Michał Woroch - w h e e l c h a i r t r i p

W Patronite od 14.09.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 231

Liczba Patronów: 234

Zostań Patronem
Kup na prezent
97 patronów
2 610 miesięcznie
116 910 łącznie
W drodze trud ekspedycji i trud życia na wózku stają się jednym. Nie ma miejsca na chorobę, zamiast niej jest tylko kolejność wykonywanych czynności i kalejdoskop wrażeń, który sprawia, że udaje się zapomnieć o całej reszcie.

O Autorze

Nazywam się Michał Woroch i jestem dość nietypowym przypadkiem – podróżnikiem poruszającym się na wózku inwalidzkim. Piszę „podróżnik” i „wózek” w jednym zdaniu, bo te dwa słowa wypełniają całe moje życie. Choruję na rdzeniowy zanik mięśni (SMA). Przez lata miałem wrażenie, że życie dla mnie nie ma sensu. Było tak aż do dnia, kiedy zrozumiałem, że podróże i wyzwania sprawiają, że czuje się spełniony.

Zaczęło się od przejechania Europy autostopem, potem przyjaciele zabrali mnie do Mongolii, po której musiałem poruszać się konno. W 2018 roku razem z Maciejem Kamiński, również poruszającym się na wózku, wyruszyłem w podróż przez obie Ameryki. Wyprawa Wheelchairtrip zajęła nam 371 dni. Trasa prowadziła z samego południa Ameryki Południowej aż na północ Alaski. Raz prawie zginęliśmy, wybuchł nam silnik, widzieliśmy pustynię i brodziliśmy przez błota dżungli. Napisałem o wyprawie książkę, zdobyłem kilka nagród. Ostatnia wyprawa to 950 dni przygotowań i 41 dni wyprawy. Z grupą znajomych mieliśmy plan objechać masywu górskiego Annapurny w Nepalu. Ja i Bartosz Mrozek (również poruszający się na wózku) na specjalnie skonstruowanych łazikach a reszta grupy pieszo. Niestety z powodu nieoczekiwanego opadu śniegu zrobiliśmy tylko część trasy – dotarliśmy w warunkach zimowych na 4000 m n.p.m.

Jedyny problem, jaki mam to zdrowie – do realizacji projektów i dzielenia się nimi brakuje mi tylko siły. Od początku 2020 roku dołączyłem do programu lekowego, który ma spowolnić postępującą chorobę, a nawet ją zatrzymać. Żeby lek działał, potrzebna jest spersonalizowana, intensywna rehabilitacja. Bardzo mi na tym leczeniu zależy. Rehabilitacja jest kosztowna, nie stać mnie na nią. Na pięć dni turnusu rehabilitacyjnego wydaję około 2800 zł.

Często jestem pytany, czy jest gdzieś zbiórka na wyprawy. Odpowiadam, że wspierają je partnerzy w zamian za świadczenia promocyjne. Jednak z rehabilitacją jest inaczej. Założyłem więc tego Patronite’a, bo pomyślałem, że może ktoś w ten sposób zechce wesprzeć moją pasję podróży i misję dzielenia się z innymi tym, co zobaczyłem.

Jeśli jesteś chętny/a, by dodawać mi zdrowia i siły, to bardzo dziękuję!

 


 

Pytania i odpowiedzi

Jak wygląda rehabilitacja?

Zdjęcia pokazują najpiękniejsze momenty. Sama rehabilitacja to ciężki trening, który przeważnie trwa od 3 do 4 godzin dziennie. Na dzień dzisiejszy rehabilituję się w dwóch ośrodkach.

1. Centrum Rehabilitacji i Medycyny Ortopedycznej Grzegorz Gałuszka i Wojciech Romanowski
2. Centrum Rehabilitacji Kinesis Osielsko

michał woroch

Na co wydaję pieniądze zebrane na Patronite?

Znacząca większość środków wydana jest na rehabilitację, za pieniądze zebrane na Patronite opłacam również, suplementację diety, sprzęt rehabilitacyjny, naprawę wózka i dostawki do wózka oraz koszt transportu na podanie leku i rehabilitację. Całą rozpiskę można zobaczyć pod tym adresem: https://michalworoch.com/patronite_rozliczenia

 

Gdzie można znaleźć więcej informacji?

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Sonia Noszczyk
Sonia Noszczyk
Próg: 10 zł
malaiskierka
malaiskierka
Próg: 50 zł
Izabela Starczewska
Izabela Starczewska
Próg: 10 zł
Mateusz Górecki
Mateusz Górecki
Próg: 10 zł
Anonimowy patron
Próg: 50 zł
Alex Ilczenko
Alex Ilczenko
Próg: 50 zł