Michał Rakowski FOTOGRAFIA

W Patronite od 27.06.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2249

Liczba Patronów: 2803

Zostań Patronem
Kup na prezent
1 patron
50 miesięcznie
100 łącznie
Moją pasją jest fotografia krajobrazowa, jak również (a może przede wszystkim) astrofotografia. Uwielbiam dzielić się wiedzą, co czynię na swoim blogu, a także na kanale Youtube. Zapraszam Cię do mojego świata fotografii :-)

O Autorze

Nazywam się Michał Rakowski. Mieszkam i pracuję w Toruniu, choć nie jestem rodowitym mieszkańcem grodu Kopernika. Na co dzień, już od niespełna dwóch dekad, realizuję się na polu handlu zagranicznego. Uwielbiam kontakt z ludźmi, dreszczyk emocji jaki towarzyszy negocjacjom handlowym, podróże i poznawanie Świata. Żyję według zasady, iż każdy dzień przynosi nowe wyzwania i przede wszystkim daje nam możliwość uczenia się, rozwijania, spojrzenia w nieco inny sposób na dany problem czy otaczającą nas rzeczywistość. Jednak mimo, iż praca, jak również wspaniała rodzina, dają mi wiele satysfakcji i radości, to kilka lat temu odkryłem, że warto oprócz tego rozwijać też swoje nieco uśpione, wręcz zapomniane pasje. To znowu według prawidła: uczyć się, doskonalić w różnych dziedzinach, sprawdzać nowe możliwości, a także – koniec końców – dzielić się wiedzą i wymieniać doświadczeniami z innymi.

 

 

Dlatego właśnie jakiś czas temu wpadłem na pomysł założenia bloga (www.michalrakowski.eu), jak również kanału na Youtube. Moim marzeniem jest, aby platformy te stały się nie tylko galerią zdjęć, czy prezentacją, ale przede wszystkim swoistym kompendium wiedzy i praktycznych porad z zakresu fotografii krajobrazowej i astrofotografii. Filmy, które tworzę na kanale mają za zadanie przede wszystkim inspirować i uczyć, ale także pokazywać miejsca, w których warto fotografować.

 

 

W moich materiałach znajdziesz testy sprzętu (ale tylko takiego, który sam używam lub przynajmniej sprawdziłem), opisy i rekomendacje miejscówek astrofotograficznych, wreszcie konkretne artykuły i filmy odnośnie tego jak i czym fotografować (nie tylko nocne niebo).

W planach na rozwój kanału mam między innymi wyprawy w nieco bardziej odległe zakątki Europy, a nawet dalej... Stąd też moja obecność tutaj :-)

Zatem, trzymaj kciuki. Dla mnie ten projekt to swoista wyprawa w nieznane, ale jak każda, powoduje ten znajomy, niespokojny dreszczyk emocji, który sprawia, że tak uwielbiam podróże. Sprawdźmy więc co z tego wyjdzie i gdzie uda się wspólnie dojść.

 

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Sebastian Homel
Sebastian Homel
Próg: 50 zł