Kultura Liberalna

W Patronite od 06.07.2020

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 63

liczba Patronów: 155

85 patronów
4 020 zł miesięcznie
12 000 zł łącznie

Wydawaj z nami książki w Bibliotece KL!

10 000 zł

miesięcznie

40%

osiągnięto

5 980 zł

brakuje

Wydawanie książek o liberalizmie i demokracji, to nie lada wyzwanie! W Bibliotece KL właśnie ukazała się pierwsza anglojęzyczna książka, objaśniająca nieliberalny zwrot w polskiej polityce, a wstęp do niej napisał wybitny bułgarski politolog Iwan Krastew. Kilka miesięcy temu opublikowaliśmy esej Łukasza Pawłowskiego „Druga fala prywatyzacji” wyjaśniający, dlaczego rządy PiS-u nie prowadzą do budowy państwa dobrobytu.

Gdy osiągniemy razem ten cel, będziemy mogli wydać esej Karoliny Wigury o emocjach w polityce oraz książkę znakomitego brytyjskiego filozofa Johna Graya. Dzięki Waszemu wsparciu na polskiej scenie pojawią się nowe idee dotyczące obecnych wyzwań i kryzysów. Wspólnie poszukamy odpowiedzi na takie wyzwania, jak kryzys klimatyczny, populizm czy radykalizacja polityczna.

Twórzcie razem z nami przestrzeń dla nowego, wrażliwego liberalizmu w Polsce.

Liberalne wideopodkasty dzięki Wam!

4 000 zł

miesięcznie

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

Drodzy Patroni, od 10 lat wydajemy dla Was internetowy tygodnik - regularnie co wtorek ukazuje się około 80 stron oryginalnych treści całkowicie za darmo. Wspólnie tworzymy przestrzeń refleksji i dialogu, wyłamującego się z wszechobecnej polaryzacji. Razem staramy się zrozumieć otaczającą nas rzeczywistość.

Chcemy jednak wyjść poza utarte szlaki i trafić do nowych odbiorców, dlatego zapraszamy Was do wsparcia naszego pomysłu stworzenia kanału wideopodkastów. Jeśli suma Waszych wpłat przekroczy tę kwotę, będziemy mogli pójść krok dalej i regularnie nagrywać wideofelietony. Dzięki Wam będziemy prowadzić rozmowy o polityce i kluczowych zjawiskach społecznych. Zaproponujemy też, krótkie filmiki, takie jak ten o Bogu Spinozy, w których wyjaśniać będziemy populistyczne triki czy mechanizmy radykalizowania się debaty publicznej.

Kultura Liberalna rozwija się dzięki wsparciu swoich Darczyńców i Patronów.
Zostań Patronem