Mówiąc Wprost

W Patronite od 14.12.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 908

Liczba Patronów: 815

Zostań Patronem
14 patronów
305 miesięcznie
2 835 łącznie
Mówiąc Wprost to miejsce, w którym każdy może znaleźć informacje z zagranicy, które słabo przebijają się do głównego nurtu newsów. Lubimy pisać o sprawach nieoczywistych przystępnym językiem, nie rezygnując z ukazywania złożoności świata.

O Autorze

Informacje i analizy z Bliskiego Wschodu, Bałkanów i MONowskiej betonozy. Stawiamy na przystępności i jakość, nie na sensację.

Mówiąc Wprost stworzyło trzech studentów historii, których połączyły wspólne zainteresowania i pasja. Jest nimi wojskowość, historia i polityka międzynarodowa

Postanowiliśmy, że nasze kuluarowe i prywatne dyskusje powinny ujrzeć światło dzienne. Dzięki temu połączyliśmy te zainteresowania z humanistyczną pasją do słowa pisanego.

Nasz projekt, poza zwyczajną wewnętrzną chęcią podzielenia się własnymi przemyśleniami, z czasem stał się czymś więcej. Chcemy wprowadzić coś nowego do debaty publicznej w Polsce, ze świeżym spojrzeniem na otaczającą nas rzeczywistość.

Nasza redakcja rozrosła się do 6 osób, co pozwala nam podejmować nowe tematy w szerszym ujęciu. Wyznajemy zasadę „nie znam się, więc się nie wypowiem”, co różni nas od wielu popularnych stron i grup zajmujących się polityką międzynarodową.

Po co to robimy? Wierzcie lub nie, ale naprawdę uważamy, że nasi odbiorcy są mega wartościowi. I to właśnie oni napędzają nas do działania.

Wkrótce zaczęły powstawać pierwsze dłuższe artykuły i analizy. Możecie je znaleźć na www.mowiacwprost.pl, która - tak między nami – potrzebuje liftingu. Uruchomiliśmy się również w mediach społecznościowych, zyskując całkiem pokaźne grono czytelników na dobry start. Luźny projekt, mający nas absorbować w czasie wolnym, stał się ważną częścią naszego życia. Jednak pewnego dnia postanowiliśmy się spotkać i odpowiedzieć sobie na pytanie – dobra, i co dalej?

Mamy już pomysł na tworzenie dla Was podcastów - od tego zaczniemy. Ale to dopiero początek. I właśnie dlatego tu jesteśmy. Żeby dać sobie i Wam szansę na powstanie regularnego, rzetelnego i krytycznego portalu o fascynujących sprawach, o których się w mediach nie mówi, musimy poprosić Was o wsparcie.

Oprócz podcastów przydałoby się też zwiększyć regularność naszych publikacji i wprowadzenie nowych form, takich jak wywiady i relacje z wydarzeń. Łatwo się mówi? Nie, gdy masz pracę od poniedziałku do piątku, a przy Mówiąc Wprost siedzisz tylko po godzinach. Wasze wsparcie to nie tylko opłacony serwer, ale i zrelacjonowane dla Was targi przemysłu obronnego w Kielcach czy protesty uliczne w Belgradzie.

Jako absolwenci studiów humanistycznych znamy wartość pieniądza, sami liczymy każdą złotówkę, tym bardziej będziemy zobowiązani, jeśli wsparcie otrzymamy od Ciebie. To jedyna możliwość, aby na większą skalę rozwijać projekt Mówiąc Wprost. Pamiętaj, że tworzymy go nie tylko my, ale cała nasza społeczność.

Nasze przykładowe artykuły:

F-35A dla Polski – analiza zakupu

Liban – czy w ulicy drzemie siła?

Postsowiecka pancerka – I co dalej? (Część 4 – Węgry)

Wybory prezydenckie w Chorwacji. Co uczyniło je ciekawymi?

Proces gwiazdy „Hotelu Rwanda”

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Grzesiek Trojanowicz
Grzesiek Trojanowicz
Próg: 10 zł
Piotr Ryczek
Piotr Ryczek
Próg: 10 zł
Jakub Blonkowski
Jakub Blonkowski
Próg: 50 zł
Aleksandra Wysocka
Aleksandra Wysocka
Próg: 5 zł
Dariusz Kozera
Dariusz Kozera
Próg: 10 zł
Anonimowy patron
Próg: 10 zł