KonteStacja.com

W Patronite od 17.08.2016

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 879

Liczba Patronów: 580

Zostań Patronem
Kup na prezent
27 patronów
409 miesięcznie
KonteStacja.com to istniejący 15. lat projekt o tematyce wolnościowo-przedsiębiorczej. Wraz z multi newsletterem PrzedPraca.pl przygotowaliśmy wyjątkową ofertę dla patronów KonteStacji!

O Autorze

KIM JESTEŚMY?

Kontestacja.com to istniejący od półtorej dekady projekt promujący: 

 • wolny rynek,
 • przedsiębiorczość,
 • wolność słowa,
  oraz
 • własność prywatną.

NASZA MISJA

Chcemy społeczeństwa opartego na wolności zawierania umów między wolnymi ludźmi, a nie na odgórnych regulacjach państwa pełniącego rolę boga, które rości sobie prawa do ingerowania w każdy aspekt naszego życia. 

Nie podoba nam się idea państwa opiekuńczego. Nie chcemy postępującej instytucjonalizacji życia. Bezkarność i arogancja urzędników państwowych działa nam na nerwy. Mamy dość tego, że państwo traktuje obywateli, którym ma służyć, jak nieodpowiedzialne dzieci, które trzeba wychować. Uważamy, że każdy z nas, jako wolny człowiek, ma naturalne prawo decydować o tym jak chce żyć i co jest dla niego najlepsze - nawet jeżeli jego decyzje przynoszą mu szkodę. 

Misją Kontestacji jest więc reedukacja społeczeństwa polskiego, przywracanie nazwom ich pierwotnych znaczeń, wyjaśnianie, że 2+2=4 niezależnie od aktualnego klimatu politycznego, zachęcanie do zdrowego rozsądku we wszystkich dziedzinach życia, promowanie odwagi cywilnej i odpowiedzialności za swoje własne życie, oraz tępienie ślepej, irracjonalnej wiary w państwo. 

I na koniec - last but not least - misją Kontestacji jest mówienie o tym wszystkim w sposób zrozumiały dla każdego, z dystansem i z humorem - bo jesteśmy wszyscy przecież tylko ludźmi. 

KILKA SŁÓW OD ZAŁOŻYCIELA

KonteStacja powstała jako rozgłośnia radiowa dokładnie 15 lat temu. Początkowo samo radio, szybko rozwinęło się w jedyną w swoim rodzaju inicjatywę konglomeratu wolnorynkowych inicjatyw. 

CO BYŁO KIEDYŚ

Przez 5 tysięcy dni nagraliśmy około 7 tysięcy audycji (pozwólcie, że dam wam próbkę>>>). Organizując przy tym 10 KontestCampów, czyli naszych corocznych eventów.

Dodatkowo:

Przy okazji robiliśmy dziesiątki innych projektów, którymi nie chcę was tutaj zanudzać...

Radio z biegiem lat poszybowało w stronę tematów przedsiębiorczych, dając solidną wiedzę wielu z was (z tego co mi mówiliście), zachowując przy tym swój wolnorynkowy charakter.

NOWE CZASY NOWA PRZYSZŁOŚĆ

Na realizację misji potrzebne są pieniądze. Pieniądze pochodzić mogą od fanów lub reklamodawców, gdyż nie korzystamy i nie zamierzamy korzystać z przymusowych dotacji. 

Dlatego od lat poddajemy się wolnorynkowej ocenie.

Wyzwanie jest takie

Opracowaliśmy konkretne cele dla KonteStacji, które znajdziesz właśnie w zakładce cele. Zamierzamy się ich ściśle trzymać. 

A szczegółowe harmonogramy i szczegóły projektów, będą dostępne tylko dla patronów na naszej tajnej grupie na FB "KULISY" oraz w otrzymanych mailach. 

 

JAK MOŻESZ POMÓC?

Krótka piłka. Bez owijania w bawełnę.
Możesz zrobić przelew. Ale stały. Co miesiąc. Na tyle na ile cię stać. 

 

A CO W ZAMIAN?

W 2021 roku rozpoczęliśmy projekt PrzedPraca.pl, gdzie połączyliśmyPrzedPraca.pl siłę trzech naszych serwisów, by uruchomić regularny newsletter informacyjno-edukacyjny dla osób chcących się rozwijać.

Zawierający:

1. Skrót najważniejszych wydarzeń na świecie pomijanych przez główne media.

2. Wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju wybór nagrań edukacyjno-inspiracyjnych. Wszystkie wybrane osobiście, by zaprezentować te najciekawsze i najpraktyczniejsze, na które prawdopodobnie nigdy sam byś nie trafił.

3. Przegląd trendów w światowym biznesie i otoczeniu biznesowym. 

Zostając patronem KonteStacji, od kwoty 27 zł w górę dostaniesz pełen dostęp do tych trzech  części newslettera, czyli - w tej chwili - 12 maili miesięcznie. Wobec tego taniej, niż oficjalnej ofercie. W ramach podziękowań za wspieranie KonteStacji. 

Dodatkowo dostaniesz dostęp do tajnej grupy Kulisy KonteStacji na Facebooku, gdzie omawiamy projekty, które zrobiliśmy, lub które zamierzamy zrobić. 

A także okazyjnych wydarzeń on-line przeznaczonych tylko dla patronów. 

Ale przede wszystkim staniesz się częścią społeczności, która będzie decydowała, gdzie KonteStacja ma iść dalej. A jest bardzo możliwe, że w przyszłości zostaniesz jednym z jej udziałowców
 

i dziękuję i Tobie i Sobie za te półtorej dekady
Marcin Hugo Kosiński

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Bartosz Malczyk
Bartosz Malczyk
Próg: 7 zł
Tomasz Grzegorz Król
Tomasz Grzegorz Król
Próg: 7 zł
Bartek Widlarz
Bartek Widlarz
Próg: 7 zł
Łukasz Zbrożek
Łukasz Zbrożek
Próg: 27 zł
Wojciech Gomoła
Wojciech Gomoła
Próg: 15 zł
Mateusz
Mateusz
Próg: 15 zł