często zarośnięte przez tutejszą florę, z popękanymi płytami nagrobnymi i poniszczonymi pomnikami. Wymagają od nas w pierwszej kolejności sporządzenia dokumentacji, która pozwoli nam zachować informację na temat osób, które tam leżą. Następnie zabieramy się za renowację (odsłonięcie grobów spod bujnej roślinności, naprawienie zastanych szkód, a następnie odmalowanie), tak by zostawić je w godnym stanie, umożliwiającym odwiedzenie tych miejsc.

Zostawić❓

To nietrafione słowo, ponieważ będziemy wracać w te miejsca i dbać o to, aby zachować ich stan, do którego udało nam się doprowadzić.

Poniżej trochę historii i to jakich pracy podjeliśmy się na jednym z cmentarzy:Drugim powodem, dla którego wybraliśmy właśnie ten region, to misje katolickie, na których misjonarze (również z Polski), wspierają miejscową ludność. Ich głównym celem jest wspieranie edukacji, aby poszczególne regiony mogły się rozwijać. Właśnie to jest również naszym zadanie. Nasi wolontariusze (wychowawcy i instruktorzy harcerscy) przygotowują edukacyjne zajęcia dla dzieci i młodzieży. Jakie to będą zajęcia? To już zależy od indywidualnych predyspozycji wolontariusza oraz aktualnych potrzeb, jakie zasygnalizują nam misjonarze.

Potrzeby są ogromne, a my bardzo ambitni, więc na tym nie kończy się nasze działanie.

Organizujemy również wsparcie materialne, np. na rzecz budowy ośrodków kształcenia. Co najistotniejsze w tym punkcie, to fakt, że są to dokładnie przez nas sprawdzone projekty.

Dlaczego to tak istotne❓

Dobroć ludzkich serc jest często wykorzystywana przez nieuczciwe organizacje, a środki wpłacane na szczytne cele przepadają bez śladu lub docierają do potrzebujących tylko w niewielkim procencie. Często nawet ubrania z przeprowadzanych zbiórek trafiają nie w ręce potrzebujących, a w ręce miejscowych handlarzy. Właśnie dlatego jest tak istotne, aby dokładnie sprawdzić zarówno organizatora samego przedsięwzięcia, jak i sam projekt, na który wpłacamy. Drugim powodem, dla którego trzeba, to zrobić jest fakt, że źle przygotowany i zarządzany projekt (nawet jeżeli kierowany najlepszymi intencjami), może się nie udać, a środki w niego włożone przepaść.

😍Jeżeli chcesz do nas dołączyć i wesprzeć naszą inicjatywę, to będziemy bardzo wdzięczni za okazane zaufanie. Wszystkie nasze działania będziemy dokładnie dokumentować. Dlatego zapraszamy do śledzenia nas w mediach społecznościowych.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Irena Sobolewska
Irena Sobolewska
Próg: 10 zł
Konrad Łuniewski
Konrad Łuniewski
Próg: 25 zł