Avatar użytkownika

Kultura Liberalna

183
patronów
6 705 
miesięcznie
288 185 
łącznie
183
patronów
6 705 zł 288 185 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Zostajesz Patronem Kultury Liberalnej!

Serdecznie dziękujemy za Twoje wsparcie - to dla nas ogromne wyróżnienie! Każda złotówka jest dla nas ważna i pomaga budować pismo, na jakie zasługujesz. W ramach podziękowania:

- Uzyskasz dostęp do naszego newslettera dla Patronów

- Co miesiąc otrzymasz specjalne podsumowanie naszej działalności w Polsce i za granicą oraz wybór najciekawszych tekstów z ostatniego miesiąca.
10 zł miesięcznie
Z centrum widać najwięcej!

Bardzo dziękujemy, że jesteś z nami! Dzięki Tobie możemy rozwijać się i kształtować przestrzeń dialogu w Polsce! Wspierając nas otrzymasz:

- Wszystko to, co Patroni w poprzednim progu.

- Specjalną zapowiedź każdego Tematu Tygodnia.

- Wpis na liście Patronów znajdującej się na naszej stronie internetowej.
30 zł miesięcznie
Razem tworzymy liberalną, pluralistyczną wspólnotę!

Pragniemy stworzyć otwartą przestrzeń do dialogu i wymiany idei, opartą na eksperckiej wiedzy, w której przeplatają się różne nurty polskiej myśli. Wierzymy, że w ten sposób wypracujemy najlepsze rozwiązania na miarę XXI wieku. Za Twoje wsparcie w tej misji:

- Otrzymasz wszystko to, co Patroni w poprzednich progach.

- Wyślemy Ci specjalnie przygotowany, elektroniczny dyplom Patrona KL!

- Otrzymasz przedpremierowo teksty wybrane przez naszych redaktorów.
50 zł miesięcznie
Wybierz 50 zł
7 dostępnych miejsc
Twoja pomoc w tworzeniu Kultury Liberalnej jest naprawdę nieoceniona.

Dziękujemy za Twoje zaangażowanie! Tak jak nam, zależy Ci na budowaniu Polski otwartej i demokratycznej. Pomagasz nam tworzyć wrażliwą, merytoryczną przestrzeń publiczną w naszym kraju. Aby się odwdzięczyć:

- Otrzymasz wszystko to, co Patroni w poprzednich progach.

- Podziękujemy Ci na końcu każdego wideopodkastu Kultury Liberalnej!

- Raz na pół roku otrzymasz od nas jedną z książek przygotowanych przez Wydawnictwo Kultury Liberalnej.
100 zł miesięcznie
Wybierz 100 zł
13 dostępnych miejsc
Razem tworzymy przestrzeń dla liberalizmu w Polsce

Wierzymy w liberalizm jako zamiłowanie do wolności, pluralizmu i odpowiedzialności za innych. Wiemy, że w Polsce jest na niego miejsce. W zamian za pomoc w jego tworzeniu:

- Otrzymasz wszystko to, co Patroni w poprzednich progach.

- Po rocznym wsparciu przekażemy Ci 3 książki z naszego wydawnictwa ze specjalną dedykacją. Będzie to zestaw prawdziwego liberała!

- Będziemy o Tobie pamiętać w podziękowaniach i życzeniach wysyłanych na Święta.
200 zł miesięcznie
Wybierz 200 zł
3 dostępne miejsca
Twoje wsparcie jest kluczowe dla rozwoju redakcji!

Razem budujemy liberalną Polskę na przyszłość. Jesteśmy Ci niezmiernie wdzięczni za zaangażowanie i pomoc w rozwoju naszego pisma! Bez Ciebie nie moglibyśmy istnieć. W ramach szczerego podziękowania otrzymasz:

- Wszystko to, co Patroni w poprzednich progach.

- Każdą wydawaną przez nas nową książkę!

- Możliwość proponowania tematów i zestawień tekstów, które moglibyśmy przygotować dla naszych Czytelników. A może będziesz wolał lub wolała polecić cenioną przez siebie książkę?
500 zł miesięcznie
Dziękujemy, że jesteś Mecenasem Kultury Liberalnej!

Pomagasz nam kreować nowe kanały dotarcia do Czytelników, rozwijać nasz zespół i narzędzia, którymi codziennie tworzymy wysokiej jakości treści. A przede wszystkim razem budujemy lepszą Polskę przyszłości. W podziękowaniu:

- Otrzymasz od nas podarunki z poprzednich progów.

- Zaprosimy Cię do aktywnego uczestnictwa w spotkaniach on-line z członkami redakcji Kultury Liberalnej!

- Przygotujemy dla Ciebie i wyślemy specjalny dyplom Mecenasa Kultury Liberalnej,

- Zaprosimy Cię na zamknięte wydarzenia i seminaria Kultury Liberalnej.
1000 zł miesięcznie
Jesteśmy zaszczyceni, że jesteś z nami!

Dziękujemy Ci z całego serca. Każdy dzień i każda działalność Kultury Liberalnej, są możliwe właśnie dzięki Tobie. Łączy nas wspólna wizja liberalizmu tak potrzebnego następnym pokoleniom Polek i Polaków! W ramach podziękowań za Twoją hojność otrzymasz:

- Wszystkie wymienione w poprzednich progach dowody naszej wdzięczności!

- Karolina Wigura z przyjemnością spotka się z Tobą, by porozmawiać o Polsce, świecie oraz tym co dla Ciebie i dla nas ważne.

- Naszym najhojniejszym Patronom zaoferujemy także specjalne podziękowania w naszych mediach społecznościowych.

Osoby lub instytucje, które chciałyby wpłacać na rzecz Kultury Liberalnej jeszcze więcej, prosimy o bezpośredni kontakt na: redakcja@kulturaliberalna.pl

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Kultura Liberalna w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Kultura Liberalna to silny, wrażliwy, demokratyczny głos w sferze publicznej. Wydajemy 52 numery tygodnika internetowego rocznie, organizujemy publiczne debaty i seminaria, nasze wydawnictwo publikuje wartościowe książki o współczesnej polityce i kulturze.

 

„Uważam Kulturę Liberalną za jedno z najciekawszych młodych środowisk intelektualnych. Cechuje ją nie tylko ogromna wiedza i uniwersalistyczne podejście do problemów współczesnego świata, ale także autentyczne poczucie odpowiedzialności intelektualnej."

- Agnieszka Holland, reżyserka 

 

Nasza misja

Jesteśmy zarówno organizacją medialną, jak i społecznością wyznającą najważniejsze, liberalne wartości. Wierzymy w rządy prawa, demokratyczny pluralizm, szacunek i godność dla każdej osoby. Bronimy konstytucyjnych praw i wolności. Tworzymy nowe idee dla naszego kraju i razem z naszymi Czytelnikami chcemy kreować przestrzeń do dialogu i pogłębionej refleksji nad wyzwaniami, takimi jak populizm czy kryzys środowiska naturalnego.

Od 2009 roku działamy na rzecz budowania lepszej Polski dla przyszłych pokoleń. Nie zamykamy się we własnej bańce i rozmawiamy ze wszystkimi stronami sporu politycznego. W swoich działaniach jesteśmy niezależni od polityków i reklamodawców. Wydajemy 52 numery tygodnika internetowego rocznie, które są dostępne za darmo dla każdego. Organizujemy publiczne debaty i seminaria, bierzemy też udział w międzynarodowym dialogu poprzez udział w konferencjach i sieciach, takich jak Time to Talk czy Eurozine. Nasze wydawnictwo publikuje wartościowe książki o współczesnej polityce i kulturze.

Dzięki niezastąpionemu wsparciu naszych Patronów i Patronek, uruchomiliśmy nowy format naszych działań - Podcast Kultury Liberalnej. Każdego tygodnia ukazują się nowe odcinki naszych trzech programów: dyskusje Karoliny Wigury i Katarzyny Kasi w "Widoku z K2", rozmowy Jarosława Kuisza z szerokim spektrum gości w "Prawie do niuansu" oraz analizy najważniejszych wydarzeń zagranicznych w ramach audycji "Bodziony w piątek". Podcast można śledzić w formie video na naszych kanale Youtube, lub nagrań na platformach takich jak Spotify, Apple Podcast, czy Anchor.

Znajdziesz nas na Facebooku i Twitterze!

Zapisz się na Newsletter Kultury Liberalnej, aby nie przegapić tego, co najważniejsze!

 


 

„Jestem pod wielkim wrażeniem poziomu intelektualnego i zorganizowania Kultury Liberalnej. Odgrywa wielką rolę w warszawskiej społeczności intelektualnej oraz w społeczeństwie polskim.”

- Timothy Snyder, historyk

 


 

Tygodnik

Kultura Liberalna wydaje 52 numery rocznie. Kolejne wydania ukazują we wtorki, a każde z nich to pełnowymiarowy pakiet analiz politycznych, wywiadów z najciekawszymi intelektualistami, politykami i dziennikarzami, a także tekstów o literaturze, sztukach wizualnych oraz muzyce. Na stronach tygodnika codziennie ukazują się także komentarze do bieżących spraw społecznych i politycznych.

Każdy numer to setki godzin pracy naszych dziennikarzy, redaktorów, korektorów oraz szerokiego grona współpracowników. Wszystkie publikowane przez nas treści udostępniamy bezpłatnie i chcemy, aby tak pozostało. Kultura Liberalna ukazuje się dzięki wsparciu swoich Darczyńców i Patronów!

Jakimi tematami się zajmujemy?

• Rządy prawa w Polsce

• Prawa człowieka: prawa kobiet, osób LGBTQ, mniejszości

• Pluralizm w debacie publicznej: radykalizm, polaryzacja, tolerancja

• Najważniejsze wyzwania współczesności: kryzys klimatyczny, przyszłość kapitalizmu, przyszłość wspólnej Europy, solidarność między pokoleniami, media społecznościowe

• Demokratyczne i liberalne wartości: indywidualne wolności i prawa, sprawiedliwość społeczna, nowoczesne państwo

Które teksty czytaliście najchętniej?

Rozmowa z profesorem Szymonem Malinowskim o globalnym ociepleniu
Esej Jacka Dukaja o filmie „Interstellar” i kinie sci-fi
Słowniczek dżender Emilii Kaczmarek
Recenzja filmu „Wołyń” autorstwa Jarosława Kuisza i Karoliny Wigury
Redakcyjny ranking książek o pierwszej wojnie światowej
Rozmowa z Robertem Krasowskim o polskiej historii politycznej
Rozmowa z Janem Zimmermannem, promotorem prezydenta Andrzeja Dudy
Tekst Grzegorza Brzozowskiego o filmie „Zimna wojna”
Rozmowa z Pablopavo o zmianach pokoleniowych w Polsce

 


 

„W Polsce widzimy, jak nowi liderzy intelektualni ugruntowują swoją pozycję, podobnie jak w latach 70-tych i 80-tych. Moje nadzieje pokładam w pokoleniu '89. Szczególnie podoba mi się Kultura Liberalna, gdyż jest tam publikowanych wiele ciekawych opinii .”

- Timothy Garton Ash, historyk

 


 

 

Wydarzenia publiczne

Organizujemy dziesiątki konferencji, seminariów oraz otwartych debat. Są wśród nich doroczna konferencja o polityce międzynarodowej w Teatrze Polskim w Warszawie, doroczna konferencja o Polsce na Uniwersytecie w Oksfordzie, debaty o przyszłości demokratycznej opozycji. Na Poddaszu Kultury, czyli w naszej tętniącej życiem siedzibie przy ul. Chmielnej w Warszawie, organizujemy spotkania dyskusyjne i seminaria, takie jak „Piątek: Literatura!” czy „Dwudziestolecie. Skazani na nowoczesność”.

 


 

„Kultura Liberalna to wyspa zdrowego rozsądku w dzisiejszej Polsce, jedna z niewielu naprawdę niezależnych publikacji. W momencie, gdy wysychają fundusze dla partii opozycyjnych, a nawet apolitycznych organizacji pozarządowych - i ludzie zaczynają bać się w ogóle wypowiadać swoje zdanie - dziennikarze Kultury Liberalnej stanowią oazę kultury i myśli liberalnej.”

- Anne Applebaum, dziennikarka

 


 

 

Wydawnictwo

Biblioteka Kultury Liberalnej wydaje książki na temat przyszłości liberalnej demokracji w Polsce i na świecie. W ramach serii ukazały się ważne pozycje uznanych na świecie intelektualistów, takich jak Martha Nussbaum, Mark Lilla, Fareed Zakaria, David Runciman, Yascha Mounk, Paul Lendvai, John Gray i Jan-Werner Müller. Wciąż pracujemy nad kolejnymi wydaniami.

Wydajemy także ważne eseje polityczne naszych autorów: „Nowy liberalizm. Jak zrozumieć i wykorzystać kryzys III RP” Tomasza Sawczuka, „Koniec pokoleń podległości” redaktora naczelnego Kultury Liberalnej Jarosława Kuisza, czy „Druga fala prywatyzacji” Łukasza Pawłowskiego. Wydaliśmy także anglojęzyczną książkę "The End of Yhe Liberal Mind", zbierającą najważniejsze analizy polskiej polityki po 2015. roku, z przedmową Iwana Krastewa.

 


 

„Kultura Liberalna to niezwykłe zjawisko o ogromnym znaczeniu dla naszej kultury.”

- Zygmunt Bauman, socjolog, 1925-2017

 


 

***

Dziękujemy za wsparcie! Z Twoją pomocą Kultura Liberalna będzie silniejsza niż kiedykolwiek wcześniej.

Zespół „Kultury Liberalnej”

 

Wykorzystane ilustracje: Max Skorwider

Słuchaj w Patronite Audio!

Słuchaj Kultura Liberalna w aplikacji Patronite Audio.
Pobierz aplikację na swój telefon lub słuchaj w przeglądarce.

Słuchaj

Cele Autora

Liberalne wideopodkasty dzięki Wam!
  • 4 000 zł miesięcznie
  • Cel osiągnięty!
100%
Drodzy Patroni, od 10 lat wydajemy dla Was internetowy tygodnik - regularnie co wtorek ukazuje się około 80 stron oryginalnych treści całkowicie za darmo. Wspólnie tworzymy przestrzeń refleksji i dialogu, wyłamującego się z wszechobecnej polaryzacji. Razem staramy się zrozumieć otaczającą nas rzeczywistość.

Chcemy jednak wyjść poza utarte szlaki i trafić do nowych odbiorców, dlatego zapraszamy Was do wsparcia naszego pomysłu stworzenia serii wideopodcastów. Nowa forma to niestety także nowe koszta: przygotowanie sprzętu, przestrzeni oraz opłacenie specjalistów do obróbki nagrań.
Autorski Podcast Kultury Liberalnej!
  • 6 000 zł miesięcznie
  • Cel osiągnięty!
100%
Tygodnik i wideopodcasty to nie koniec naszych planów. Chcemy sięgać po kolejne formaty i wzmacniać liberalny głos w polskiej debacie publicznej. Aby docierać do szerszego grona odbiorców planujemy regularnie wydawać Podcast Kultury Liberalnej, w którym członkowie naszej redakcji dyskutują wokół najważniejszych aktualnych wydarzeń. Gdy uda nam się osiągnąć ten cel, będziecie mogli słuchać naszych analiz w dogodnej dla siebie chwili, za pośrednictwem najpopularniejszych platform.
Wydawaj z nami książki w Bibliotece KL!
  • 10 000 zł miesięcznie
  • 3 295 zł brakuje
67%
Wydawanie książek o liberalizmie i demokracji, to nie lada wyzwanie! W Bibliotece KL niedawno ukazała się pierwsza anglojęzyczna książka, objaśniająca nieliberalny zwrot w polskiej polityce, a wstęp do niej napisał wybitny bułgarski politolog Iwan Krastew. Do tej pory opublikowaliśmy także wiele tytułów zagranicznych autorów w polskim tłumaczeniu oraz prace samych członków naszej redakcji: Jarosława Kuisza, Łukasza Pawłowskiego, Karoliny Wigury i Tomasza Sawczuka.

Osiągnięcie tego celu pozwoli nam poszerzyć ofertę wydawnictwa o nowe, fascynujące teksty autorstwa polskich i światowych intelektualistów. Wyszukiwanie, tłumaczenie i redakcja książek to jednak wiele pracy, której nie uda się zrealizować bez Waszego wsparcia. Dzięki niemu na polskiej scenie pojawią się nowe idee dotyczące obecnych wyzwań i kryzysów. Wspólnie poszukamy odpowiedzi na takie wyzwania, jak kryzys klimatyczny, populizm czy radykalizacja polityczna.

Twórzcie razem z nami przestrzeń dla nowego, wrażliwego liberalizmu w Polsce.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Kultura Liberalna już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Beata  Kwaśniewska
Beata Kwaśniewska
10 zł
Daniel Waldowski
Daniel Waldowski
10 zł
Wojciech Krupa
Wojciech Krupa
10 zł
Marcin Loranc
Marcin Loranc
10 zł
Wiesław  Kolasa
Wiesław Kolasa
50 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.