Adam Maszynotwór

W Patronite od 22.06.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1152

Liczba Patronów: 1145

Zostań Patronem
Kup na prezent
11 patronów
355 miesięcznie
8 455 łącznie
Siema ! Jestem Adam Maszynotwór :) Kocham budować maszyny i urządzenia. Postanowiłem zarażać moją pasją a także dzielić się z innymi moją wiedzą z zakresu : budowy maszyn , spawalnictwa, obróbki skrawaniem, automatyki, mechatroniki, programowania, pneumatyki, hydrauliki , ślusarstwa, metrologii itd.

O Autorze

Adam Maszynotwór - Taką nazwę przyjął mój kanał na YouTube Gdyż hobbystycznie zajmuję się tworzeniem maszyn. Już od najmłodszych lat interesowałem się szeroko pojętą techniką. Standardowo jak to bywa u takich zapaleńców wszystkie zabawki były rozkręcone a po kieszeniach nosiłem narzędzia i kabelki :) .Momentem przełomowym była pierwsza klasa technikum mechanicznego gdzie do wyboru była tajemnicza specjalizacja "CNC" los chciał że jak szukałem informacji czy w ogóle jest CNC to trafiłem na "elektrodzie" na post człowieka który ze starych drukarek zrobił prosty ploter CNC - Zafascynowałem się tematem i już wtedy postanowiłem że koniecznie musze zrobić swoją maszynę. Reszta poszła już z górki (sporą zasługi mają tu koledzy z forumCNC.info) frezarka powstał dość szybko niestety jest z tego okresu nie wiele materiałów. Jak to na forum bywa dzieliliśmy się poradami i chwaliliśmy swoimi projektami i to był moment gdy zacząłem publikować na YouTube. Początkowo były to foto relacje z etapów budowy moich prac. Potem zacząłem odpowiadać na pytania i dostrzegłem że jest spore zainteresowanie wiedzą którą posiadam i wtedy stałem się pełnoprawny świadomym Youtuberem posiadający jeden z największych polskojęzycznych kanałów traktujący o szeroko pojętej technice. Myślę że każdy majsterkowicz, uczeń kierunków technicznych, a nawet i zawodowiec znajdzie u mnie coś dla siebie :
Spawalnictwo


Pneumatyka


Elektronika


Obróbka skrawaniem


Budowa maszyn i urządzeń


CNC


Automatyka


Metrologia warsztatowa


Testy narzędzi i urządzeń 


I jeszcze wiele innych pokrewnych tematów :) 

Strasznie mnie cieszy że moje filmy są pomocne dla tak wielu ludzi. Dodatkowo stworzyłem wspaniałą społeczność gdzie ludzie są dla siebie życzliwi kulturalni i chętnie wymieniają się wiedzą i doświadczeniem w komentarzach. Najlepsze jest jednak to ze zarażam tym jakże pożytecznym hobby całkiem sporo nowych osób :D
Jak sami widzicie formuła kanału znacząco się zmieniła i jest obecnie bardzo rozbudowana a co za tym idzie czasochłonna i finansowo wymagająca więc na Wasze wyraźne prośby powstało to konto byście mogli wesprzeć dalszy rozwój kanału.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Adrian Sikora
Adrian Sikora
Próg: 25 zł
Krzysztof Leniwy Śmichura
Krzysztof Leniwy Śmichura
Próg: 25 zł
MARCIN ŚLUBOWSKI
MARCIN ŚLUBOWSKI
Próg: 25 zł
Anonimowy patron
Próg: 5 zł
Szymon Kopic
Szymon Kopic
Próg: 10 zł