W Patronite od 17.08.2016

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1267

Liczba Patronów: 887

Zostań Patronem
Kup na prezent
17 patronów
289 miesięcznie
KonteStacja.com to projekt o tematyce wolnościowej. Od 2009 roku wytrzymaliśmy wszystkich premierów, prezydentów i lekarzy. I wytrzymamy następnych.

O Autorze

KIM JESTEŚMY?

Kontestacja.com to istniejący od półtorej dekady projekt promujący: 

 • wolność słowa,
 • wolny rynek,
 • własność prywatną,
 • przedsiębiorczość

NASZA MISJA

Chcemy społeczeństwa opartego na wolności zawierania umów między wolnymi ludźmi, a nie na odgórnych regulacjach państwa pełniącego rolę boga. Nie chcemy państwa które rości sobie prawa do ingerowania w każdy aspekt naszego życia. To samo dotyczy instytucji, organizacji, firm.

Nie podoba nam się idea państwa opiekuńczego. Nie chcemy postępującej instytucjonalizacji życia. Bezkarność i arogancja urzędników państwowych działa nam na nerwy. Mamy dość tego, że państwo traktuje obywateli jak nieodpowiedzialne dzieci, które trzeba wychowywać. Uważamy, że każdy z nas, jako wolny człowiek, ma naturalne prawo decydować o tym jak żyć, w co wierzyć i co będzie dla niego najlepsze – nawet jeżeli jego decyzje przyniosą mu szkodę.

Misją Kontestacji jest edukacja jednostek i społeczeństwa, przywracanie nazwom ich pierwotnych znaczeń, wyjaśnianie, że 2+2=4 niezależnie od aktualnego klimatu politycznego, zachęcanie do zdrowego rozsądku we wszystkich dziedzinach życia, promowanie odwagi cywilnej oraz tępienie ślepej, irracjonalnej wiary w państwo, naród, instytucje czy organizacje. Chcemy zachęcać do brania życia we własne ręce. Chcemy inspirować do odkrywania coraz to nowych sposobów wykorzystywania swojej wolności.

I na koniec misją Kontestacji jest mówienie o tym wszystkim w sposób zrozumiały dla każdego, z dystansem i z humorem. Bez patosu, fanatyzmu i agresji. Wierzymy w przyjaźń, otwartość i szacunek.

Bo wszyscy jesteśmy zwyczajnie ludźmi.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Bartosz Malczyk
Bartosz Malczyk
Próg: 7 zł
Tomasz Grzegorz Król
Tomasz Grzegorz Król
Próg: 7 zł
Johann Fligt
Johann Fligt
Próg: 15 zł
Bartek Widlarz
Bartek Widlarz
Próg: 7 zł
Łukasz Zbrożek
Łukasz Zbrożek
Próg: 27 zł
Damian Rypiński
Damian Rypiński
Próg: 7 zł