Michał Woroch - w h e e l c h a i r t r i p

W Patronite od 14.09.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 164

Liczba Patronów: 166

Zostań Patronem
Kup na prezent
117 patronów
3 165 miesięcznie
93 110 łącznie
W drodze trud ekspedycji i trud życia na wózku stają się jednym. Nie ma miejsca na chorobę, zamiast niej jest tylko kolejność wykonywanych czynności i kalejdoskop wrażeń, który sprawia, że udaje się zapomnieć o całej reszcie.

O Autorze

Nazywam się Michał Woroch i jestem dość nietypowym przypadkiem – podróżnikiem poruszającym się na wózku inwalidzkim. Piszę „podróżnik” i „wózek” w jednym zdaniu, bo te dwa słowa wypełniają całe moje życie. Choruję na rdzeniowy zanik mięśni (SMA). Przez lata miałem wrażenie, że życie dla mnie nie ma sensu. Było tak aż do dnia, kiedy zrozumiałem, że podróże i wyzwania sprawiają, że czuje się spełniony.

Zaczęło się od przejechania Europy autostopem, potem przyjaciele zabrali mnie do Mongolii, po której musiałem poruszać się konno. W 2018 roku razem z Maciejem Kamiński, również poruszającym się na wózku, wyruszyłem w podróż przez obie Ameryki. Wyprawa Wheelchairtrip zajęła nam 371 dni. Trasa prowadziła z samego południa Ameryki Południowej aż na północ Alaski. Raz prawie zginęliśmy, wybuchł nam silnik, widzieliśmy pustynię i brodziliśmy przez błota dżungli. Napisałem o wyprawie książkę, zdobyłem kilka nagród. Od kilku miesięcy przygotowuję się do kolejnej wyprawy. Chcę razem z grupą znajomych objechać na specjalnie skonstruowanym łaziku Annapurnę w Himalajach. Wszystko idzie zgodnie z planem – być może widzicie mnie czasem uśmiechniętego w telewizji albo Internecie, na wózku przy samochodzie trenowym albo górskim łaziku. Tak to ja – Michał – podróżnik.

Jedyny problem jaki mam to zdrowie – do realizacji projektów i dzielenia się nimi brakuje mi tylko siły. Od początku 2020 roku dołączyłem do programu lekowego, który ma spowolnić postępującą chorobę, a nawet ją zatrzymać. Żeby lek działał potrzebna jest spersonalizowana, intensywna rehabilitacja. Bardzo mi na tym leczeniu zależy. Rehabilitacja jest kosztowna, nie stać mnie na nią. Na pięć dni rehabilitacji wydaję około 2600 zł

Często jestem pytany czy jest gdzieś zbiórka na wyprawy. Odpowiadam, że wspierają je partnerzy w zamian za świadczenia promocyjne. Jednak z rehabilitacją jest inaczej. Założyłem więc tego Patronite’a, bo pomyślałem, że może ktoś w ten sposób zechce wesprzeć moją pasję podróży i misję dzielenia się z innymi tym, co zobaczyłem.

Jeśli jesteś chętny/a, by dodawać mi zdrowia i siły, to bardzo dziękuję!

 


 

Pytania i odpowiedzi

Dlaczego podróże?

Chyba najbardziej opisuje to reklama Huawei, w której wystąpiłem w ramach przygotowań do wyprawy w Himalaje. Zresztą zobacz sam:

Jak wygląda rehabilitacja?

Zdjęcia pokazują najpiękniejsze momenty w najlepszych pozach. Sama rehabilitacja to ciężki trening, który przeważnie trwa od 3 do 4 godzin dziennie.

michał woroch

 

Gdzie można znaleźć więcej informacji?

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Maria Ziemlanska
Maria Ziemlanska
Próg: 10 zł
Rafał Sierecki
Rafał Sierecki
Próg: 10 zł
Marcin Górny
Marcin Górny
Próg: 10 zł
Grzegorz Chudek
Grzegorz Chudek
Próg: 100 zł
Michał Grajber
Michał Grajber
Próg: 10 zł
Karol Mazurek
Karol Mazurek
Próg: 50 zł