Kamikaze / NRGeek

W Patronite od 18.06.2020

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 27

liczba Patronów: 52

189 patronów
7 035 zł miesięcznie
7 155 zł łącznie
Kamikaze znany szerzej jako NRGeek, lata temu w zamierzchłych czasach działałem na podziemnej łódzkiej scenie hiphopowej, pięć lat temu powstała pożegnalna płyta Ostatni Raz z mocnym postanowieniem zakończenia kariery. Wyszło jak zawsze...

O Autorze

UWAGA: Wyjaśnienie systemu płatności

Płatność dla Was jest JEDNORAZOWA (np. 60pln), dostaniecie maila z formularzem wysyłkowym. Wypełniacie i czekacie na płytę. 

Dla mnie Wasza płatność będzie rozbita na trzy miesiące 3x20pln

 

Hejka Ludzie!

To znowu ja NRGeek znaczy Kamikaze, miał być Ostatni Raz, ale wyszło jak zawsze. Od pożegnalnej płyty minęły cztery lata, odwiesiłem mikrofon na kołek z poważnym zamiarem nigdy do tego już nie wracać, mocno wkręciłem się w rozwój kanału i w sumie tak sobie te cztery lata minęły.

Kilka razy pisałem na FB o tym że chciałbym jednak coś tam jeszcze nagrać, bo mam kilka nieopowiedzianych historii, nawet pomimo Waszej aprobaty i zachęcania jakoś nie mogłem, brakowało mi czasu i odkładałem to na „kiedyś tam”. W 2020 roku po nagraniu hot16challenge2 coś się stało, nie wiem czy to kwestia samego nagrywania czy samej radości z pisania tekstu, niemniej jakaś klapka w moim łbie przeskoczyła i coś ruszyło z miejsca. Zacząłem pisać teksty, początkowo bez zbytniego celu, nawet nie mogę powiedzieć, że były to całe tracki ot jedna zwrotka, kilka wersów, coś co mi się akurat ułożyło w głowie, pojawiły się jakieś nowe pomysły i w końcu, pytanie przed którym stanąłem „Czy nagrać coś jeszcze?”.

Zapowiedź, że Kamikaze wróci pod koniec zwrotki na hot16 miała być żartem, takim szturchnięciem was w żebro. I nagle posypały się wiadomości, maile, czy to prawda? Czy wracasz? W sumie tak czytając Wasze wiadomości, pomyślałem „czemu nie?”. Może to czas aby Kamikaze jeszcze raz sobie coś nagrał, ale bez ciśnień, na luzie, bez pchania się na afisz, druga płytka dokładnie dla tych którzy chcą jej przesłuchać. Może tak właśnie przechodzę kryzys wieku średniego, zamiast lśniącego Porsche z niemieckiego szrotu, coś kreatywnego, coś co sprawi mnie radość i mam nadzieję też Wam. Podobnie jak cztery lata temu wszystko zostawiam w Waszych rękach.

Cel projektu

Mógłbym napisać, wydanie płyty i już przecież to oczywiste, ale nie byłbym sobą. Podczas pracy nad „Ostatni Raz” wszystko zrobiłem niemal sam, pomógł mi oczywiście Condi, który zmasterował całość i jego wkład w brzmienie był nieoceniony, ale ogarnianie samemu tłoczenia płyt, produkcji okładek, książeczek, konfekcjonowania i na koniec wysyłki, były przygodą do której nie chciałem nigdy wracać. Włożyłem w cały projekt masę pracy, aby wyglądało to profesjonalnie i chyba wszyscy którzy kupili płytkę nie byli zawiedzeni. Miałem silną motywację, aby nikogo nie zawieść, a szczególnie tych którzy zapłacili za fizyczne wydanie krążka. Dziś jestem trochę mądrzejszy o doświadczenia płynące z wydania „Ostatniego Razu” i chyba mógłbym zrobić to wszystko jeśli nie lepiej, to na pewno sprawniej. Moim celem jest ponownie stworzenie płytki którą będziecie ze spokojnym sumieniem mogli postawić na półce obok Martyniuka czy największych szlagierów Dody czy Ich Troje i nie czuć wstydu.

Płyta ponownie jest planowana jako produkcja z przymróżeniem oka, Ci co znają poprzedni materiał wiedzą czego mogą się spodziewać, nie będzie prób zaimponowania dzieciaczkom. Bardziej celuję w dorosłego słuchacza, który nawet niekoniecznie hip-hop lubi, wszak "Ostatni Raz" przez wielu jest uważana za płytę dla osób nienawidzących rapu i dobrze. Nie umiem śpiewać, może jakbym umiał, bym pięknie wyśpiewał jak Maryla Rodowicz co mnie boli, rap jest moim sposobem opowiedzenia pewnych historii i podobnie jak 15 lat temu liczy się dla mnie przekaz, a nie żeby nóżka podskakiwała na dyskotece. Choć niewątpliwie płyta będzie pogodniejsza, "Ostatni Raz" był dość mroczny, tym razem planuję, aby było trochę weselej. Czujcie się ostrzeżeni.

Niewątpliwie dobrą wiadomością przynajmniej dla mnie, jest to, że po 15 (piętnastu!) latach ponownie powróciło 75% składu Paranoja (wraz ze mną) w którym się udzielałem czyli skrócie "trzech dziadów". W odróżnieniu ode mnie, Mospin i Kris-KZN działali dość prężnie w rapie i w zasadzie byli cały czas w obiegu. Pojawią się gościnnie, ale też będzie coś więcej.

Jednak moje plany sięgają dalej, o wszystkim dowiecie się z kolejnych celów, do przeczytania których zachęcam.

 

Palące Pytania

Co ty dziadu tutaj w ogóle?

- Nie wiem, ale widać, że nie jesteś zainteresowany, wiec dzięki za wizytę. Pozdro

Po co wracasz przecież miałeś już nie wracać?

- Nadal czuję że mam kilka fajnych historii do opowiedzenia, jest to też pewnego rodzaju odskocznia od robienia filmów na kanale, no i przede wszystkim coś kreatywnego, radością dla mnie jest sama kreacja i proces tworzenia

Bedo goście?

- Tak zaprosiłem kilka osób, którzy wyrazili chęć udziału w projekcie, będę ich z czasem ujawniał, mam nadzieję, że nikt się nie rozmyśli :D a goście wiadomo zawsze będzie na kogo zwalić jak płyta wyjdzie słaba, przecież jak sam robiłem to było dobrze, nie?

Ile to potrwa?

- Uhhhh to pytanie którego najbardziej się boję, jestem ciężką osobą do współpracy odnośnie muzyki co wie każdy kto ze mną współpracował. Bardzo precyzyjnie określam co mi się podoba i raczej nie jestem skory do kompromisów. Choć plan mam śmiały ukończyć całość w dość krótkim terminie z racji, że mam już sporo tracków rozpisanych, bardziej szczegółowy termin premiery płyty podam wkrótce.

Ile potrwa zbiórka?

- Plan jest, aby zbiórka trwała do momentu aż płyty nie wyjadą do tłoczni, wtedy zamykam ten profil jak i całą akcję. Na pewno dowiecie się ze sporym wyprzedzeniem kiedy całe przedsięwzięcie będzie miało się ku końcowi. 

Robię bity, chcesz może jakieś?

- Przeczytaj odpowiedź powyżej, jasne podesłać możesz nie ma problemu, ale nie mogę obiecać że coś wybiorę, z racji, że wiem jaki jestem wybredny, bity po prostu sobie kupuję, dokładnie takie jakie potrzebuję i dla zdrowia psychicznego jest to dobre dla mnie jak i dla osób które te bity chcą mi podesłać

Czy włączenie się w projekt nie zaszkodzi częstotliwości filmów na Twoim kanale

- Nie, ta przygoda będzie się działa „po godzinach” nie rzucę wszystkiego bo robię płytę, raczej nagrania będą musiały poczekać aż znajdę na nie czas.

Wsparłem Cię za 60 (3x20)  pln, a tu piszesz, że będą kolejne płyty, czy też je dostanę?

- Tak, wspierając mnie od progu 60 (3x20) pln dostaniesz wszystkie płyty z kolejnych spełnionych celów, więc za tą kwotę możesz otrzymać maksymalnie trzy krążki, fajnie nie? Jeśli wsparłeś mój projekt za 15 pln (edycja cyfrowa) dostaniesz wszystkie trzy płyty w formie cyfrowej

A ta trzecia płyta też będzie wydana pro? Czy nagrana na esperanzach w kopercie za 10gr?

- Trzecia płyta też będzie profesjonalnie wydana

A ja nie chcę Ci płacić

- Nie musisz, tak jak poprzednio płyta będzie dostępna za darmochę na youtubie, choć pojawi się z delikatnym opóźnieniem

To gdzie za darmo będzie?

- youtube.pl/nrgeek00

W sumie może i bym wsparł, ale ja tam nie wiem czy jesteś dobry czy raczej jakiś cienias

- Poprzednią płytę odsłuchasz w linku powyżej

Kiepski z Ciebie raper ziom, wolę (tu wstaw swojego ulubionego rapera)

- Ponownie, raperem przestałem być lata temu, fajnie że przypisujesz mi to miano bo to dla mnie spore wyróżnienie. Nie zamierzam równać do tego co się dziś nagrywa, to nie jest projekt który ma przynieść mi splendor sławę i zniżki w warzywniaku. Robię to dla siebie i dla tych osób które wsparły projekt.

 „Ostatni Raz” było w ściśle limitowanej wersji czemu teraz tak nie ma?

- Limitowana liczba płyt była fajnym pomysłem i uważam niezmiennie tak do dziś, jednak było sporo ludzi którzy się nie załapali na płytę, tym razem dostanie ją każdy kto chce, ale nakład nie będzie liczony w setkach tysięcy ale też w ściśle określonej liczbie, ile? Wszystko zależy od osób które wesprą projekt. Dokładna liczba płyt będzie podana w późniejszym terminie (oby nie było tego za dużo plz!)

Czego nam nie mówisz?

- Po części planuję jeszcze jakieś nagrody, na tą chwilę ustalam jakie by to były koszta i czy mnie będzie na to stać. Jeśli coś tam będzie dorzucane do płyty na pewno się o tym dowiecie

Gdzie będą te filmy z nagrywek?

- Najprawdopodobniej będą one wrzucane w ramach postów na Patronite.pl, każdy patron spełniający wymogi otrzyma informację na maila że coś zostało wrzucone, wbrew pozorom takie rozwiązanie jest dla mnie o wiele wygodniejsze niż grupa na facebooku

Byś koncert jaki zagrał, może support przed Majką Jeżowską albo Kombi?

- Ehh problem z koncertami (jeśli by się takie zdarzyły) jest taki, że cierpię na chroniczny brak czasu, nie odrzucam tego pomysłu, ale też nie jestem ku niemu przychylny. 

Jakich zmian doczeka się Ostatni Raz?

- Całość będzie profesjonalnie zmixowana jeszcze raz, 16 track (ukryty) będzie normalnie do odsłuchu. Płyta będzie miała nową poligrafię jeśli się uda,l spójną z najnowszą płytką. Album będzie też jednopłytowy. 

Czy ta płyta będzie już twoją ostatnią?

- Tak, możesz mi zaufać jak cztery lat temu

Dlaczego płyta jest tak droga, przecież największe szlagiery Krzysztofa Krawczyka kosztują taniej

Niestety wydawanie płyty własnym sumptem generuje spore koszta, po odliczeniu podatku i prowizji Patronite.pl dochodzą koszty tłoczni, druku okładek i wreszcie wysyłki każdej jednej płyty do adresata. Ostatni Raz była wydana na bogato, digipack soft touch z lakierem wybiórczym UV, tym razem nie będzie inaczej, nie chcę oszczędzać na jakości wydania. Chcę, abyście poza ciekawą zawartością dostali jakościowo najlepszy produkt na jaki będzie mnie stać. Jeśli przejrzycie kolejne cele, gdyby hipotetycznie doszło do trzeciego, dostaniecie w tej cenie trzy płyty, każda tłoczona w eleganckim wydaniu z pewnie jakimiś bonusami nad którymi jeszcze pracuję i wtedy każda jest poniżej tego co można kupić w sklepach.

Boli mnie, że chcesz zrobić kolejną płytę, co mogę zrobić?

- Możesz wypełnić tą petycję, która ponownie zostanie wysłana do imperatora galaktycznego, jeśli zbierze się odpowiednia liczba podpisów flota galaktyczna przyleci na ziemię, a imperator sam pojawi się u mnie przed drzwiami i wręczy mi glejt zakazujący tworzyć płytę. Szanse są spore bo poprzednim razem w zasadzie już lecieli, ale nie pasowały im światła i przybyli już po premierze płyty, podobno teraz mogą być dwa razy szybciej

PETYCJA

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem