Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Jak nie zginąć w buszu w formie kuponu podarunkowego.
Zobacz jak działają kuponyDzień dobry!
Cieszę się, że tu jesteś - w świecie afrykańskiej przyrody i mojej życiowej przygody.
AFRYKAŃSKA PRZYRODA I JEJ OCHRONA TO MOJA PASJA
Nazywam się Dorota Kozarzewska. Jestem Warszawianką z rodzinną domieszką Kresów.
Trzydzieści lat temu po raz pierwszy poleciałam do Afryki. Trzy lata później, w 1996 roku, jako pierwsza Polka ukończyłam szkołę przewodników po buszu w Republice Południowej Afryki. Jestem najbardziej doświadczoną polską przewodniczką po sawannie, pustyni i lesie tropikalnym. Prowadzę biuro wypraw Dorota Kozarzewska Safaris, zabierając Gości na safari ‚szyte na miarę‘. Pracuję w ponad stu sześćdziesięciu parkach narodowych i rezerwatach Afryki Wschodniej, Zachodniej i Południowej. Przez dziewięć lat żyłam na tropikalnej wyspie Zanzibar.
Kocham afrykańską przyrodę. Mojej pasji poświęciłam książkę „MAMA BUSZ. Przygody przewodniczki w afrykańskich rezerwatach przyrody“. Książka jest dostępna jako ebook i audiobook.
W grudniu 2022 roku wystąpiłam na warszawskiej scenie TEDx z opowieścią o tym „Dlaczego mamy chronić słoniowe matriarchinie?“
Podcast @Jakniezginąć w buszu to moje opowieści ze świata afrykańskiej przyrody. Wystartowałam z podcastem w grudniu 2022 roku i co miesiąc zapraszam Was do wysłuchania jednej lub dwóch historii z dalekiej Afryki. Moja pasja odnalazła miejsce w eterze, gdzie mogę edukować słuchaczy w każdym wieku. Producentka podcastu jest Alicja Głów.
O ROZWOJU PODCASTU @Jakniezginacwbuszu
Od powrotu z Zanzibaru do ukochanej Warszawie w lutym 2022 jestem często zapraszana do audycji radiowych, podcastów i szkół jako edukatorka.
Moją powinnością jako przewodniczki po buszu i osoby dbającej o przyszłość Ziemi jest regularne i jak najczęstsze opowiadanie o przeszłości zwierząt na sawannie, w lesie tropikalnym i na pustyni. O tym kto, kiedy i dlaczego je wybijał. Przede wszystkim pragnę na bieżąco referować ich teraźniejszość i zagrożenia, jakie niesie przyszłość. Raportować o tym, dlaczego martwią mnie zachowania turystów i pseudo-przewodników w terenie oraz o tym, jak temu zaradzić.
Stąd pomysł na zaproszenie Was do współfinansowania moich lekcji o codzienności i tajemnicach buszu.
Dzięki życzliwości patronów stawiam sobie dwa cele do zrealizowania do maja 2024:
1. regularne nagrywanie i umieszczanie 2 odcinków podcastu dla słuchaczy dorosłych miesięcznie.
2. uruchomienie dodatkowej serii dla dzieci - 1 odcinek podcastu miesięcznie.
Miesięczny koszt profesjonalnej obsługi takiego celu to 3000 zł.
Od tego poziomu mogę proponować Wam kolejne odcinki solidnej wiedzy opartej na doświadczeniu w terenie.
Kiedy przekroczę ten próg za kilka miesięcy wyznaczę sobie kolejne wyzwania radiowe i nie tylko radiowe, takie jak spotkania z patronami.
Dziękuję za Waszą życzliwość i obiecuję, że się odwdzięczę się super opowieściami!
Dorota Kozarzewska
Wesprzyj działalność Autora Jak nie zginąć w buszu już teraz!
Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.