W Patronite od 09.11.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 841

Liczba Patronów: 436

Zostań Patronem
35 patronów
373 miesięcznie
5 349 łącznie
Blog na wpół osobisty, inspirowany urodą i złośliwością otaczającej nas rzeczywistości

O Autorze

Na Moje wyspy zapraszam Wyspiarzy od ponad 4 lat. To blog na wpół osobisty, który prowadzę samodzielnie i własnoręcznie. To blog o życiu i jego skutkach, wyrażanych głównie poprzez  humor, podparty urokiem starych fotografii (które kocham).  Do tego trochę moich własnych przemyśleń, komentarzy codzienności, fragmentów książki, ulubionej muzyki i poezji... .

To może jeszcze kilka słów o sobie.  Jestem ponoć całkiem fajną dziewczyną w całkiem fajnym i słusznym wieku. Mam na imię Małgosia i kocham wszystko, co powoduje dobre i pozytywne emocje oraz tzw. ciary i ciareczki  - a jest tego tyle, że nie sposób wymienić. Więc nie będę.  ;) Posiadam swoich ulubieńców i ukochańców, wśród których na pierwszym planie od lat są: Springsteen, Czechow, Osiecka, Tuwim, Austen, siostry Bronte, Poirot, Monthy Pyton i  porucznik Columbo oraz... nie no,  lista jest jednak zbyt długa, by jechać dalej ;)  Mam też oczywiście  swoich nieulubieńców i nieukochańców oraz rzeczy i osoby, których szczerze nie znoszę i chciałabym, aby zniknęły w niebycie. ***** *** ;) 

I jeszcze gotować lubię, piec, spędzać czas z kochaną moją rodzinką i płakać na filmach i na koncertach ;) 

 

- A Polskę widziałaś? Wyjątkowy kraj. Pięć gwiazdek mu daję.

- Dorzuciłabym trzy. 

 

A Moje wyspy, to moje ukochane dziecko internetowe, któremu poświęcam wiele pracy, miłości i serca. Dzięki takim zabiegom, jak wiadomo,  każde dziecko inteligentnieje... 

***

 

- Nasz tatuś ciągle powtarza mamusi, że mózg mężczyzny jest więcej wart niż mózg kobiety.
- No i ma rację, bo ten mózg występuje rzadziej. 

Jestem autorką Moich wysp, ich administratorką oraz najprawdziwszą kobietą. Zatem z  wielką przyjemnością piszę wiele pojawiających się na wyspach tekstów...

***

 

Kobiety dużo myślą.

O tym, jak wyglądają z rana i dlaczego tak brzydko. O tym, co zjeść, by nie utyć. Dlaczego nowa spódnica się nie dopina. Gdzie ta małpa Kryśka kupiła te zjawiskowe szpilki. Dlaczego on od pół godziny nie dzwoni. Po cholerę znów zjadłam prawie całą czekoladę. Muszę umyć okna. Dlaczego on nie dzwoni. Zrobię na obiad kurczaka, będzie fit. Gdzieś tu była jeszcze czekolada. I po cholerę znów zajrzałaś do lodówki. Pyszny ten cheddar, jutro musze go znów kupić. Dlaczego on, do cholery nie dzwoni. No proszę, dzwoni Kryśka. Pewnie chce się pochwalić kolejnymi nowymi butami, żmija. Nie odbiorę. Muszę umyć głowę. Nie patrz w lustro, nie patrz w lustro... . Dlaczego on nie dzwoni, dlaczego, dlaczego... Pewnie znów siedzi z kolegami na piwie. A alkohol to trucizna przecież, ciągle mu to mówię. No właśnie, potrzebuję wina do kurczaka. Gdzie to wino. O, jest. Cała butelka. Ciekawe, czy nie za kwaśne. O, całkiem dobre. Pyszne nawet. Naleję sobie maleńką lampeczkę, bo alkohol to jednak trucizna. Ojoj, pychotka. Jeśli w ciągu pół godziny nie zadzwoni, pójdę tam i własnoręcznie go uduszę. I nie zadzwonił. Jego wina. Teraz już muszę wypić więcej tej trucizny, żeby zabić te mordercze myśli... 

Uwielbiam zestawiać humorystyczne (również własne)  żarty i teksty ze starymi pięknymi zdjęciami, które mozolnie wyszukuję tak długo, aż mam pewność, że idealnie pasują do podpisu... .

***

- Tak czytam te Moje wyspy... . Matko, co tam się teraz porobiło... prymitywny język, kołtuńskie teksty... 
- Odłóż to i poczytajmy Krystynę Pawłowicz. 

***

- Patrz, tu napisali, że mózg upiększa człowieka, a przecież mózgu nie widać...

- Ale jak się go nie ma, to widać.

***

- Byłam dziś u lekarza...

- No i?

- Tak, jak podejrzewałam. Listopadzica. 

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika