Iza Michalewicz

W Patronite od 14.08.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1356

Liczba Patronów: 1196

Zostań Patronem
Kup na prezent
11 patronów
270 miesięcznie
3 130 łącznie
Reporterka. True crime i inne światy.

O Autorze

Mam za sobą ponad dwadzieścia lat pracy w reportażu.
Przeszłam przez wiele redakcji: od lokalnych, wrocławskich, gdzie stawiałam pierwsze kroki, po największe, ogólnopolskie. 
Nie umiem zliczyć, ile tekstów napisałam i jak wielu ludziom biegłam na pomoc. Część tej drogi zamknęłam w książce „Życie to za mało. Reportaże o stracie i poszukiwaniu nadziei” (premiera poszerzonego, drugiego wydania ukazała się 28 września 2022 nakładem Wydawnictwa Znak).

Żegnam się z papierem i będę mówić do Was bez pośredników.
Odpowiedziałam na zaproszenie Patronite, ponieważ pozwoli mi to pisać nie tylko o sprawach kryminalnych, odkrywając przed Wami to, co zakryte. Ale wrócę do swoich pasji sprzed lat: do opowiadania o książkach, które warto przeczytać, filmach, spektaklach i koncertach, które trzeba zobaczyć, i płytach, bez których już nie będziecie mogli żyć.

Będziecie mogli również wpaść na mój prywatny Uniwersytet Pisania (szczegóły w progach).

Wasze wsparcie pozwoli mi na to, o czym marzyłam przez całe życie: na wolność słowa i energii.

Dziękuję i jak to mawiała Violetta Villas, bohaterka biografii, której jestem współautorką: całuję Was wszystkich w samo serce.

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Artur Stepien
Artur Stepien
Próg: 10 zł
Anonimowy patron
Próg: 20 zł
Ilona Bassa
Ilona Bassa
Próg: 10 zł
Grażyna Trybula
Grażyna Trybula
Próg: 20 zł
Anonimowy patron
Próg: 20 zł