KonteStacja.com

W Patronite od 17.08.2016

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 640

Liczba Patronów: 540

Zostań Patronem
26 patronów
554 miesięcznie
KonteStacja.com to istniejący ponad 10 lat projekt o tematyce wolnorynkowo-przedsiębiorczej.

O Autorze

KIM JESTEŚMY?

Kontestacja.com to istniejący od dekady projekt promujący: 

 • wolny rynek,
 • przedsiębiorczość,
 • wolność słowa,
  oraz
 • własność prywatną.

NASZA MISJA

Chcemy społeczeństwa opartego na wolności zawierania umów między wolnymi ludźmi, a nie na odgórnych regulacjach państwa pełniącego rolę boga, które rości sobie prawa do ingerowania w każdy aspekt naszego życia. 

Nie podoba nam się idea państwa opiekuńczego. Nie chcemy postępującej instytucjonalizacji życia. Bezkarność i arogancja urzędników państwowych działa nam na nerwy. Mamy dość tego, że państwo traktuje obywateli, którym ma służyć, jak nieodpowiedzialne dzieci, które trzeba wychować. Uważamy, że każdy z nas, jako wolny człowiek, ma naturalne prawo decydować o tym jak chce żyć i co jest dla niego najlepsze - nawet jeżeli jego decyzje przynoszą mu szkodę. 

Misją Kontestacji jest więc reedukacja społeczeństwa polskiego, przywracanie nazwom ich pierwotnych znaczeń, wyjaśnianie, że 2+2=4 niezależnie od aktualnego klimatu politycznego, zachęcanie do zdrowego rozsądku we wszystkich dziedzinach życia, promowanie odwagi cywilnej i odpowiedzialności za swoje własne życie, oraz tępienie ślepej, irracjonalnej wiary w państwo. 

I na koniec - last but not least - misją Kontestacji jest mówienie o tym wszystkim w sposób zrozumiały dla każdego, z dystansem i z humorem - bo jesteśmy wszyscy przecież tylko ludźmi. 

 

KILKA SŁÓW OD ZAŁOŻYCIELA

KonteStacja powstała jako rozgłośnia radiowa dokładnie 11 lat temu. Początkowo samo radio, szybko rozwinęło się w jedyną w swoim rodzaju inicjatywę konglomeratu wolnorynkowych inicjatyw. 

 

CO BYŁO KIEDYŚ

Przez ostatnie 4 tysiące dni nagraliśmy ponad 6 tysięcy audycji (pozwólcie, że dam wam próbkę>>>). A i jeszcze organizując przy tym, równo, 10 KontestCampów.

Przy okazji robiliśmy dziesiątki innych projektów, którymi nie chcę was tutaj zanudzać...

Radio z biegiem lat poszybowało w stronę tematów przedsiębiorczych, dając solidną wiedzę wielu z was (z tego co mi mówiliście), zachowując przy tym swój dość wolnorynkowy charakter.

Dlatego poddajemy się wolnorynkowej weryfikacji.

NOWE CZASY NOWA PRZYSZŁOŚĆ

Na realizację misji potrzebne są pieniądze. Pieniądze pochodzić mogą od was lub reklamodawców. Gdyż nie korzystamy i nie zamierzamy korzystać z przymusowych dotacji. 

Dlatego poddajemy się wolnorynkowej ocenie.

Wyzwanie jest takie

Opracowaliśmy konkretne cele dla KonteStacji, które znajdziesz w zakładce cele. Zamierzamy się ich ściśle trzymać. 

A szczegółowe harmonogramy i szczegóły projektów, będą dostępne tylko dla patronów na naszej tajnej grupie KULISY oraz w niektórych mailach. 

 

JAKIE TO SĄ KOSZTY?

Na spotkaniach w "realu" często spotykam się ze "specjalistami" od internetu, którzy mówią:
- Skąd te koszty? Przecież domenka kosztuje złotówkę, a hosting dziewięć. To radio kosztuje cię dychę rocznie.

Odpuszczając sobie totalnych ignorantów muszę jednak uświadomić niektórych, że utrzymanie kosztuje rzeczywiście dychę. Ale z trzema zerami po niej. I to miesięcznie.

 

JAK MOŻESZ POMÓC?

Krótka piłka.
Możesz zrobić przelew. Ale stały. Co miesiąc. Na tyle na ile cię stać. 
Bez owijania w bawełnę.

 

A CO W ZAMIAN?

Przede wszystkim KonteStacja będzie i istnieć i się rozwijać.

Zamierzamy rozwinąć dział infografik, grafik, tekstów, relacji, nagrań, czy streamów. Wszystko co będzie szeroko się rozchodzić po sieci. 

W zamian staniesz się członkiem Klubu KonteStacji. I będziesz od nas dostawał regularną, solidną dawkę edukacji, co opisane jest w "progach" (każdy kolejny próg zawiera wszystkie poprzednie) po prawej stronie. A przykładowy KontestPack znajdziesz tutaj >>>

Ale przede wszystkim staniesz się częścią społeczności, która będzie decydowała, gdzie KonteStacja ma iść dalej. A jest bardzo możliwe, że w przyszłości zostaniesz jednym z jej udziałowców
 

niniejszym podziękował za 11 lat istnienia. 
z głęboką nadzieją, że to dopiero nowy początek

Marcin Hugo Kosiński

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Tomasz Grzegorz Król
Tomasz Grzegorz Król
Próg: 7 zł
Bartek Widlarz
Bartek Widlarz
Próg: 7 zł
Łukasz Zbrożek
Łukasz Zbrożek
Próg: 27 zł
Wojciech Gomoła
Wojciech Gomoła
Próg: 15 zł
Michał Szymczuk
Michał Szymczuk
Próg: 7 zł
Karol Sobolewski
Karol Sobolewski
Próg: 7 zł