Avatar użytkownika

Koteria - Ośrodek dla kotów miejskich

49
patronów
1 605 
miesięcznie
30 210 
łącznie
49
patronów
1 605 zł 30 210 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Wpłać 10 zł na koteczki zamiast kupować espresso! Dla Ciebie to tylko 1 mała czarna… nawet nie zauważysz jej braku na przestrzeni miesiąca. Mała kwota wpłacana co miesiąc jest niewielkim obciążeniem dla twojego budżetu, jeśli takich jak Ty jest więcej a wpłaty są regularne to my możemy sprawniej funkcjonować.

NAGRODA: napijemy się za Twoje zdrowie kawki rozpuszczalnej z kłaczkiem!
25 zł miesięcznie
25 zł, aby utrzymać Dom Spokojnej Kotości (DeSKa).
Nie każdy może trafić do Kotości – trzeba spełnić warunek szczególny, a raczej dwa: PIERWSZY to ten, żeby nikt się o kandydata na pensjonariusza nie zabijał by dać swoją kanapę i miseczkę. DRUGI (najważniejszy) to taki, że pensjonariusze nie są w 100% zdrowi. Procent tej ułomności może być różny i obejmować różne członki oraz organy. Brak łapki, oka jednego lub obu, ogonka + przetrącony tył, mocznica, wiek tak w drugiej dziesiątce, FIV i inne „cechy szczególne”.
Przyszli pensjonariusze trafiają do Koterii jako koty wolno żyjące, nieoswojone, przeważnie już chore lub zaczynają chorować zaraz po zabiegach. Leczą się długo, na tyle długo by okazało się, że to „nie oswojenie” to była ściema. Zaczynają się powolne podchody w kierunku głaskania, udeptywania i mruczenia. Są już prawie zdrowe, zupełnie oswojone tylko… tylko, że nie mogą wrócić na ulice bo: testy wykazały FIV lub badania krwi potwierdziły uszkodzenie nerek, mają przetrącony zadek i nie mogą już sprawnie biegać i się wspinać. Czasem takiego delikwenta ktoś adoptuje. Czasem znajdzie się miejsce w Domu Spokojnej Kotości.

NAGRODA: wygłaszczemy od Ciebie wszystkich naszych podopiecznych
50 zł miesięcznie
Nakarm koty po zabiegach, dorzuć się do badań, kup im tabletkę! Rocznie do Koterii trafia około 1500 kotów. Na ich utrzymanie składa się płaca lekarza i pielęgniarzy, czynsz za lokal, karma, leki, środki czystości. Koty w Ośrodku przebywają od dwóch do siedmiu dni po zabiegu. Jeśli jednak okażą się chore ich pobyt zostaje przedłużony aż do wyzdrowienia. Na to wszystko musimy mieć pieniądze. Dzięki ofiarności darczyńców jesteśmy w stanie utrzymać Ośrodek przez cały rok. Nie stać nas już jednak na jakiekolwiek inwestycje czy wymianę sprzętu. Koszty rosną co roku i coraz trudniej jest nam utrzymać ciągłą pracę, niezbędną w tej działalności. W tym czasie dostają dobrą karmę, środki wspomagające odporność, leki. Mają robione badania krwi, jeśli trzeba testy na FiV i FeLV. To wszystko kosztuje, praca lekarza i pielęgniarzy również. Jeśli chcesz wspomóc Ośrodek wpłać darowiznę. Około 1/3 kotów wymaga leczenia. Jeden dzień pobytu kota pod okiem pielęgniarzy, wyżywienie go, potrzebne leki i suplementy to ok. 50 zł

NAGRODA: nasi podopieczni zbijają piątkę każdemu kto nie jest obojętny na ich los!
200 zł miesięcznie
Kastracja kota wolno żyjącego

Jaka jest różnica między wykastrowanym kotem, a tym cieszącym się pełnią życia? Ten pierwszy jest kotem zdrowszym, lepiej odżywionym, spokojniejszym i dłużej żyjącym w dobrej formie. Ten drugi najprawdopodobniej będzie żył kilka lat, cały w ranach od walk, osłabiony chorobami, głodny i wynędzniały. Jeśli tak jak nam nie podoba Ci się ta druga wizja pomóż nam to zmienić. Dwa, trzy razy do roku kotki mogą mieć małe i choć nie wszystkie przeżyją to już tego samego roku kocice z pierwszego miotu mogą się rozmnażać. To ogromny potencjał. Rozrodczość kotów jest olbrzymia natomiast możliwości przeżycia w mieście małe. Koty giną pod samochodami, z głodu, zimna, chorób. Można temu zaradzić i utrzymać stałą liczbę kotów, która będzie zdrowa i zaopiekowana przez osoby karmiące koty. W Ośrodku oferujemy nie tylko sam zabieg kastracji ale także zabezpieczamy koty przed pasożytami, sprawdzamy stan uzębienia i jeśli trzeba czyścimy lub wyrywamy chore zęby. Koty po operacji dochodzą do siebie pod opieką lekarza przez parę dni.

NAGRODA: kubek Koteryjny w podzięce

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Koteria - Ośrodek dla kotów miejskich w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Koteria działa na rzecz kotów wolno żyjących, kształci społeczność i promuje prawo każdego kota do bycia bezpiecznym, zdrowym i cenionym.

Fundacja dla zwierząt Koteria (dawniej Argos) prowadzi dwa projekty:

#1 Ośrodek Koteria to miejsce, w którym kastrujemy, leczymy i szukamy domów dla naszych podopiecznych. Dlaczego jesteśmy wyjątkowi?

 • Koteria jest jedyną lecznicą w Warszawie, która za darmo kastruje wolno żyjące koty. Powstała dzięki ofiarności Pani Zofii Nowak, która w testamencie zostawiła sporą sumę pieniędzy. Od sierpnia 2012 dodatkowo rozpoczęliśmy działalność odpłatną w ramach, której sterylizujemy koty i psy mające właścicieli

 • Funkcjonujemy tylko i wyłącznie dzięki dobrowolnym wpłatom darczyńców, pozyskanym dotacjom i odpłatnej działalności pożytku publicznego

 • Prowadzimy sprawozdania finansowe i jako jedyna z niewielu organizacji tego typu – pełną ewidencję przyjętych kotów

 • Nigdy nie odmawiamy leczenia chorych, miejskich kotów, które trafią na kastrację

 • Bezpłatnie (za kaucją) udostępniamy sprzęt do schwytania kota, służymy pomocą wolontariuszy i staramy się zapewnić transport do lecznicy

#2 DeSKa czyli Dom Spokojnej Kotości to miejsce, do którego trafiają schorowane koty, których nikt nie chce.

* * *

Naszą misją jest świat, w którym każdy kot jest traktowany z życzliwością i zrozumieniem jego potrzeb.

To ambitna misja. Jednak naprawdę wierzymy, że można to osiągnąć dzięki naszej pasji i naszemu profesjonalnemu podejściu. Ochrona kotów ma proste i jasne cele. Są to:

 • Znalezienie dobrych domów dla tych, które tego potrzebują

 • Kastracja kotów

 • Edukacja społeczeństwa w zakresie opieki nad kotami i zrozumienia ich zachowania

Uznajemy, że edukacja i informacja na temat dobrostanu kotów skierowana do dorosłych i dzieci jest niezbędna do osiągnięcia naszej wizji świata, w którym każdy kot jest traktowany z uprzejmością i zrozumieniem jego potrzeb.  Dzieci i młodzież będą w przyszłości właścicielami kotów i tylko budując teraz ich zrozumienie i wiedzę na temat dobrostanu zwierząt, możemy uczynić świat lepszym miejscem dla kotów. Nadal jednak łapanie i kastrowanie kotów wolno żyjących  będzie priorytetem w dającej się przewidzieć przyszłości. Nasza praca zapewni, że będzie mniej kotów potrzebujących naszej pomocy.

Nasze wartości:

 • Koty i ich dobro są w centrum wszystkiego, co robimy

 • Nigdy nie usypiamy zdrowego kota

 • Cenimy i szanujemy naszych wolontariuszy, fanów i pracowników

 • Jesteśmy zobowiązani do zapewnienia wysokiej jakości usług

 • Jesteśmy otwarci i uczciwi

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Koteria - Ośrodek dla kotów miejskich już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Joanna Garbowska
Joanna Garbowska
50 zł
Anonimowy patron
10 zł
Dorota Sadkowska
Dorota Sadkowska
25 zł
Gold Hair Concept Studio
Gold Hair Concept Studio
50 zł
Arcade
Arcade
50 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.