Lans Macabre

W Patronite od 07.07.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 353

Liczba Patronów: 525

Zostań Patronem
Kup na prezent
37 patronów
1 795 miesięcznie
63 405 łącznie
Lans Macabre to my - geeki, które wożą się ze swoją zajawką z nieśmiertelną powagą i mają czachy pełne RPG-ów. Kochamy gry RPG i uważamy, że to medium jest wciąż jeszcze młode, niedocenione i skrywa w sobie wiele możliwości, które warto odkrywać!

O Autorze

WAŻNA SPRAWA

Lans Ekipo! Jesteśmy Wam nieskończenie wdzięczni za dotychczasowe wsparcie naszej działalności. Jednocześnie musimy szczerze przyznać - przed sobą i przed wami - że ze względu na projekty wydawnicze i inne obowiązki zawodowe i rodzinne musimy chwilowo ograniczyć naszą działalność związaną z kanałem na YT.

Przez najbliższe kilka miesięcy nie będziemy w stanie publikować poradników i sesji tak regularnie, jak w zeszłych sezonach ani spotykać się z Wami na Discordzie i konwentach tak często, jakbyśmy chcieli. Nie znaczy to, że nic nie będzie się działo - ale na pewno nie będzie tak intensywnie, jak przez ostatnie dwa lata.

Jeśli zdecydujecie się z tego powodu zrezygnować ze wsparcia - absolutnie rozumiemy. Jeśli zechcecie mimo wszystko zostać z nami - dziękujemy za zaufanie i docenianie naszej działalności!

Gramy, piszemy scenariusze, nagrywamy sesje i poradniki, rzucamy nasz styl na żer internetowym dyskutantom, patronujemy systemom, które naprawdę lubimy, nawet jeśli nie są idealne, lansujemy się na konwentach, prelegujemy, szukamy i tworzymy. Bywamy kontrowersyjni.

Poznaliśmy się jako Mistrzowie Gry i wychowawcy na obozach erpegowych i od lat trzymamy się razem dzięki wspólnej pasji. Kilka lat temu trójka z nas - Wojtek, Skała i Zed - założyła kanał na YT Erpegowy Yak, gdzie pojawiają się głównie erpegowe poradniki i nagrywane sesje. Po drodze Wojtka trochę odciągnęły macki zawodowych obowiązków, za to w kanał i inne grupowe inicjatywy mocniej zaangażowała się Airis. Do tego większość z nas (doliczcie Aleksa i Barta) pisze oficjalne scenariusze i materiały inspiracyjne do popularnych w Polsce systemów. Mamy też własne wydawnictwo LM Publishing, które zajmuje się publikacją oryginalnych systemów, scenariuszy i innych materiałów dla Mistrzów Gry - w wersji elektronicznej na DriveThruRPG oraz drukowanej przy wsparciu społeczności na Wspieram.to.

Na Patronite jesteśmy od lipca 2020 roku, bo z takimi inicjatywami jak nasza jest jak z sesjami RPG - najlepiej wychodzą, kiedy angażują się w nie wszyscy. Dlatego chcemy, żebyście polansowali się razem z nami jako partnerzy Erpegowego Yaka. Mówiąc wprost, chcemy robić więcej, lepiej i przede wszystkim z WAMI!

Już teraz nasza Lans Ekipa (pozdrawiamy wszystkich dotychczasowych Patronów!) zaskoczyła nas swoimi pomysłami i niesłabnącym entuzjazmem. Bardziej zaskakują nas tylko problemy techniczne podczas streamowania z Discorda :P Dzięki ich wsparciu udało się wiele, tutaj parę przykładów:

💀 Kupiliśmy nowy sprzęt - 2 mikrofony Blue Yeti, statywy z tłem, 4 softboxy, lampę pierścieniową. Udało się również zmodernizować sprzęt do renderu.

💀 Zdjęcia chętnych Patronów pojawiły się jako zdjęcia Bohaterów Niezależnych w zbiorze scenariuszy Case Files: The Serial Killers, którego druk został ufundowany przez kampanię na Wspieram.to w październiku 2021.
https://wspieram.to/CF-SerialKillers

💀 Testowaliśmy przedpremierowo autorski system Skały Smoczy Jeźdźcy - feedback i poprawki od Patronów bardzo nam pomogły (i mamy nadzieję, że jeszcze pomogą!)
https://wspieram.to/smoczyjezdzcy

💀 Testowaliśmy przedpremierowo scenariusze do Zewu Cthulhu, m.in. z podręcznika "Warszawa, Stracone Miasto" wydanego we współpracy Black Monk Games i Chaosium Inc oraz z naszej własnej serii „Nieopisane lata 20” dostępnej na Miscatonik Reporitory.

💀 Regularnie spotykamy się na luźne pogaduszki na Discordzie, które po jakimś czasie stały się luźnymi pogaduszkami z tematem przewodnim. Z tych rozmów nie ma żadnych nagrań, a ich treść pozostaje między nami ;)

💀 Co jakiś czas prowadzimy interaktywne prelekcje tylko dla Patronów. Do tej pory powstały dwie serie: „Twardzi jak Skała” (łącznie dziewięć godzin opowiadania o gangach) oraz “SecesYak” (Zedowe opowieści o wojnie secesyjnej pod kątek prowadzenia w temtych czasach). Nagrania są dostępne na YT.

💀 Przynajmniej raz w miesiącu losujemy nagrody - i to całkiem nie byle jakie, m.in. Podręcznik Badacza, Wrota Ciemności i limitowaną wersję podręcznika do Tajemnic Pętli od Black Monk Games, podręcznik główny, pudełkowy starter i zestawy kości do Obcegood Galakty, podręczniki do Wampira: Maskarady i Kultu od AlisGames, podręcznik główny do 4ed Warhammera od Copernikus Corporation, Jeden Moment  i Koci Sen od Gramel Books, The best of Magazyn Portal od Portal Games. Z każdą nową nawiązaną przez nas współpracą pula i różnorodność nagród rośnie.

💀 Do tej pory rozegraliśmy z Patronami kilkadziesiąt sesji, z których część można obejrzeć na YT. Cały czas dochodzą nowe, czasem jednostrzały, czasem dłuższe kampanie.
 

Dodatkowo na naszym Discordzie Patroni sami prowadzą aktualnie parę rotacyjnych kampanii (Bastardzi, to o Was!), do których może dołączyć każdy nowy Patron, jeśli tylko będzie miał na to ochotę. 

Was też chcemy zaprosić do dyskusji o RPG-ach - tych mniej i bardziej poważnych - do wspólnego grania, do przedpremierowego testowania scenariuszy, do podrzucania nam nowych tematów i systemów. Dzięki Waszemu wsparciu możemy przeznaczyć więcej czasu na naszą erpegową działalność, kupić lepszy sprzęt, nagrywać więcej poradników (na tematy, które Was interesują) i sesji (w systemy, które najbardziej lubicie).

Coraz częściej udaje nam się spotykać się też na żywo, na konwentach i sesjach. Kto wie, jakie jeszcze inicjatywy przyniesie przyszłość!


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Rafał  Puławski
Rafał Puławski
Próg: 10 zł
Marcin Papczyński
Marcin Papczyński
Próg: 25 zł
Piotr Żyta
Piotr Żyta
Próg: 25 zł
Krzysztof Zubek
Krzysztof Zubek
Próg: 130 zł
Maksymilian Słodczyk
Maksymilian Słodczyk
Próg: 50 zł