Ośrodek Jelonki

W Patronite od 31.10.2017

Ośrodek Okresowej Rehabilitacji Zwierząt w Jelonkach od 2013 roku niesie pomoc zwierzętom dzikim, chorym i po wypadkach. Pozostawione w swoim naturalnym środowisku nie mają szans na powrót do zdrowia i na przeżycie. Potrzebują fachowej pomocy oraz opieki w bezpiecznym miejscu. Jesteśmy dla nich ostatnią deską ratunku.

O Autorze

Ile siły, determinacji i dobra może skrywać w sobie jedna kobieta? Tyle, by w środku nocy jechać po sarnę ciężko ranną w wypadku. Tyle, by uczyć lisy uratowane z piekła hodowli na futro, że człowiek potrafi być lepszy. Tyle, by zaopiekować się młodymi zwierzętami, których matki zostały zabite przez maszyny rolnicze. I wreszcie tyle, by rocznie przyjmować do siebie około 150 kolejnych zwierząt, które bez Ani nie miałyby szans na przeżycie. Wśród nich jest m.in. niewidoma sowa Pączuś, która po wypadku straciła wzrok w jednym oku, nie jest w stanie polować, więc zostanie w ośrodku .
 

 

Klacz Ginger, odebrana z koszmarnych warunków z wieloma ranami, chorobą skóry i niedożywieniem. Przerażona i nieufna do ludzi, dziś zabiega o dotyk.
 

 


Anię Kamińską można opisać w trzech słowach – dobro, skromność, pracowitość. Każdego dnia wstaje równo z kurami, których jest w ośrodku kilkanaście. Karmi zwierzęta, podaje im leki, naprawia starzejące się woliery i zagrody, sprząta, a kiedy przychodzi nagła i niebezpieczna ulewa – na własnych rękach przenosi zwierzęta w bezpieczne miejsce.

 

Niestety, nadszedł czas, w którym bez Waszej pomocy ośrodek przestanie funkcjonować. Jako przyjaciele Ani i jej podopiecznych, założyliśmy tę zbiórkę, by ratować „Jelonki”. Chcemy, by Ania mogła pracować na pełen etat w miejscu, któremu poświęciła całe życie. Wiemy, że to najlepsze co może spotkać ją i ponad 150 zwierząt, których życie i zdrowie zależy tylko od niej i od Was.

 


 

Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika

Hej!

Znajdujesz się na profilu-wizytówce - możesz podejrzeć tu moją twórczość i pasję, rozgość się więc i czuj jak u siebie! Pamiętaj jednak, że funkcja finansowego wsparcia jest niedostępna :)