Avatar użytkownika

Wydawnictwo Wielokrotnego Wyboru

8
patronów
130 
miesięcznie
5 610 
łącznie
8
patronów
130 zł 5 610 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Każda złotówka się liczy! Dziękujemy za wsparcie!
10 zł miesięcznie
Dziękujemy za wsparcie! Dane osoby wspierającej (oczywiście - wskazane przez nią i za jej zgodą) znajdą się na naszej witrynie internetowej w sekcji Patroni.
20 zł miesięcznie
Dziękujemy za wsparcie! Dane osoby wspierającej (oczywiście - wskazane przez nią i za jej zgodą) znajdą się na naszej witrynie internetowej w sekcji Patroni, a także w naszych kolejnych grach książkowych (wydanych po czerwcu 2021).
50 zł miesięcznie
Dziękujemy za wsparcie! Dane osoby wspierającej (oczywiście - wskazane przez nią i za jej zgodą) znajdą się na naszej witrynie internetowej w sekcji Patroni, a także w naszych kolejnych grach książkowych (wydanych po czerwcu 2021). Ponadto wspierający z tego progu będą otrzymywać przedpremierowo nasze nowe gry książkowe.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Wydawnictwo Wielokrotnego Wyboru w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Gra książkowa, gra paragrafowa, gamebook… Co to oznacza? Otóż przyjdzie Ci dzielić na czas lektury podwójną rolę: bohatera i czytelnika zarazem. Historię opowiesz sobie na różne sposoby, w zależności od podjętych w jej trakcie decyzji. Działamy niekomercyjnie od 2010!

Książki, w których to TY jesteś bohaterem! To nasze hasło już od wielu, wielu lat.

Gra książkowa, gra paragrafowa, gamebook… Co to oznacza? Otóż przyjdzie Ci dzielić na czas lektury podwójną rolę: bohatera i czytelnika zarazem. Historię opowiesz sobie na różne sposoby, w zależności od podjętych w jej trakcie decyzji. Całość podzielona jest na numerowane paragrafy. Nie czytasz ich jednak według kolejności numeracji! W każdym paragrafie znajdziesz jeden (lub kilka do wyboru) odnośników do innych paragrafów. Podejmujesz decyzję, którą z dróg chcesz obrać i udajesz się do wskazanego numeru. To wszystko!

Od 2010 roku za pośrednictwem witryny www.masz-wybor.com.pl aktywnie działamy na rzecz promowania kultury interaktywnej w Polsce. Wydaliśmy do tej pory ponad czterdzieści gier książkowych! Większość naszych interaktywnych dzieł jest dostępna za darmo w formatach PDF, EPUB i MOBI. Pliki w wersji PDF posiadają podlinkowane paragrafy, więc zapomnijcie o konieczności ciągłego przewijania treści w poszukiwaniu właściwego paragrafu – wystarczy tylko kliknąć! Nieźle, prawda? I to za darmo! :) Tylko w zamian za niektóre prosimy o bezpośrednią wpłatę na konta wybranych organizacji charytatywnych. Nie zarabiamy na tym!

10 lat walki z przeciwnościami losu, brakiem czasu, środków, a nawet chorobami - wszystko to wykruszyło naszą Redakcję. Zaczynaliśmy jako magazyn internetowy, aby następnie publikować kolejne artykuły na łamach naszej witryny, ostatecznie zaś skupiając się tylko na działalności wydawniczej. Daliśmy z siebie, ile tylko mogliśmy - więcej nie mamy. Na szczęście jesteście WY - nasi czytelnicy i sympatycy!

Prosimy o wsparcie, dzięki któremu - przede wszystkim - zdołamy przetrwać. Potrzebujemy środków na stałe opłaty, koszt domeny, hostingu, a także - zwyczajnie - życia. Angażowanie się w sprawy redakcyjne dla niektórych z nas to czas wykrojony z pracy zawodowej, mniej zleceń, mniej czasu dla siebie i bliskich. Nasze hobby sprawia nam wielką przyjemność, ale, niestety, ilość spraw do ogarnięcia i konieczność wykupywania na nie czasu kosztem “życia” u niektórych było kroplą, która przelała czarę - zaczęły się poważne problemy emocjonalne. Nie tak to powinno wyglądać!

Chcemy też rozwijać się w przyszłości, nadal wydawać gry książkowe, pisać o nich, pisać dla WAS! Tylko że bez Was nie będziemy w stanie tego osiągnąć. Prosimy o wsparcie, tak aby można było za kolejne 10 lat wspominać nie fajną inicjatywę, która upadła, ale świętować kolejną rocznicę działalności.

Chwalimy się!

Na łamach naszej witryny skrzydła rozwinęli Mikołaj Kołyszko i Beniamin Muszyński, którzy w 2010 roku założyli nieformalne Wydawnictwo Wielokrotnego Wyboru, aby przez wiele lat aktywnie wspierać i promować polską scenę autorskich gier książkowych.

Beniamin Muszyński. Zasłynął jako najpłodniejszy (ponad 20 gamebooków) i najpopularniejszy polski pisarz prozy interaktywnej, niektóre jego gamebooki zostały przetłumaczone przez fanów na język rosyjski i bułgarski (a także – oficjalnie – na angielski – aplikacja "Lost in Innsmouth"). Opublikował blisko dwadzieścia gier książkowych oraz kilka powieści i liczne opowiadania. Jego utwory oscylują wokół problemów społecznych oraz odsłaniania mrocznej strony ludzkiej natury, niekiedy wzbudzając kontrowersje swoim ponurym przesłaniem.

Pod koniec 2021 roku nakładem wydawnictwa Black Monk ukazał się jego monumentalny, interaktywny horror rozciągnięty na dwa tomy A4 i ponad 1000 paragrafów - "Widmo nad Arkham"!

Mikołaj Kołyszko. Religioznawca, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego. Specjalizuje się w mitoznawstwie, a w szczególności w badaniu mitów Cthulhu (ich genezie, konsolidacji, rozwoju). Jest twórcą cyklu gier książkowych „Tajemne Oblicze Świata”, a także rozprawy naukowej “Groza jest święta”, która opisuje i analizuje mitologię literacką Howarda Phillipsa Lovecrafta, rekonstruując ją od podstaw. Jego najważniejsza gra książkowa to jednak "Dziady, część V. Dziady, które nie spieprzają".
W fabuły swoich powieści wplata prawdziwe, uniwersalne i niezwykłe fenomeny religijne. Researcher Marka Krajewskiego.

Cele Autora

Przetrwanie
  • 150 zł miesięcznie
  • 20 zł brakuje
86%
To opcja minimum, która pozwoli nam dalej wydawać kolejne gry książkowe. Działać z Wami i dla Was!
Rozwój
  • 300 zł miesięcznie
  • 170 zł brakuje
43%
Wracamy do gry! Znów będziemy mogli pojawiać się na konwentach, a także organizować spotkania promujące literaturę interaktywną na terenie całej Polski.
Dla potomnych
  • 80 zł miesięcznie
  • Cel osiągnięty!
100%
Zwrot ponoszonych w ciągu roku kosztów, zachowanie domeny, hostingu i chociaż jednej osoby, która będzie doglądać grobowca naszego przedsięwzięcia :(

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Wydawnictwo Wielokrotnego Wyboru już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Wojciech Kęsy
Wojciech Kęsy
20 zł
przemek piotrowski
przemek piotrowski
5 zł
Jarosław Hałas
Jarosław Hałas
10 zł
Filip Kaczmarek
Filip Kaczmarek
10 zł
Anonimowy patron
50 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.