Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Stowarzyszenie Multi.Art w formie kuponu podarunkowego.
Zobacz jak działają kuponyOd 2007 roku zajmujemy się kulturą w Kaliszu, w drugim pod względem wielkości mieście w Wielkopolsce i - jak wieść niesie ;P - najstarszym mieście w Polsce.
Ważne są dla nas działania angażujące mieszkańców i mieszkanki miasta, edukacja kulturowa, wspierane narzędziami kultury działania społeczne mające na celu budowanie świadomego społeczeństwa. Kultura jest dla nas ważna, bo wiemy, że bez niej nie ma dobrostanu społecznego.
Z nami jest trochę tak, jak z polecanymi fachowcami od remontów, o których mówi się - "zrobi to tak, jakby budował dla siebie". I oczywistym jest, że wszyscy chcemy właśnie takich fachowców, bo wiadomo, że dla siebie robi się najlepiej jak się potrafi. My tak robimy w Kaliszu kulturę. Robimy ją jak dla siebie. Od serca, jakościowo, ale też tak, by było z niej jak najwięcej radości.
Projektując nowe wydarzenia myślimy zawsze o mieście i jego mieszkańcach. Kalisz jest dla nas ważny, ponieważ tu mieszkamy i z dobrostanu tego miasta chcemy na co dzień korzystać.
Jesteśmy Stowarzyszeniem, nie instytucją. My nie musimy - my chcemy! I od osiemnastu lat udowadniamy, że to się może udać.
Na koncie, poza osiemnastoma edycjami Multi Art Festivalu (MAF), mamy również:
- Muzyczne Salony Melcera - muzyczne audycje dla dzieci i dorosłych prowadzone w partnerstwie ze Szkołą Muzyczną im. H. Melcera w Kaliszu
- Kino Letnie w Kaliszu (pierwsze pięć edycji, przy Domku Parkowego),
- Koncert na 10 Fortepianów (pierwszy tego typu projekt w kraju)
- Projekt "W-akacje", czyli wakacyjna edukacja kulturowa dla dzieci ze Śródmieścia,
- Projekt "Kalisz po sąsiedzku" - warsztaty z budowania relacji i oswajania dziedzictwa lokalnego,
- Projekt "Spacerowniki kaliskie", czyli odkrywanie znanych i nieznanych perełek architektury i dziedzictwa Kalisza.
- prowadzenie od 2019 roku, pierwszego (i póki co jedynego w Kaliszu) Domu Sąsiedzkiego Podgórze 2-4 - przestrzeni dla mieszkańców, w której pomagamy spełniać pomysły i marzenia odwiedzających nas użytkowników i użytkowniczek.
Mimo szerokiego katalogu działań nadal naszym sztandarowym wydarzeniem jest MAF. To dzięki Festiwalowi przez kilka dni na przełomie sierpnia i września Skwer Historyczny Rozmarek (w samym sercu kaliskiej starówki) zamienia się w plenerowy ośrodek kultury i wciąga mieszkańców miasta w przeróżne interakcje - muzyczne, wizualne, warsztatowe. To Festiwal, przez który przewinęli się artyści i artystki oraz osoby/organizacje/kolektywy artystyczne ze świata kultury i sztuki, które potwierdzają markę i prestiż wydarzenia. Do tej pory na festiwalowej scenie muzycznej gościli m. in.: zespół Fisz Emade Tworzywo, Łona/Konieczny/Krupa, SKALPEL, Lordofon, BOKKA, Bitamina (u nas zagrali swój pierwszy koncert!) i Vito Bambino, Kamp!, Rebeka, Rebel Babel Ensamble, L.U.C., Krzysztof Zalewski, Rat Kru, Miloopa, Sorry Boys, Bokka, Domowe Melodie, WCIAS, Barbara Drążkowska, Paweł Szamburski z Kaliskim Chórem Narzekań i wielu innych. Natomiast w części społeczno-artystycznej dotychczas udział wzięli między innymi: Elżbieta Jabłońska, Paweł Kowzan, Arek Pasożyt, Dorota Bojanowska, Rutka Zydel, a także organizacje i kolektywy, np. Loesje, Sztuczne Fiołki, Kobalt Migrating Platform, Przodki, Kino Manual, Melon i inni.
To my jako pierwsi zaczęliśmy robić w Kaliszu Slam Poetycki, to u nas od kilku lat jednym z najbardziej wyczekiwanych punktów festiwalowych jest silent disco na Rozmarku, to my organizujemy tematyczne spływy Prosną, rajdy rowerowe architektonicznymi lub kulturowymi szlakami Kalisza. Zabieramy ludzi na spacery po secesyjnych klatkach schodowych lub pracowniach lokalnych artystów. Zapraszamy do rozmów i udziału w rozmaitych warsztatach.
Najważniejsze jest jednak to, że wszystko to robimy w otwartej przestrzeni miasta i z darmowym dostępem dla wszystkich, dzięki czemu pokazujemy, że kultura to codzienność każdego człowieka, nie hermetyczna bańka dla wybranych, których na to stać.
Wesprzyj działalność Autora Stowarzyszenie Multi.Art już teraz!
Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.