Strefa Patrona:

8

patronów

180 zł

miesięcznie

2335 zł

łącznie

Miejsce w rankingu Autorów
244
miesięczne wsparcie
259
liczba patronów

  Ośrodek Okresowej Rehabilitacji Zwierząt w Jelonkach od 2013 roku niesie pomoc zwierzętom dzikim, chorym i po wypadkach. Pozostawione w swoim naturalnym środowisku nie mają szans na powrót do zdrowia i na przeżycie. Potrzebują fachowej pomocy oraz opieki w bezpiecznym miejscu. Jesteśmy dla nich ostatnią deską ratunku.

ZOSTAŃ PATRONEM POKAŻ PROGI

Cele

0%
100%
osiągnięto 8%
cel: 2200 zł miesięcznie
brakuje 2020 zł
Pełen etat w ośrodku
Ta kwota sprawi, że będę mogła pomagać zwierzętom na pełen etat. To duży krok naprzód w przygotowaniach do rozwoju i rozbudowy ośrodka, to wielki krok do zapewnienia bezpieczeństwa nowym i dotychczasowym mieszkańcom.

Niektóre ze zwierząt wymagają całodobowej opieki, kontroli i obserwacji. Dzięki pełnemu etatowi, spełnię swoje marzenia o doskonale funkcjonującym ośrodku i nie będę musiała się martwić, że po powrocie z pracy coś stało się któremuś z moich podopiecznych.
0%
100%
osiągnięto 5%
cel: 3200 zł miesięcznie
brakuje 3020 zł
Pielęgnacja i wyżywienie zwierząt
Potrzeby moich podopiecznych są zupełnie różne. Aby mogły dochodzić do zdrowia po swoich traumatycznych przeżyciach, podaję im jak najlepsze jedzenie. Jednak ilość pokarmu przy około 150 różnych zwierzętach jest cały czas niewystarczająca. Koszt utrzymania samego konia, to minimum 500 zł miesięcznie, do tego dochodzą zabiegi pielęgnacyjne. Owce Antoś i Balbina potrzebują strzyżenia, konie Ginger i Siwucha pielęgnacji kopyt.
0%
100%
osiągnięto 4%
cel: 4000 zł miesięcznie
brakuje 3820 zł
Opieka weterynaryjna/ interwencje
Podczas interwencji najczęściej trafiam na zwierzęta po wypadkach drogowych, są wśród nich sarny, dziki czy łosie. Oprócz tego, do ośrodka trafiają ptaki z uszkodzonymi skrzydłami, lisy, które uratowane zostały przed śmiercią w hodowli. Przyjmujemy młode kuny i zające, których matki zabiły maszyny rolnicze. To nie koniec, w ośrodku jest także kilkanaście kotów i psów, gęsi, kur uratowanych od śmierci, nie tylko głodowej.

Każda z tych istot potrzebowała diagnostyki, lekarstw i rehabilitacji. Każda z nich została uratowana dzięki interwencji. Bywa, że o 4 nad ranem wsiadam do samochodu i jadę 200 kilometrów po rannego jelenia. Czasem dostaję prośby o uratowanie myszy pozostawionej na peronie. Niezależnie od wielkości i wagi, jadę. Każde zwierzę zasługuje na pomoc.

Często zwierzę ma szanse na całkowity powrót do zdrowia. Musi jednak spędzić kilka dni, a czasem tygodni lub miesięcy, w bezpiecznym miejscu i z odpowiednimi lekami.

O Autorze

Ile siły, determinacji i dobra może skrywać w sobie jedna kobieta? Tyle, by w środku nocy jechać po sarnę ciężko ranną w wypadku. Tyle, by uczyć lisy uratowane z piekła hodowli na futro, że człowiek potrafi być lepszy. Tyle, by zaopiekować się młodymi zwierzętami, których matki zostały zabite przez maszyny rolnicze. I wreszcie tyle, by rocznie przyjmować do siebie około 150 kolejnych zwierząt, które bez Ani nie miałyby szans na przeżycie. Wśród nich jest m.in. niewidoma sowa Pączuś, która po wypadku straciła wzrok w jednym oku, nie jest w stanie polować, więc zostanie w ośrodku .
 

 

Klacz Ginger, odebrana z koszmarnych warunków z wieloma ranami, chorobą skóry i niedożywieniem. Przerażona i nieufna do ludzi, dziś zabiega o dotyk.
 

 


Anię Kamińską można opisać w trzech słowach – dobro, skromność, pracowitość. Każdego dnia wstaje równo z kurami, których jest w ośrodku kilkanaście. Karmi zwierzęta, podaje im leki, naprawia starzejące się woliery i zagrody, sprząta, a kiedy przychodzi nagła i niebezpieczna ulewa – na własnych rękach przenosi zwierzęta w bezpieczne miejsce.

 

Niestety, nadszedł czas, w którym bez Waszej pomocy ośrodek przestanie funkcjonować. Jako przyjaciele Ani i jej podopiecznych, założyliśmy tę zbiórkę, by ratować „Jelonki”. Chcemy, by Ania mogła pracować na pełen etat w miejscu, któremu poświęciła całe życie. Wiemy, że to najlepsze co może spotkać ją i ponad 150 zwierząt, których życie i zdrowie zależy tylko od niej i od Was.

 


 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Facebook

Zostań Patronem

Edytuj Progi

5 zł / miesiąc
patroni: 0
5 zł to całkiem niezła paczka musli dla szopa Charliego, jak widzisz, każda kwota ma znacznie. Dziękujemy Ci, że jesteś z nami. Co miesiąc dostaniesz od nas maila z podziękowaniami w imieniu zwierząt.
Zostań patronem
10 zł / miesiąc
patroni: 4
Oficjalnie stałeś się bohaterem, bohaterką. Otwieramy przed Tobą pierwsze tajemnicze drzwi do świata zwierząt. Zapraszamy Cię do naszej tajnej grupy na Facebooku, gdzie otrzymasz możliwość zadawania pytań na temat zwierząt, oglądania niepublikowanych jeszcze zdjęć i filmów z ośrodka. Będziesz mieć możliwość dyskutowania na tematy związane z rozwojem i rozbudową ośrodka oraz będziesz na bieżąco informowany/a co tam w trawie piszczy. Nawet nie spodziewasz się co czeka na Ciebie, za tymi drzwiami!
Zostań patronem
30 zł / miesiąc
patroni: 3
Limit: 100
Próg dla superbohaterów. Nie każdy dociera do tego momentu, my wiemy, jak wyjątkowi jesteście. Moglibyśmy pisać pieśni pochwalne o was, jednak nie jesteśmy tak utalentowani, jak bard Jaskier z opowieści Sapkowskiego dlatego proponujemy nagrody z poprzednich progów, a także:

Wywiad z jednym z naszych podopiecznych (raz na miesiąc). Nie żartujemy! Tylko w tym progu masz możliwość poznania osobistych historii każdego zwierzaka z Jelonek. Obiecujemy zadawać im nietypowe pytania i robić nietypowe zdjęcia. Tego nie znajdziesz na naszym Facebooku.
Zostań patronem
50 zł / miesiąc
patroni: 1
Limit: 50
Witajcie przyjaciele ośrodka, oficjalnie stajecie się mistrz patronami. Zwierzęta doskonale odczuwają wasze wsparcie. W dowód miłości prześlemy wam niepublikowany film z ośrodka, nakręcony tylko dla was. I wiecie co? Dostaniecie go co 3 miesiące, dzięki temu zobaczycie, jak zmienia się każdy z podopiecznych na bieżąco. Poznacie ich zachowania jesienią, zima i latem. Czyż to nie wspaniałe móc podziwiać swoich podopiecznych? Być częścią ich życia i zmian w nim zachodzących?
Zostań patronem

Najnowsi Patroni