Avatar użytkownika

Mateusz Klinowski

0
patronów
0 
miesięcznie
0 
łącznie
0
patronów
0 zł 0 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Tylu radnych wprowadziłem do Rady Miejskiej w Wadowicach w 2018 roku. Dla Ciebie to może tyle co nic, ale dla mnie dycha to sygnał, że to co robię ma jakiś sens. Dzięki za dychę!
20 zł miesięcznie
Dwie dyszki to kawa, a że po utracie pracy moim biurem stały się kawiarnie, w ten sposób sponsorujesz moje działanie i jednocześnie dajesz mi paliwo na nie. Rym.
50 zł miesięcznie
Norma dzienna stężenia pyłu PM10 w powietrzu, to 50 µg/m3. Wpłacając mi pięć dych spowodujesz, że nie tylko będzie mi się lżej oddychało, ale przede wszystkim będę nadal walczył, aby w polskich miastach została ona wreszcie spełniona.
100 zł miesięcznie
Stówa to symbol. To 1/200 grzywny, którą musiałem zapłacić za odbudowę mostku w Rokowie. Wspierając mnie tą kwotą zostaniesz wymieniony w moich książkach w podziękowaniach z imienia i nazwiska (jeżeli się nie boisz) jako patron symboliczny, choć tak naprawdę bardzo realny. To dzięki Tobie będę przecież mógł je wydać.
231 zł miesięcznie
To artykuł Kodeksu Karnego, dzięki któremu mafijne układy pozbawiły mnie możliwości startu w wyborach i pracy na Uniwersytecie Jagiellońskim. Magiczna liczba, więc i Ty zostaniesz wymieniony w moich książkach jako patron magiczny. To dzięki Tobie będę przecież mógł je wyczarować.
502 zł miesięcznie
Dzień, w którym pozbawiono mnie pracy i kariery w Polsce. Dzień sądny. Jeżeli będziesz wspierał mnie tą kwotą, staniesz się patronem sądnym i jako takiego wymienię Cię w podziękowaniach w moich książkach. Dość to abstrakcyjne, nie sądzisz?
907 zł miesięcznie
Suma wszystkich strachów, czyli wszystkich artykułów Kodeksu Karnego, których użyto w postawionych mi aktach oskarżenia (212+231+231+233). Jeżeli wesprzesz mnie tą kwotą, zostaniesz nie tylko patronem sumarycznym, ale przede wszystkim nieustraszonym. W taki sposób zostaniesz wymieniony w podziękowaniach na kartach moich książek. Będziesz również mógł zaproponować 3 tematy, którymi się zajmę - pisząc prace publicystyczne, naukowe lub nagrywając o tym w social mediach. Ty wybierzesz!
2000 zł miesięcznie
Wybierz 2000 zł
10 dostępnych miejsc
1/10 grzywny, która złamała moją karierę. Wchodząc na ten próg zaglądasz do piekła i podajesz mi rękę. Za takie wsparcie staniesz się patronem dziesiętnym i piekielnym jednocześnie. Nie tylko dostaniesz podziękowania, ale wymienię Cię na karcie tytułowej moich książek. Oczywiście również Yy możesz podać mi 3 tematy, którymi chcesz, abym się zajął w mojej pracy naukowej, publicystycznej lub socialach. Patronów dziesiętnych może być tylko 10.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Mateusz Klinowski w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Prawnik i filozof. Z powołania aktywista polityczny i popularyzator wiedzy naukowej. Piszę książki, nagrywam filmiki, prowadzę badania naukowe. Walczę o demokrację oraz środowisko naturalne z lokalnymi układami, nagłaśniam korupcję. Teraz potrzebuję Waszego wsparcia, aby robić to nadal.

Wyrokiem Sądu Okręgowego w Krakowie, po trwającym 3 lata postępowaniu, które oparło się o Sąd Najwyższy, prawomocnie skazano mnie na grzywnę za odbudowę małej przeprawy mostowej w jednej z wiejskich miejscowości Gminy Wadowice (o sprawie może przeczytać więcej na moim blogu).

Powiązani z PiS sędziowie w ostatniej możliwej chwili anulowali korzystny dla mnie wyrok wydany już przez sąd odwoławczy, uniemożliwiając mi udział w wyborach, w których miałem ogromną szansę ponownie zostać burmistrzem Wadowic, gdyż byłem najpoważniejszym konkurentem dla miejscowego układu politycznego zbudowanego przez działaczy PiS. 

W wyniku tego zostałem również z mocy prawa pozbawiony możliwości pracy w charakterze nauczyciela akademickiego na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pozbawiono mnie prawa ubiegania się o granty badawcze oraz habilitacji, którą miałem rozpocząć w tym roku.

Przekazane mi przez Was środki w pierwszej kolejności przeznaczę na publikację przygotowanej przeze mnie rozprawy naukowej. W styczniu bowiem skończyłem pisać książkę poświęconą historii i współczesności leczniczego wykorzystania konopi i szukam teraz dla niej wydawcy.

Jest to praca o tyle wartościowa, że sam od wielu lat walczyłem o depenalizację i legalizację używania tej rośliny, będąc jednym z najbardziej znanych aktywistów i ekspertów zajmujących się problematyką polityki narkotykowej w Polsce.

W pracy prezentuję więc perspektywę nie tylko teoretyczną, ale również dzielę się wiedzą praktyczną i licznymi zakulisowymi historiami, w szczególności dotyczącymi krajowych perypetii dotyczących zaostrzenia, a później nagłej liberalizacji prawa narkotykowego. 

 

Będąc burmistrzem Wadowic stałem się również jednym z pionierów działań antysmogowych na poziomie Małopolski, podejmując szereg innowacyjnych działań mających przybliżyć nas do celu w postaci czystego powietrza. Za walkę o nie zapłaciłem przegraną w wyborach w 2018 roku. 

Jestem jednym z autorów badań na temat skuteczności różnych modeli polityk antysmogowych, jakie z zespołem przeprowadziliśmy w ostatnich latach w Małopolsce. Ich wyniki opiszę w kolejnej książce, która właśnie powstaje, a na której wydanie również potrzebuję wsparcia patronów i patronek. 

Oprócz sfinansowania wymienionych pozycji, zbieram też środki na prawników broniących mnie w licznych sprawach, jakie za moją działalność publiczną wytoczyli mi ludzie powiązani z lokalnymi układami, ale przede wszystkim na utrzymanie mojej bieżącej działalności publicznej (blogi, treści na social media).

Od momentu czynnego zaangażowania się w działalność społeczną i politykę w 2009 roku przeciwko mnie prowadzono już kilkanaście śledztw prokuratorskich, próbując w ten sposób zamknąć mi usta i zniechęcić do nagłaśniania hipokryzji, korupcji i układów.

Mimo to nie poddałem się, wiedząc, co grozi mi za bezkompromisowość. Wasze wsparcie będzie dla mnie sygnałem, że wybrałem właściwą drogę.

PS. Jeżeli chcielibyście więcej poczytać o moim wykształceniu, drodze życiowej, dokonaniach i poglądach, czy zobaczyć bieżące działania, zapraszam do przejrzenia mojego osobistego bloga, bloga z czasów burmistrza, wejścia na mojego fanpage na FB, gdzie publikuję dużo materiałów filmowych, czy do rzutu okiem na mojego Instagrama. Jestem również obecny na TikToku.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Mateusz Klinowski już teraz!

Zostań Patronem

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.