Kolektyw POGODA

W Patronite od 09.09.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
Kup na prezent
0 patronów
0 miesięcznie
270 łącznie
KOLEKTYW POGODA jest organizacją w pełni niezależną - zajmuje się zarządzaniem szeroko pojętą kulturą. POGODA jest aktywna w obrębie sztuki współczesnej, analizuje również związki między architekturą, designem, sztukami wizualnymi i biznesem.

O Autorze

KOLEKTYW POGODA jest organizacją w pełni niezależną - zajmuje się zarządzaniem szeroko pojętą kulturą. POGODA jest aktywna w obrębie sztuki współczesnej, analizuje również związki między architekturą, designem, sztukami wizualnymi i biznesem.
 

O nas:

KOLEKTYW POGODA powstał w 2021 roku jako niezależna inicjatywa tworzona przez ludzi związanych ze sztukami wizualnymi.

Skupiamy się na działaniach punktowych i sztuce w przestrzeni publicznej. Działamy dynamicznie, odpowiadające na aktualne zjawiska i trendy w kulturze oraz prognozując przyszłość sztuki.

Siedzibą i głównym miejscem działań POGODY jest historyczna Hala 49A na terenie Stoczni Cesarskiej w Gdańsku.

Działamy głównie na terenach postoczniowych, ale nie ograniczamy się do jednego obszaru. Projekty i wydarzenia mają miejsce między innymi w budynku Dyrekcji Stoczni Cesarskiej, a także w otwartej przestrzeni: czasowe murale we współpracy z POLEXIT Gallery, projekt graficzny Typo Gallery na budynku 175A oraz mniejsze formy w różnych zakątkach Stoczni Cesarskiej.

Działalność POGODY opiera się na kooperacji z grafikami, designerami, architektami, studentami kierunków artystycznych oraz przedsiębiorcami czy innymi instytucjami kultury.

 

Najważniejsze działania POGODY:
 

"WARAS"

Wernisaż wystawy Mariusza Warasa "WARAS", był równocześnie otwarciem nowej przestrzeni galeryjnej w naszej siedzibie w Hali 49A. Inauguracja Hali miała miejsce w lipcu 2021 r.

Wystawa "WARAS" Mariusza Warasa
Wystawa "WARAS" Mariusza Warasa

 

"Taśma. Żużlowa liga COVID-19"

W lutym i lipcu 2021 r. zrealizowaliśmy również wystawy: “Taśma. Żużlowa liga COVID-19, sezon II” Stefana Kornackiego w budynku Dyrekcji Stoczni Cesarskiej i “sezon III” na terenie Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy. 

“Taśma. Żużlowa liga COVID-19, sezon II” Stefana Kornackiego

 

 

 

"E"

 

"Eden"

W sierpniu 2021 r. we współpracy z Jackiem Sosnowskim z Propaganda/PRPGND otworzyliśmy w Hali 49A i w budynku Dyrekcji Stoczni Cesarskiej wystawę rzeźby Norberta Delmana “Eden”.

Wystawa "Eden" Norberta Delmana

 

Wystawa "Eden" Norberta Delmana

 

Typo Gallery

W kwietniu 2021 r. ruszyła pierwsza odsłona Typo Gallery - zewnętrznej galerii typografii, zaprojektowana przez grafika Patryka Hardzieja. Typo Gallery mieści się na budynku 175A w Stoczni Cesarskiej.

Typo Gallery - typografia Patryka Hardzieja

 

Murale

Na terenie Stoczni Cesarskiej pojawiły się murale, między innymi  “Wolność” i “Media bez wyboru” Szymona Szymankiewicza.

“Wolność” Szymona Szymankiewicza

 

“Media bez wyboru” Szymona Szymankiewicza

 

Współpracowaliśmy również z Instytutem Metropolitalnym przy grze miejskiej “Sekrety Stoczni”.
 

Partnerzy:

 

Dlaczego POGODA Cię potrzebuje?


Jesteśmy w pełni niezależną inicjatywą, prowadzoną przez nas w naszym wolnym czasie, ze środków własnych oraz dzięki partnerom. 

Dlatego potrzebujemy Twojego wsparcia. Twój patronat pozwoli nam założyć i prowadzić Fundację, regularnie realizować założone cele, a Ty staniesz się częścią nowego życia tętniącego w murach Młodego Miasta. 

Chcemy wypracować od podstaw model zarządzania sztuką, przy współpracy ze światem biznesu. Sztuka potrzebuje mecenasów - sama nie jest w stanie się utrzymać. 

Dzięki Twojemu wsparciu zrealizujemy wystawy i wydarzenia zapraszając w nasze stoczniowe progi różnorodnych twórców. Pokryjemy koszty produkcji, transportu prac czy goszczenia rezydentów.

Prosimy Cię o wsparcie - zostań Patronem Kolektywu POGODA i uczestnicz aktywnie w kulturalnym życiu Stoczni!


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Mariusz Waras
Mariusz Waras
Próg: 10 zł
Tonna Ugwu
Tonna Ugwu
Próg: 10 zł