Damian Ruciński

W Patronite od 11.01.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 3390

Liczba Patronów: 3474

Zostań Patronem
Kup na prezent
1 patron
8 miesięcznie
208 łącznie
Nazywam się Damian Ruciński.
Prowadzę podcast dla tych, którzy są, lub chcą wejść do świata IT.
Ponadto w cotygodniowych zestawieniach #ktoprzemawia przez #podcast dzielę się tym, czego słucham.
Do usłyszenia/przeczytania/zobaczenia :)
Damian

O Autorze

Cześć!
Tu Damian Ruciński

Prowadzę podcast dla tych, którzy są, lub chcą wejść do świata IT.

Propaguję podcasty publikując #ktoprzemawia przez #podcast
 

Czy tego chcemy, czy nie, technologie informatyczne to nasza codzienność, jak zauważył Steve Masters - bohater książki "Projekt Feniks"

Systemy informatyczne są wszechobecne, tak jak elektryczność.

Może Ty też jesteś związany z branżą IT, a może Świat IT dopiero czeka na Ciebie? 

Poprzez podcast chcę pokazać różne oblicza świata IT, a także na tyle na ile to możliwe, wyciągnąć informatyka/programistę, z piwnicy, uczesać jego potarganą introwertyczną duszę i mniej lub bardziej potarganą czuprynę (lub to co z niej zostało) oraz ubrać go w coś lepszego niż szary golf, czyli taka próba uczłowieczenia informatyka, a właściwie odczarowania tego co się o nim mówi. 

Podcastami zaraziłem się w 2019 roku, przypadkiem trafiłem na podcast Porozmawiajmy o IT Krzyśka Kempińskiego, który oprócz tego, że świetnie prowadzi swój kanał, to zaproszonych gości prosi o polecenie innych podcastów. Odcinek po odcinku lista subskrybowanych podcastów powiększała się, szukałem też innych źródeł, by dotrzeć do nowych audycji i przy okazji zacząłem wsiąkać coraz bardziej w podcastowy świat, Wsiąknąłem do tego stopnia, że postanowiłem uruchomić swój pierwszy podcast, czyli IT i Ty, ale nie będę Cię zanudzał historią powstania tego podcastu, zainteresowanych odeślę tylko do podcatu Jak zrobić podcast Krystiana Zycha, który przepytał mnie na tę okoliczność ;).

Jak zacząłem nagrywać to dostrzegłem jedną z bolączek podcastów (przynajmniej tych w początkowej fazie) czyli dosyć marny feedback od słuchaczy ;), dopiero wtedy przyszła refleksja, że jako konsument treści, też się nie dzielę z autorami informacją o tym, że ich słucham - jestem tylko anonimowym odsłuchem w statystykach, stąd też z początkiem 2021 roku odpaliłem akcję #ktoprzemawia przez podcast, w której co piątek dzieliłem się w social mediach tym czego słuchałem przez ostatni tydzień.

W ramach tych polecajek w 2021 przewinęło się 100 podcastów i ponad 450 odcinków, z czego 186 to odcinki o tematyce IT. Na samym LinkedInie posty zrobiły zasięg ponad 45000, zdobyły ponad 700 reakcji i wygenerowały ponad 600 komentarzy, ale to nie o liczby chodzi, ale o relacje jakie się nawiązały dzięki temu dzieleniu się. Relacje moje z innymi podcasterami, moje z goścmi polecanych podcastów i te, które najbardziej mnie cieszą, czyli relacje pomiędzy innymi twórcami i oczywiście ich gośćmi :), dlaczego mnie to cieszy, bo czuję, że za całą tą akcją idzie jakaś wartość - tylko i aż tyle :)

Zapraszam do słuchania, śledzenia i wsparcia :)


Damian


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Wiktor Doktór
Wiktor Doktór
Próg: 8 zł
Artur Molendowski - Chwila Dla Admina
Artur Molendowski - Chwila Dla Admina
Próg: 16 zł
Podcast Kaizen Miracle
Podcast Kaizen Miracle
Próg: 4 zł