Strefa Patrona:

0

patronów

0 zł

miesięcznie

0 zł

łącznie

Miejsce w rankingu Autorów
-
miesięczne wsparcie
-
liczba patronów

  Działamy od 7 lutego 2006 r. Naszą misją jest promocja kultury i tradycji żydowskiej oraz kształtowanie postaw tolerancji wobec materialnej i niematerialnej różnorodności kulturowej wśród społeczności lokalnych http://judaica.zgora.pl

ZOSTAŃ PATRONEM POKAŻ PROGI

O Autorze

Wszystko zaczęło się od szkolnej akcji Andrzeja Kirmiela, który wraz ze swoimi uczniami odnalazł, ocalił od zniszczenia i zabezpieczył macewy. 

 

Walczymy o przywrócenie pamięci historycznej o zielonogórskich Żydach w Zielonej Górze i o ocalenie cmentarza żydowskiego przy ul. Letniej i Chmielnej. Cyklicznie organizujemy akcje sprzątania kirkutu, wieczory chanukowe, wieczory szabatowe, koncerty, prelekcje i inne wydarzenia, przybliżające społeczeństwu tradycję i kulturę żydowską. https://judaica-zgora.tumblr.com/
 
Od lat próbujemy też zebrać fundusze na rewitalizację zdewastowanego cmentarza żydowskiego i zrujnowanego domu przedpogrzebowego, a zwłaszcza na najpilniejsze prace takie, jak generalny remont kaplicy z wymianą połaci dachowej i rekonstrukcją malowideł obrzędowych czy naprawa muru i ogrodzenie kirkutu. 

 

Nie mamy też wystarczających środków do organizowania wielu wystaw, koncertów i występów, przybliżających kulturę i tradycję żydowską. Ze skromnych pieniędzy, które uda nam się wyszarpać, oraz współpracy z kilkoma instytucjami publicznymi udaje się nam choć w niewielkim procencie coś zdziałać.

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Facebook

Zostań Patronem

Edytuj Progi

10 zł / miesiąc
patroni: 0
Dziękujemy! Super, że jesteś z nami! :D

Twoje wsparcie umożliwi nam pokrycie chociaż w części podstawowych kosztów organizacyjnych imprez i wydarzeń kulturalnych.

Otrzymujesz od nas rezerwację miejsca i gwarantowane wejście na wydarzeniu bądź imprezie, organizowanych przez nas. :)
Zostań patronem
25 zł / miesiąc
patroni: 0
Dziękujemy! :D

Twoje wsparcie pokryje podstawowe koszty organizacyjne imprez: materiały biurowe, ogłoszenia prasowe, ulotki, poczęstunek dla gości.

Otrzymujesz oficjalne podziękowania od naszej Fundacji w formie mailowej i bieżące powiadomienia mailowe o wydarzeniach, które organizujemy lub współorganizujemy. :)
Zostań patronem
50 zł / miesiąc
patroni: 0
תודה רבה TODA RABA!

Nawet nie śnilibyśmy o takiej kwocie! Dzięki Tobie organizowane przez nas wieczory szabatowe i chanukowe zyskają bogatszą oprawę w tradycyjne przysmaki i smakołyki żydowskie! Otrzymujesz od nas listowne i imienne zaproszenia (na wskazany adres) na organizowane przez nas wydarzenia. :)

Otrzymujesz również podziękowania i powiadomienia mailowe o wydarzeniach, które organizujemy lub współorganizujemy z poprzedniego progu.
Zostań patronem
100 zł / miesiąc
patroni: 0
תודה רבה TODA RABA!

To spełnienie naszych marzeń! Możemy pomyśleć o ściągnięciu do Zielonej Góry najrozmaitsze zespoły światowej sławy takie, jak Kibbutz. :D

Za tak wielkoduszny gest wsparcia z serca nie tylko podziękujemy imiennie wobec audytorium, ale także - o ile się uda - spotkania after party face to face z zaproszonymi gośćmi.

Otrzymujesz również wszystkie formy podziękowania z poprzednich progów.
Zostań patronem

Polecani Autorzy