Ośrodek Jelonki

W Patronite od 31.10.2017

Pełen etat w ośrodku

2 200 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

2 190 zł

brakuje

Ta kwota sprawi, że będę mogła pomagać zwierzętom na pełen etat. To duży krok naprzód w przygotowaniach do rozwoju i rozbudowy ośrodka, to wielki krok do zapewnienia bezpieczeństwa nowym i dotychczasowym mieszkańcom.

Niektóre ze zwierząt wymagają całodobowej opieki, kontroli i obserwacji. Dzięki pełnemu etatowi, spełnię swoje marzenia o doskonale funkcjonującym ośrodku i nie będę musiała się martwić, że po powrocie z pracy coś stało się któremuś z moich podopiecznych.

Pielęgnacja i wyżywienie zwierząt

3 200 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

3 190 zł

brakuje

Potrzeby moich podopiecznych są zupełnie różne. Aby mogły dochodzić do zdrowia po swoich traumatycznych przeżyciach, podaję im jak najlepsze jedzenie. Jednak ilość pokarmu przy około 150 różnych zwierzętach jest cały czas niewystarczająca. Koszt utrzymania samego konia, to minimum 500 zł miesięcznie, do tego dochodzą zabiegi pielęgnacyjne. Owce Antoś i Balbina potrzebują strzyżenia, konie Ginger i Siwucha pielęgnacji kopyt.

Opieka weterynaryjna/ interwencje

4 000 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

3 990 zł

brakuje

Podczas interwencji najczęściej trafiam na zwierzęta po wypadkach drogowych, są wśród nich sarny, dziki czy łosie. Oprócz tego, do ośrodka trafiają ptaki z uszkodzonymi skrzydłami, lisy, które uratowane zostały przed śmiercią w hodowli. Przyjmujemy młode kuny i zające, których matki zabiły maszyny rolnicze. To nie koniec, w ośrodku jest także kilkanaście kotów i psów, gęsi, kur uratowanych od śmierci, nie tylko głodowej.

Każda z tych istot potrzebowała diagnostyki, lekarstw i rehabilitacji. Każda z nich została uratowana dzięki interwencji. Bywa, że o 4 nad ranem wsiadam do samochodu i jadę 200 kilometrów po rannego jelenia. Czasem dostaję prośby o uratowanie myszy pozostawionej na peronie. Niezależnie od wielkości i wagi, jadę. Każde zwierzę zasługuje na pomoc.

Często zwierzę ma szanse na całkowity powrót do zdrowia. Musi jednak spędzić kilka dni, a czasem tygodni lub miesięcy, w bezpiecznym miejscu i z odpowiednimi lekami.

Hej!

Znajdujesz się na profilu-wizytówce - możesz podejrzeć tu moją twórczość i pasję, rozgość się więc i czuj jak u siebie! Pamiętaj jednak, że funkcja finansowego wsparcia jest niedostępna :)